PiS przedstawił kandydatów do samorządów

Skomentuj (69)

Na konferencji prasowej w Kazimierzu Dolnym w ostatni piątek sierpnia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do władz samorządowych.

W obecności posła na sejm Krzysztofa Szulowskiego oraz wicestarosty puławskiego Michała Godlińskiego  na tle targu w Kazimierzu pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. turystyki Mariusz Wicik zaprezentował sylwetki kandydatów do władz samorządowych. To Małgorzata Tarłowska kandydatka na urząd wójta w Janowcu, Marek Kubiś – kandydat na urząd burmistrza w Kazimierzu, Tadeusz Kocoń – kandydat do sejmiku województwa lubelskiego i Mariusz Wicik – lider PiS w okręgu nr 5 (Kazimierz Dolny – Nałęczów – Wąwolnica).

- To będzie silna drużyna – mówił poseł Krzysztof Szulowski. – Siłą tej drużyny będzie współpraca. Liczę na owocną współpracę, budowanie nowych więzi, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć przez przedstawionych tutaj kandydatów.

Prezentując swoje plany jako przyszłego radnego sejmiku województwa lubelskiego Tadeusz Kocoń – obecny wiceprezydent Puław – stawia na budowę mostu, który połączy Kazimierz i Janowiec i ułatwi dojazd do Miasteczka.

- Most to hasło, chodzi o to, by skomunikować Kazimierz i Janowiec z drogą krajową, wojewódzką – mówił Tadeusz Kocoń. –  Owszem 20 % trzeba będzie dołożyć, ale 80 % wyłoży rząd. To wielka szansa, która się nie powtórzy przez kolejne sto lat czy dwieście.

Skąd wziąć środki na wkład własny a potem na utrzymanie mostu, który nie pozostanie bez wpływu na krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły w Kazimierzu, tego kandydat nie powiedział.

Mariusz Wicik pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. turystyki idzie do rady powiatu puławskiego pod hasłem rozwoju turystyki i infrastruktury drogowej.

- Staram się, by hasło rozwoju turystyki było hasłem prawdziwym, a nie tylko teoretycznym – mówił Mariusz Wicik, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, według których województwo lubelskie pod względem rozwoju turystyki jest na przedostatnim miejscu.

Kandydaci na fotel zarówno wójta Janowca jak i burmistrza Kazimierza to nauczyciele. Marek Kubiś uczy matematyki w jednej ze szkół gminy Kazimierz.

- Myślę, że „dobra zmiana” powinna zejść na niższy szczebel, czyli na szczebel samorządu – mówił Marek Kubiś i wyliczał sprawy, którymi chciałby się zająć jako przyszły burmistrz Kazimierza Dolnego. - Myślę, że bardzo ważną rzeczą w Kazimierzu będzie prowadzenie odpowiedniej polityki prorodzinnej, proekologicznej, prosenioralnej – mówił Marek Kubiś. – Chciałbym utrzymać obecna sieć szkół, do których owszem trzeba dopłacać, ale dobra dziecka trudno przeliczać na pieniądze.

Jako kandydat na burmistrza Miasteczka chce postawić na rozwój infrastruktury przede wszystkim drogowej i kanalizacyjnej, a także na rozwój turystyki i na pozyskiwanie funduszy na inwestycje ze źródeł centralnych, wojewódzkich i powiatowych.


Marek Kubiś jest jedną z na razie czterech ujawnionych osób, które w tym roku kandydować będą na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego. Oprócz niego to obecny burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula, radny z Parchatki Adam Gębal i były zastępca burmistrza Kazimierza Krzysztof Wawer. Czy ktoś jeszcze? Tego dowiemy się ostatecznie w połowie września.


Konferencja prasowa PiS w Kazimierzu

Skomentuj


Dodane komentarze (69)

 • zawiedziony mieszkaniec
  wybrać takiego burmistrza który poradzi sobie z pewną rodziną i zbuduje kawałek chodnika od bloku na Kwaskowej Górze do zakrętu w kierunku wieś Doły i postawi lampy. Bo jak patrzę na tych kandydatów to mają marne szanse - słabeusze.
 • trzezwy
  a to pijany lepiej jak by był osaczony Nowoczesna i milicjantami
 • pijany znad Grodarza
  Droga Redakcjo.
  Ktoś napisał " Przestań"

  I . gdzie to odnalężć?. Wreszcie zmieńcie GRARFIKĘ. Jest NIECZYTELNA.
 • Mieszkaniec IV
  Piękne zdjęcie, tęgie mózgi ci nasi włodarze!
 • Mieszkaniec III
  A od czego są banki? Są nasze, więc nawet gdyby nie spłacać, toć to nasza wspólna kieszeń!
 • Mieszkaniec II
  W tej pogoni p. Pisula chyba jest najlepszy - tyle udanych i nie tanich inwestycji! W końcu szukaliśmy włodarza, który sypnie (nie swoimi) pieniążkami
 • Mieszkaniec
  Ja tam wierzę w p. Adama Gębalę - praktyk, ekonomista, zaangażowany samorządowiec. Inne wynalazki nie odpowiadają mi
  • Igor
   Żona musi wierzyć tylko czy ktoś inny też uwierzy
  • sąsiad
   wybitny finansista (zarząd azotów, vice prezydent Puław, zarząd prozapu), ale z tego co słyszałem w PROZAPIE z robotą krucho prawda..., pamiętam taki cytat z filmu Poszukiwany poszukiwana - "proszę panią mój mąż z zawodu jest dyrektorem" oczywiście te wszystkie posady dzięki wiedzy nie układom, mam rację? ...
 • wyborca
  A ja bym chciała żeby ktoś zbudował ,, mosteczek'' nad Bystrą i żeby była ścieżka rowerowa do Puław. Można to zrobić bez dojnej zmiany.
  Kazimierz obejdzie się bez pisu, oni niech się rozpychają w Warszawie, tam mają więcej dla siebie kasy która im się należy.
  Kubiś pewnie liczy na spółkę skarbu państwa i chce iść drogą Sadurskiej.
  W Kazimierzu potrzebny jest gospodarz a nie działacz partyjny.
  • elo elo
   Dobra zmiana nie dopuści do takich mosteczków.
   Wegetarianie i cykliści to zło które chce narzucać swój styl życia i marnować publiczne pieniądze na ścieżki rowerowe zamiast wstawać z kolan budując mosty i autostrady.
 • Cytata
  Flaki z olejem. Kury macać a nie politykę uprawiać nawet lokalną
 • ciekawska
  Mimo że wszyscy niezadowoleni z rządów pana Andrzeja Pisuli ja też jakieś ale...ale zagłosuję na niego. Kazimierza nie stać na dobrą zmianę.
  • elo elo
   są jeszcze inni kandydaci oprócz Pisuli i PIS-u
  • Brawo Ty
   Ja tez zagłosuję i moja rodzina biższa i dalsza i stryjek mojej cioci i ciocia mojego wujka i wujek mojej cioci i moja sąsiadka i sąsiad mojej sasiadki i sąsiadka sąsiada mojej sąsiadki ,wszyscy idziemy głosować, tak jak to bylo w 2014 r. wszyscy na Niego glosowalismy i teraz jestesmy BARDZO zadowoleni . A poza tym niech chłopina ma ,przecież nie będzie szukal innej roboty po czterech latach no bo gdzie go teraz przyjmą .
 • hatak
  dobra zmiana w Kazimierzu? lepiej z dala od pieknego miesteczka ktore radzi sobie dobrzez bez was.
  • ciekawska
   popieram...
 • Skowieszynek
  Cóż za występ! D R A M A T, ale cóż się dziwić jak się słucha cwaniaków zamiast życzliwych ludzi.
 • pijany znad Grodarza
  Pan Marek Kubiś dzisiaj osiąga niemal 50 procent poparcia / blog Janusza Kowalskiego/. Jestem przerażony. Markiem Kubisiem nie, ale PARTIĄ, którą jest OTOCZONY bo przecież stanie się jej zakładnikiem.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę