Pola Nadziei 2009

Skomentuj (2)

Trwa ogólnopolska akcja zbiórki funduszy na rzecz hospicjów „Pola Nadziei 2009”. W Kazimierzu po raz pierwszy pojawili się wolontariusze kwestujący dla hospicjum w Puławach.

Pola nadziei to kampania na rzecz hospicjów, którą zapoczątkowała szkocka Fundacja Marie Curie Cancer Care opiekująca się chorymi na raka. Tę ideę propagowania opieki hospicyjnej i zdobywania środków na jej realizację zaszczepiło w Polsce 12 lat temu. krakowskie Hospicjum św. Łazarza.

Akcja prowadzona jest wiosną w porze kwitnienia żonkili - kwiatów symbolizujących nadzieję w walce z chorobą nowotworową. Puławskie hospicjum uczestniczy w tej kampanii od 3 lat, organizując spotkania, koncerty, kwesty, aukcje, debaty, festyny i akcje sadzenia żonkili na poletkach nadziei.

Kazimierz nie pierwszy raz włącza się w akcję pomocy puławskiemu hospicjum. Kilkakrotnie zakładano tu ogródki z kwiatami nadziei, organizowano aukcje obrazów kazimierskich artystów. Kwesta uliczna odbywa się jednak po raz pierwszy. Jeszcze jutro wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w żółtych koszulkach obdarowywać będą wszystkich darczyńców kwiatami, które symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią.

 

Fot. Danuta Borzecka i Katarzyna Ponikowska

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Redakcja
    Kazimierscy malarze przekazali swoje obrazy na aukcję do Puław: Marta i Marek Andałowie, Miczysława Łazorek, Zbigniew Kosmulski, p. Jarosz, p. Marcinek, Galeria 11, Cezary Garbowicz, Tomasz Bachanek. Zebrano około 6 tys. zł. Kwesta uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza to 3042 zł. W sumie na rzecz puławskiego hospicjum zebrano przez sobotę i niedzielę w Puławach i okolicy ok. 35 tys. zł.
  • Emilia
    Przepraszam że to znowu ja...ale kto wie czemu nie zrobiono aukcji obrazeczków ? Przed rokiem była bardzo fajna,i na pewno zebrane pieniądze większe od zbiórki do puszek.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę