PiS przedstawił kandydatów do samorządów

Skomentuj (69)

Na konferencji prasowej w Kazimierzu Dolnym w ostatni piątek sierpnia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do władz samorządowych.

W obecności posła na sejm Krzysztofa Szulowskiego oraz wicestarosty puławskiego Michała Godlińskiego  na tle targu w Kazimierzu pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. turystyki Mariusz Wicik zaprezentował sylwetki kandydatów do władz samorządowych. To Małgorzata Tarłowska kandydatka na urząd wójta w Janowcu, Marek Kubiś – kandydat na urząd burmistrza w Kazimierzu, Tadeusz Kocoń – kandydat do sejmiku województwa lubelskiego i Mariusz Wicik – lider PiS w okręgu nr 5 (Kazimierz Dolny – Nałęczów – Wąwolnica).

- To będzie silna drużyna – mówił poseł Krzysztof Szulowski. – Siłą tej drużyny będzie współpraca. Liczę na owocną współpracę, budowanie nowych więzi, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć przez przedstawionych tutaj kandydatów.

Prezentując swoje plany jako przyszłego radnego sejmiku województwa lubelskiego Tadeusz Kocoń – obecny wiceprezydent Puław – stawia na budowę mostu, który połączy Kazimierz i Janowiec i ułatwi dojazd do Miasteczka.

- Most to hasło, chodzi o to, by skomunikować Kazimierz i Janowiec z drogą krajową, wojewódzką – mówił Tadeusz Kocoń. –  Owszem 20 % trzeba będzie dołożyć, ale 80 % wyłoży rząd. To wielka szansa, która się nie powtórzy przez kolejne sto lat czy dwieście.

Skąd wziąć środki na wkład własny a potem na utrzymanie mostu, który nie pozostanie bez wpływu na krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły w Kazimierzu, tego kandydat nie powiedział.

Mariusz Wicik pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. turystyki idzie do rady powiatu puławskiego pod hasłem rozwoju turystyki i infrastruktury drogowej.

- Staram się, by hasło rozwoju turystyki było hasłem prawdziwym, a nie tylko teoretycznym – mówił Mariusz Wicik, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, według których województwo lubelskie pod względem rozwoju turystyki jest na przedostatnim miejscu.

Kandydaci na fotel zarówno wójta Janowca jak i burmistrza Kazimierza to nauczyciele. Marek Kubiś uczy matematyki w jednej ze szkół gminy Kazimierz.

- Myślę, że „dobra zmiana” powinna zejść na niższy szczebel, czyli na szczebel samorządu – mówił Marek Kubiś i wyliczał sprawy, którymi chciałby się zająć jako przyszły burmistrz Kazimierza Dolnego. - Myślę, że bardzo ważną rzeczą w Kazimierzu będzie prowadzenie odpowiedniej polityki prorodzinnej, proekologicznej, prosenioralnej – mówił Marek Kubiś. – Chciałbym utrzymać obecna sieć szkół, do których owszem trzeba dopłacać, ale dobra dziecka trudno przeliczać na pieniądze.

Jako kandydat na burmistrza Miasteczka chce postawić na rozwój infrastruktury przede wszystkim drogowej i kanalizacyjnej, a także na rozwój turystyki i na pozyskiwanie funduszy na inwestycje ze źródeł centralnych, wojewódzkich i powiatowych.


Marek Kubiś jest jedną z na razie czterech ujawnionych osób, które w tym roku kandydować będą na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego. Oprócz niego to obecny burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula, radny z Parchatki Adam Gębal i były zastępca burmistrza Kazimierza Krzysztof Wawer. Czy ktoś jeszcze? Tego dowiemy się ostatecznie w połowie września.


Konferencja prasowa PiS w Kazimierzu

Skomentuj


Dodane komentarze (48)

 • zawiedziony mieszkaniec
  wybrać takiego burmistrza który poradzi sobie z pewną rodziną i zbuduje kawałek chodnika od bloku na Kwaskowej Górze do zakrętu w kierunku wieś Doły i postawi lampy. Bo jak patrzę na tych kandydatów to mają marne szanse - słabeusze.
 • trzezwy
  a to pijany lepiej jak by był osaczony Nowoczesna i milicjantami
 • pijany znad Grodarza
  Droga Redakcjo.
  Ktoś napisał " Przestań"

  I . gdzie to odnalężć?. Wreszcie zmieńcie GRARFIKĘ. Jest NIECZYTELNA.
 • Mieszkaniec IV
  Piękne zdjęcie, tęgie mózgi ci nasi włodarze!
 • Mieszkaniec III
  A od czego są banki? Są nasze, więc nawet gdyby nie spłacać, toć to nasza wspólna kieszeń!
 • Mieszkaniec II
  W tej pogoni p. Pisula chyba jest najlepszy - tyle udanych i nie tanich inwestycji! W końcu szukaliśmy włodarza, który sypnie (nie swoimi) pieniążkami
 • Mieszkaniec
  Ja tam wierzę w p. Adama Gębalę - praktyk, ekonomista, zaangażowany samorządowiec. Inne wynalazki nie odpowiadają mi
  • Igor
   Żona musi wierzyć tylko czy ktoś inny też uwierzy
  • sąsiad
   wybitny finansista (zarząd azotów, vice prezydent Puław, zarząd prozapu), ale z tego co słyszałem w PROZAPIE z robotą krucho prawda..., pamiętam taki cytat z filmu Poszukiwany poszukiwana - "proszę panią mój mąż z zawodu jest dyrektorem" oczywiście te wszystkie posady dzięki wiedzy nie układom, mam rację? ...
 • wyborca
  A ja bym chciała żeby ktoś zbudował ,, mosteczek'' nad Bystrą i żeby była ścieżka rowerowa do Puław. Można to zrobić bez dojnej zmiany.
  Kazimierz obejdzie się bez pisu, oni niech się rozpychają w Warszawie, tam mają więcej dla siebie kasy która im się należy.
  Kubiś pewnie liczy na spółkę skarbu państwa i chce iść drogą Sadurskiej.
  W Kazimierzu potrzebny jest gospodarz a nie działacz partyjny.
  • elo elo
   Dobra zmiana nie dopuści do takich mosteczków.
   Wegetarianie i cykliści to zło które chce narzucać swój styl życia i marnować publiczne pieniądze na ścieżki rowerowe zamiast wstawać z kolan budując mosty i autostrady.
 • Cytata
  Flaki z olejem. Kury macać a nie politykę uprawiać nawet lokalną
 • ciekawska
  Mimo że wszyscy niezadowoleni z rządów pana Andrzeja Pisuli ja też jakieś ale...ale zagłosuję na niego. Kazimierza nie stać na dobrą zmianę.
  • elo elo
   są jeszcze inni kandydaci oprócz Pisuli i PIS-u
  • Brawo Ty
   Ja tez zagłosuję i moja rodzina biższa i dalsza i stryjek mojej cioci i ciocia mojego wujka i wujek mojej cioci i moja sąsiadka i sąsiad mojej sasiadki i sąsiadka sąsiada mojej sąsiadki ,wszyscy idziemy głosować, tak jak to bylo w 2014 r. wszyscy na Niego glosowalismy i teraz jestesmy BARDZO zadowoleni . A poza tym niech chłopina ma ,przecież nie będzie szukal innej roboty po czterech latach no bo gdzie go teraz przyjmą .
 • hatak
  dobra zmiana w Kazimierzu? lepiej z dala od pieknego miesteczka ktore radzi sobie dobrzez bez was.
  • ciekawska
   popieram...
 • Skowieszynek
  Cóż za występ! D R A M A T, ale cóż się dziwić jak się słucha cwaniaków zamiast życzliwych ludzi.
 • pijany znad Grodarza
  Pan Marek Kubiś dzisiaj osiąga niemal 50 procent poparcia / blog Janusza Kowalskiego/. Jestem przerażony. Markiem Kubisiem nie, ale PARTIĄ, którą jest OTOCZONY bo przecież stanie się jej zakładnikiem.
 • mieszkaniec
  Występy pana Kubisia w towarzystwie ekipy z Janowca i z Puław w tym Mariusza Wicika zasługują naprawdę na podziw. Może aplikują do występu w ramach kabaretu na Zamku. Tylko wtedy trzeba będzie płacić, a tu za darmo.
 • pijany znad Grodarza
  Pan Wicik wyrasta na CZARNEGO LUDA tym bardziej, że " robi" za FREKWENCJĘ premiera Morawieckiego. /patrz. Łowicz/.
 • Sąsiad
  Wicik z nieoficjalnych informacji podobno ma zastać wskazany na starostę puławskiego jeśli PIS wygra wybory
  • Może prezydentem?
   Czyżby sam Wicik takie plotki rozpuszczał bo myśli, że się ludzie zachłysną jaki to on może być rzekomo ważny? Czy może ktoś mu krzywdę robi takim gadaniem? Inni działacze z Puław się na niego obrażą.
 • Apel
  Panie Marku czy pan to naprawdę przemyślał? Niech pan siebie posłucha na tym nagraniu. I niech pan przestanie słuchać cynicznych ludzi. Bo pan się skompromituje tak na tej politycznej konferencji z jakimś obcymi politykami wielkich lotów.
 • widliszek
  " Z PiS-em się nie rozmawia, PiS się zwalcza! " (prof.Niesiołowski)
 • www
  Powiem tak ,szkoda Pana Marka na to stanowisko
  • taaa
   Absolutnie szkoda. Dał się podejść Wicikowi, który dla swoich celów chłopa wykorzysta, posłuży się nim, popromuje, na plecach jego spróbuje dostać się do tego powiatu i popisywać.

   Moze niech sie zamienią. Kubiś do powiatu a Wicik na burmistrza... albo prezydenta Puław, gdzie wszyscy wiemy że mieszka więc po co mówi, że w Kazimierzu. I tak może startować. Zgraja śmiesznych ludzi a zalążek polityków czy gospodarzy.
 • otóż
  Szanowni kandydaci jako mieszkańcy nie mający żadnych korzyści z napływu turystów (bo wbrew pozorom tacy tez tu są), a muszący znosić ten co weekendowy tłok i bałagan dziękujemy za cudowny pomysł z mostem i za kolejne napływy najazdy wręcz ludzi, którzy po za chęcią napicia się piwa tak naprawdę nie wiedzą po co tu przyjechali. Ta perła, o której tyle razy wspominają panowie w trakcie konferencji jest rozjeżdżana i zadeptywana, a obecnym turystom kojarzy się już tylko z jednym wyżej wspomnianym...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę