Kwestowali z żonkilami

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

W Kazimierzu przez oba weekendowe dni trwała kwesta na rzecz puławskiego Hospicjum im. Św. Matki Teresy. Z żonkilami jak co roku kwestowała młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Pogoda w tym roku nie wspierała wolontariuszy: wiatr, deszcz, a nawet śnieg nie zachęcały do kwestowania, ale i tak nie były w stanie ich zniechęcić.

- Dlaczego pomagam? Jest mi szkoda dzieci, które są w hospicjum – mówi Mateusz Skarżycki, który na co dzień udziela się w Świetlicy św. Anny w Kazimierzu.

- Warto pomagać – dodaje Edyta Cieślak. – Lepiej pomagać, niż tracić czas.

Uczniowie z Koszczyca pod opieką Ewy Frycz na rzecz puławskiego hospicjum kwestują z żonkilami od siedmiu lat.

- Warto pomagać – mówi Ewa Frycz – bo dobro do nas wraca.
Pogoda nie dopisała, ale na szczęście jak zwykle dopisali darczyńcy. Ile pieniędzy znalazło się w puszkach, okaże się po otwarciu i przeliczeniu darów w hospicjum.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę