PiS przedstawił kandydatów do samorządów

Skomentuj (69)

Na konferencji prasowej w Kazimierzu Dolnym w ostatni piątek sierpnia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do władz samorządowych.

W obecności posła na sejm Krzysztofa Szulowskiego oraz wicestarosty puławskiego Michała Godlińskiego  na tle targu w Kazimierzu pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. turystyki Mariusz Wicik zaprezentował sylwetki kandydatów do władz samorządowych. To Małgorzata Tarłowska kandydatka na urząd wójta w Janowcu, Marek Kubiś – kandydat na urząd burmistrza w Kazimierzu, Tadeusz Kocoń – kandydat do sejmiku województwa lubelskiego i Mariusz Wicik – lider PiS w okręgu nr 5 (Kazimierz Dolny – Nałęczów – Wąwolnica).

- To będzie silna drużyna – mówił poseł Krzysztof Szulowski. – Siłą tej drużyny będzie współpraca. Liczę na owocną współpracę, budowanie nowych więzi, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć przez przedstawionych tutaj kandydatów.

Prezentując swoje plany jako przyszłego radnego sejmiku województwa lubelskiego Tadeusz Kocoń – obecny wiceprezydent Puław – stawia na budowę mostu, który połączy Kazimierz i Janowiec i ułatwi dojazd do Miasteczka.

- Most to hasło, chodzi o to, by skomunikować Kazimierz i Janowiec z drogą krajową, wojewódzką – mówił Tadeusz Kocoń. –  Owszem 20 % trzeba będzie dołożyć, ale 80 % wyłoży rząd. To wielka szansa, która się nie powtórzy przez kolejne sto lat czy dwieście.

Skąd wziąć środki na wkład własny a potem na utrzymanie mostu, który nie pozostanie bez wpływu na krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły w Kazimierzu, tego kandydat nie powiedział.

Mariusz Wicik pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. turystyki idzie do rady powiatu puławskiego pod hasłem rozwoju turystyki i infrastruktury drogowej.

- Staram się, by hasło rozwoju turystyki było hasłem prawdziwym, a nie tylko teoretycznym – mówił Mariusz Wicik, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, według których województwo lubelskie pod względem rozwoju turystyki jest na przedostatnim miejscu.

Kandydaci na fotel zarówno wójta Janowca jak i burmistrza Kazimierza to nauczyciele. Marek Kubiś uczy matematyki w jednej ze szkół gminy Kazimierz.

- Myślę, że „dobra zmiana” powinna zejść na niższy szczebel, czyli na szczebel samorządu – mówił Marek Kubiś i wyliczał sprawy, którymi chciałby się zająć jako przyszły burmistrz Kazimierza Dolnego. - Myślę, że bardzo ważną rzeczą w Kazimierzu będzie prowadzenie odpowiedniej polityki prorodzinnej, proekologicznej, prosenioralnej – mówił Marek Kubiś. – Chciałbym utrzymać obecna sieć szkół, do których owszem trzeba dopłacać, ale dobra dziecka trudno przeliczać na pieniądze.

Jako kandydat na burmistrza Miasteczka chce postawić na rozwój infrastruktury przede wszystkim drogowej i kanalizacyjnej, a także na rozwój turystyki i na pozyskiwanie funduszy na inwestycje ze źródeł centralnych, wojewódzkich i powiatowych.


Marek Kubiś jest jedną z na razie czterech ujawnionych osób, które w tym roku kandydować będą na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego. Oprócz niego to obecny burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula, radny z Parchatki Adam Gębal i były zastępca burmistrza Kazimierza Krzysztof Wawer. Czy ktoś jeszcze? Tego dowiemy się ostatecznie w połowie września.


Konferencja prasowa PiS w Kazimierzu

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (69)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę