Aktualności dla "wybory samorządowe"

Choć emocje już nieco opadły, temat tegorocznych wyborów samorządowych jest nadal aktualny. Jak można je podsumować? Jak wyglądają statystyki? I wreszcie, jak będą wyglądały najbliższe lata?

Pojawiły się już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych.  Kto został burmistrzem Kazimierza Dolnego?

W Kazimierzu walczą jak koguty - tak o kampanii w drugiej turze wyborów samorządowych 2018 pisze Dziennik Wschodni. W tle atak na naszą redakcję.

W ostatnich minutach staliśmy się celem ataku ze strony sympatyków jednego z kadydatów na Burmistrza Kazimierza Dolnego. Poza manipulacjami przy ankiecie na profilu FB nasza redakcja dostaje telefony z obelgami i pomówieniami.

Dziękujemy za udział w przedwyborczej sondzie. Prezentujemy wyniki bez uwzględnienia głosów z kont rosyjskojęzycznych. Tym samym głosowanie kończymy wcześnie niż pierwotnie planowaliśmy.

Już za tydzień II tura wyborów samorządowych. W Kazimierzu Dolnym o fotel burmistrza ubiegają się: Andrzej Pisula i Artur Pomianowski. Kto wygra? Już dziś można oddać głos na swojego faworyta, w naszej sondzie.

Piękna, słoneczna niedziela 21 października upłynęła w Kazimierzu jak i całej Polsce pod znakiem wyborów samorządowych.

Uważa, że to, co może zmienić gminę Kazimierz, to sprawa aktywizacji mieszkańców z jednej strony, a z drugiej strony – otwarcie urzędu miasta na potrzeby mieszkańców. Kandydat na burmistrza: Adam Gębal - radny Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

Jako burmistrz kończy pierwszą kadencję. Jako kandydat na burmistrza - planuję drugą. Andrzej Pisula - burmistrz Kazimierza Dolnego o swoich sukcesach, porażkach i planach na przyszłość.

Mówi o sobie: "Trudno mi pisać o swoich zaletach. Wolę napisać o wadach: nie potrafię grać na instrumentach, na bakier też u mnie ze śpiewem. Co gorsza, nie znajduję w sobie „parcia na szkło” i słabo wychodzę na zdjęciach. Nie mam też żony, ani nawet dzieci. Może właśnie z tego powodu mam pewność, że jako burmistrz zaangażuję się na rzecz gminy bez reszty, na 200%." Kandydat na burmistrza - Krzysztof Wawer.

Postanowił wystartować w wyborach jako kandydat na burmistrza, który będzie łączył mieszkańców, rozsądnie wydawał społeczne pieniądze, aby następował wszechstronny rozwój naszego miasta i gminy. Mówi o sobie: jestem gwarantem "dobrej zmiany" na szczeblu samorządowym. Marek Kubiś kandydat na burmistrza Kazimierza Dolnego.

Stawia na turystykę. Chce, żeby turyści zobaczyli Kazimierza takze od innej strony niż tylko z perspektywy rynku. Chce, by przyjeżdżali na dłużej niż tylko na weekend. Artur Pomianowski - zastępca burmistrza Kazimierza - kandydat na burmistrza.

Na konferencji prasowej w Kazimierzu Dolnym w ostatni piątek sierpnia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do władz samorządowych.

W połowie sierpnia została podana data wyborów samorządowych. To 21 października. Wtedy wybierzemy radnych i wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, także burmistrza Kazimierza. Zarejestrowano już pierwsze komitety wyborcze.

We wczesnych godzinach wieczornych ogłoszono w końcu oficjalne wyniki wyborów. Kto został burmistrzem Kazimierza? Jaki jest skład Rady Miejskiej?

- Musimy stawiać na rozwój zrównoważony, tak aby rozwijał się nie tylko Kazimierz, ale i ościenne wioski. Należy postawić głównie na turystykę i agroturystykę. Powinniśmy tak ukierunkować ich rozwój, aby turyści mogli poznawać całą gminę, a nie tylko skupiali się na samym mieście - mówi Andrzej Pisula, który w wyborach 16 listopada zawalczy o fotel burmistrza Kazimierza.

Moja wizja rozwoju miasta i gminy Kazimierz Dolny to konkretne rozwiązania dotyczące rozwoju turystyki opartego na dwóch filarach – kultura i natura - mówi Grzegorz Dunia – urzędujący burmistrz Kazimierza Dolnego. W wyborach samorządowych 16 listopada 2014 r. walczyć będzie o trzecią kadencję.

Znamy już kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. W sumie w 15 gminnych okręgach wyborczych o mandat ubiega się 41 kandydatów.

W listopadzie bieżącego roku po raz kolejny odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać burmistrza oraz radnych miasta i gminy Kazimierz Dolny. Jak wyglądają przygotowania do tegorocznych wyborów?

Pokaż stopkę