Piosenka francuska na Święto Kobiet

Skomentuj (10)

zobacz więcej (9)

Niezapomniane piosenki francuskie, ale także wielkie polskie przeboje, w nieco odmiennej odsłonie, mieliśmy okazję usłyszeć podczas koncertu, który odbył się w Kazimierskim Ośrodku Kultury z okazji Święta Kobiet.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki co roku organizuje różnego rodzaju wydarzenia z okazji Święta Kobiet. Tym razem był to koncert piosenki francuskiej. Przed kazimierską publicznością, na niewielkiej scenie wystąpili: Chris Schittulli - vokal, Bogdan Hołownia - fortepian i Bogdan Tchórzewski - bębny.

W programie koncertu pojawiły się utwory zarówno z kanonu wielkich polskich piosenek Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana - interpretowane po francusku oraz niezapomniane piosenki francuskie takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand, Gilbert Bécaud czy Michel Legrand.

Ciekawe, zupełnie nowe aranżacje pozwoliły poznać te wszystkie dobrze znane nam piosenki raz jeszcze. A przybyła na koncert publiczność dała się porwać w magiczną, pełną muzyki podróż po dawnej Francji, ale także i Polsce.

 

Fragment koncertu zobaczyzć można na Facebooku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • pijany znad Grodarza
  @ Wiktor.
  Piszesz, że w Stoczni Gdańskiej tylko tego słuchali. W takim razie , kiedy słuchali kazań ks. J. ?
  • Wiktor
   @ Pijany... Jesteś jeszcze malutki. Jak będziesz taki stary jak ja, to może znowu w drugim "obiegu" poczytasz bibułę jak to było z suwnicową na K3, motorówką na kanale, tramwajem zepsutym i elektrykiem. W "Brygidzie" w tym czasie kazania były jeszcze normalne tj antysemickie i antysocjalistyczne.
  • pijany znad Grodarza
   O suwnicowej to dużo opowiadał ks. J. w lokalu kontaktowym SB. O motorówce, zepsutym tramwaju i elektryku to właśnie suwnicowa i Gwiazdowie rozpowszechniali informacje, które podsuwalo im SB za pośrednictwem tego od kazań. Wiesz kto mu napisał pierwsze kazanie ?. A widzisz?. Nie wiesz, a ja wiem, bom stary.
  • Wiktor
   @ Pijany... no to my stare dziady. Na pohybel tym rozrabiakom. Pani Agnieszka pisze tutaj o piosence francuskiej. Ja uwielbiam Marię Laforet Marie Laforet - La voix du Silence (1966)
 • pijany znad Grodarza
  ON: Monaco
  28 stopni w cieniu
  Jest to szalone, jest to zbyt wiele
  Jesteśmy sami na świecie
  Wszystko jest błękitne, wszystko jest piękne
  Przymykasz nieco oczy, słońce jest tak wysoko
  Pieszczę twoje nogi, moje dłonie palą twą skórę

  ONA: Nie mów nic
  Pocałuj mnie gdy zechcesz
  Jest mi dobrze
  Miłość jest obok Ciebie

  ON: Jest nam dobrze

  ON: Monaco
  28 stopni w cieniu
  Nie mówimy ani słowa
  Gaszę swojego papierosa, staje się jeszcze goręcej
  Twoje usta mają smak dzikiego owocu
  No i proszę
  Jak blond fala
  Porywasz mnie

  ONA: Nie mów nic
  Miłość jest przy mnie
 • Wiktor
  @ Pijany.... zmarzłeś pewnie w oczekiwaniu na wejście. " + 28 w cieniu". Jean Francois Maurice - Monaco (28° à l'ombre) (1978). Ile wtedy miałeś lat, bo wiem ile ja miałem wtedy. Przebój "Lata z Radiem" w 1978. W Stoczni Gdańskiej tylko tego słuchali.
 • Luz
  Proszę się nie dziwić. Jakie są w tym dobytku zwyczaje każdy wie. Po jak najmniejszej linii wszystko robić by się nie narobić!
 • pijany znad Grodarza
  Jednak wolne miejsca były. Jeszcze o 10 tej miało ich nie być.
  • pijany znad Grodarza
   Wróć. O 11.15, bo własnie tej soboty KOKPiT był otwarty od 11. stej a nie o 9.00, ale o tym fakcie tym ŻADNEJ informacji.
  • Anna
   No bo po co ma być informacja. Przyjdzie delikwent pocałuje klamkę. Nie będzie głowy zawracał.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę