Aktualności dla "targ w Kazimierzu"

Początek początku

Życie w gminie powoli zaczyna wraca do normy. To oczywiście dopiero początek początku.

Targ wraca na rynek

Od najbliższego piątku 17 kwietnia znowu będzie można zrobić zakupy na kazimierskim targu.
Kazimierski targ odbywający się we wtorki i piątki na rynku jest jednym z podstawowych źródeł zaopatrzenia mieszkańców nie tylko w warzywa czy owoce, ale także w produkty spożywcze, mięsne czy chemiczne. Jest, a raczej… był. 17 marca zapadła decyzja o czasowym zawieszeniu działalności targowisk miejskich funkcjonujących na terenie miasta.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu, Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami debatowano nad wysokością opłaty targowej w Kazimierzu Dolnym. Czy planowany jest wzrost opłat?

Wraz z nadejściem wiosny, w Kazimierzu Dolnym pojawią się zmiany dotyczące sposobu rozliczania opłaty targowej. Po raz kolejny także radni będą debatować na temat handlu na ulicy Nadwiślańskiej.

Przedwojenne obrazy, zdjęcia i filmy pokazują Rynek w czasie jarmarku jako miejsce po brzegi wypełnione towarami, ludźmi, wozami, końmi i innymi zwierzętami. Dziś wtorkowe i piątkowe handlowanie zajmuje co najwyżej połowę rynkowej przestrzeni. Pytanie: jak długo jeszcze?

Pokaż stopkę