Pomóżmy Andrzejowi Jałowińskiemu

Skomentuj (25)

zobacz więcej (27)

30 grudnia o 15.00 w SARP-ie odbędzie się aukcja obrazów środowiska Kazimierskiej Konfraterni Sztuki na rzecz jednego z jej członków malarza Andrzeja Jałowińskiego, który potrzebuje wsparcia w chorobie. Liczy się każda złotówka. I Ty możesz pomóc.
Andrzeja Jałowińskiego jako malarza stworzył Kazimierz. Duch Miasteczka wystarczył zamiast szkół i fakultetów. Dobre oko kilkakrotnie nagradzanego fotografa, wrażliwość i znajomość warsztatu malarza poznawana od strony konserwatorskiej w Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki na lubelskim KUL-u sprawiły, że w Kazimierzu zaczął malować i udało mu się stworzyć własny, ciekawy styl.
- Ale to się stało tylko w Kazimierzu i dzięki Kazimierzowi – mówi dr Waldemar Odorowski, historyk sztuki, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Andrzej Jałowiński to jedna z charakterystycznych postaci Kazimierza Dolnego, stały rezydent o różnorodnych zainteresowaniach, niezmordowany animator, a przede wszystkim uczestnik kazimierskiego życia towarzyskiego, jak też malarz o rozpoznawalnym stylu – pisze w Gazecie Wyborczej w Lublinie Grzegorz Józefczak. – Jego malarską uwagę przyciąga przede wszystkim pejzaż (ale i martwa natura), klimat i dramaturgię obrazu buduje szerokimi płaszczyznami kolorów z jakimś mocnym, dramatycznym punktem - znakiem.

Obrazy Andrzeja Jałowińskiego niejednokrotnie wystawiane były na aukcjach na cele charytatywne, choćby na rzecz puławskiego hospicjum. Teraz wsparcia potrzebuje on sam. Aukcję swoich obrazów na ten cel zorganizowali kazimierscy konfratrzy, którzy ofiarowali w sumie około 30 obrazów. Zostaną one zlicytowane w najbliższą niedzielę w SARP-ie.

Kupując obraz, możesz pomóc i Ty.

Poniżej przedstawiamy niektóre z obrazów, które zostaną wystawione na ukcji.

Skomentuj


Dodane komentarze (25)

 • gość (gość)
  A Kowalska wisi i wisi.....
 • gość (gość)
  Dzięki wszystkim artystom! Tylko co u licha robi tu obraz Ali Kowalskiej. To chyba jakaś pomyłka. To miała być aukcja artystyczna! Jak chce pomóc niech sprzeda obraz na targu i da pieniądze za niego. Oburzyłem się strasznie. Konfraternia powinna staranniej dobierać darczyńcow. Mam wrażenie, że NIEKTORZY liczą na darmowa reklamę. Nie damy się nabrać, wystarczy, że tolerujemy pseudomalarkę w Kazimierzu.
 • znajomy (gość)
  Jaki Jałówka jest każdy wie kto go choć trochę zna. Jest w trudnej sytucji więc czapki z głów przed tymi ktorzy chcą mu pomóc. Ale z drugirj strony stan jego zdrowia jest konsekwencją jego trybu życia i czasami nieodpowiedzialnych decyzji. Tak więc pomagajmy jeżeli uważamy to za stosowne ale nie róbmy z człowiaka ikony jak nią nie jest.
 • konan z ys (gość)
  smutna to wiesc ze Andrzej podupadl na zdrowiu, cieszy ze sa przyjaciele wspierajacy. pozdrawiam go serdecznie i mam nadzieje ze sie dobrze skonczy sytuacja kryzysowa; on zawsze sie dzieli i jest ludziom przyjazny, prosze go pozdrowic od kumpla z wawozu, sasiada basienki
 • Piotr (gość)
  LUDZIE !!! !!! !!! CZY WY ZAWSZE I WSZYSTKO MUSICIE ZMIESZAĆ Z GÓWNEM ??? ??? ??? TYM KTÓRZY CHCĄ POMÓC WIELKIE DZIĘKI !!! I bardzo proszę już nic więcej nie pisać !
 • Anonim (gość)
  Przede wszystkim jeśli coś ogłaszacie publicznie to każdy ma prawo komentować.I nie ma obowiązku by wszystkie komentarze były pozytywne.Przesiedziałem w miasteczku parę miesięcy,i wystarczy bym miał własne zdanie. Kazimierz to właśnie taka Kozia Wólka w której mieszkańcom się wydaje że jest pępkiem świata bo kilku turystów tam jedzie.Ale mam do niego prawie 150 km i Bogu dzięki !
 • Figaro (gość)
  Uważam ,że ta cała dyskusja na temat choroby A.Jałowińskiego zeszła na psy (ale nie te Kazimierskie-bo one są bardziej inteligentniejsze i wrażliwsze niż nie jeden piszących tu gości).

  Może ciszej nad tą trumną,a co nie którym radze czapki z głów .
 • Krycha (gość)
  O kogo Ci chodzi gościu +++???
 • Szkieletor (gość)
  Masz coś do Jałówy?! Dla mnie jest super gościo. Anonimku z Kazimierza...
 • +++ (gość)
  Cwaniaczku zacznij ujawnianie od siebie !
 • Anonim (gość)
  Anonimie. Może ujawnisz swoje imię i nazwisko skoro jesteś taki cwaniak... z Koziej Wólki. Skoro wiesz kto jest żygolakiem... to kto tu jest Starą Ciotą co ubliża a nic nie pomoże! A może Tobie żal d... ściska... Być może będziesz w potrzebie. Nie ma sprawy... pomożemy i Tobie.
 • Mika (gość)
  O jakie piękne komentarze ! Witajcie rodacy Jana Pawła II, Wesołych Świąt !
 • B (gość)
  Koneserze,a gdzie byłeś jak swoim postępowaniem do takiego swojego stanu doprowadzał ??? Teraz nagle ma obrońców,a były dni że nie miał co zjeść.
 • +++ (gość)
  ALE NUMER!
 • koneser (gość)
  Szanowny Anonimie. Wiecej rozwagi pokory i taktu wobec nieszczęścia które spotkało Pana Andrzeja.Słowa trzeba ważyć. Widocznie zna Pan Andrzeja bardzo powierzchownie. Moja znajomość z nim upoważnia mnie poinformować Pana, że nie jest Pan godzien mu butów czyścić.
 • bo (gość)
  A czemu nie są licytowane obrazki właśnie Andrzeja ???
 • Gosiek (gość)
  Internetowa licytacja ? Naprawdę świetny pomysł !!! Przy okazji odpadnie monopol pewnej galerii w miasteczku na przeprowadzanie harytatywnych aukcji.
 • Tadek (gość)
  A czy nie ma możliwości zorganizowania jakiejś aukcji internetowej?
 • B (gość)
  Znam Andrzeja i chociaż nie mam obrazów też chętnie bym pomogła,chociaż kiedyś też mówił że jest chory,a póżniej biegał po rynku...Chciałabym by znowu biegał po rynku,bo to piekna postać w miasteczku i wspaniały kolega !
 • Joanna (gość)
  Proszę Państwa o co ta dyskusja,pomaga ten który chce !

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę