Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym

Skomentuj (14)

Rozbrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający koniec wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/17. O godzinie 9.00 W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza uczniów powitali dyrektor Teodor Józefacki oraz radny Rady Powiatu Marcin Pisula, a dwie godziny później w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu - dyrektor szkoły Jerzy Arbuz oraz burmistrz Andrzej Pisula.

W Gminnym Zespole Szkół burmistrz w swoim przemówieniu przedstawił, jak wygląda sytuacja przygotowań do planowanej reformy szkolnictwa, która jest wciąż w fazie planowania i jej szczegóły nie są jeszcze znane. 

 

- To, co można powiedzieć w tej chwili, to tyle, że tak na dobrą sprawę nie wiemy, na czym stoimy - mówił burmistrz Andrzej Pisula. - Jak będzie wyglądała zmiana, jak będzie wyglądało finansowanie oświaty, tego na razie nie wiemy. Musimy trzymać rękę na pulsie, spotykać się ze sobą i rozmawiać. Ja obiecuję, że jak będą posiedzenia rad pedagogicznych, to będę w tych posiedzeniach chciał aktywnie uczestniczyć. Jak dotrą do nas jakieś nowe informacje, to będziemy na bieżąco o tym rozmawiali, żeby wypracować scenariusz działania i żeby decyzja, jaką się na końcu podejmie, była dobrą decyzją na miarę możliwości naszej gminy.

 

Rozpoczynający się nowy rok będzie ostatnim spędzonym przez dzieci GZS w szkole kontenerowej. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dzieci będą mogły przenieść się do nowego budynku. 

 

– Mam nadzieję, że nie będziemy czekali cały rok aż do września, tylko przeniesiemy się tam już wcześniej – powiedział dyrektor Jerzy Arbuz.

 

Byćmoże więcej będzie wiadomo w najbliższy wtorek - wtedy na terenie budowy nowej szkoły odbędzie się narada z projektantem oraz kierownikiem budowy. Do udziału w tym spotkaniu zaproszeni zostaną także: przewodniczący Rady Miejskiej, przewodnicząca Komisji Edukacji oraz przewodniczący Komisji Budżetu.

 

Nowy rok szkolny rozpoczęto także w murach Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, gdzie pobierają naukę uczniowie szkół zawodowych. Życzenia pomyślności w nowym roku szkolnym młodzież odebrała nie tylko od dyrekcji szkoły, ale również radnego Rady Powiatu Marcina Pisuli.

 

A już od 2 września - normalna nauka. W Gminnym Zespole Szkół także w klasie pierwszej szkoły podstawowej, która - jako mało liczna - została utworzona decyzją Rady Miejskiej podczas sesji 1 września.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Jeden puzzel kosciola
  Ateista a czym jest Kościół? Kościół tworzą wszyscy wierni, wszyscy ochrzczeni. Miales chrzest?
 • pijany znad Grodarza
  I nastał rok / 2016 + 21 / = 2037 A więc pytanie do Rodzica PRZEDSIEBIORCY. Kogo bys zatrudnił?
  " Niezdolnego" 7 latka urodzonego w 2009 roku, czy też " zdolnego" 6 latka urodzonego w 2010 roku ?
  ps. tych " niezdolnych" - " zdolnych" zrobiła i omamiła Was PiS.
  • Eeee...
   Nic z tego nie zrozumiałem...
  • pijany znad Grodarza
   idzie o to, że dzisiejsi 6 letni uczn iowie w roku np. 2037 zdominują rynek zatrudnienia. Ci dzisiejsi 7 letni siedmioklasiści co najwyżej " beda zamiatać". Jednym slowem. Ci dziejsi 6 letni pierwszoklaści INTELEKTUALNIE pprzerosną 7 letnich pierwszoklasistow przec co PIERWSI znajda pracę czy też osiagną sukcesy w innej działalności.
   ps. dlaczego poszukiwani sa pracownicy ze stażem?. Czym jest staż?>
  • jeszcze trzeźwy
   Czy będzie wisiało ogłoszenie " przyjmę do pracy osobę do 21 lat z 5-letnim stażem uczącego się od 6-go roku życia, ciągle goniącego starszych, zmęczonego życiem, wypalonego początkowo intelektualnie przerastającego swoich rówieśników którzy bawiąc się rok dłużej mieli o wiele większe możliwości rozwoju?
   ps. czemu ciągle trzeba naprawiać wpadki platformersów?
  • pijany znad Grodarza
   haha. Dobre to ;"... którzy bawiąc się rok dłużej mieli o wiele większe możliwości rozwoju?"
   Napisz CZYM sie bawili przez ten rok. Czytali ksiażki ?
 • Smutna
  Niestety Polaków chcą ogłupić byśmy byli taką ciemnotą bezmyślną i sterowalną na pasku rządzących braci zza wschodu. Dlatego mniej informatyki czy matematyki a więcej religii i historii!
  • kazimierzanin
   Żal czytać że religia i historia jest mniej warta od innych dziedzin. Jak do tej pory Polska istnieje tylko dlatego że ludzie przekazywali sobie dziedzictwo kulturowe. Sterowalna jest na razie najmłodsza z nauk czyli informatyka.
  • na marginesie
   Informatyka nie jest nauka religia tym bardziej
  • na marginesie marginesu
   Czyli trzeba rozwiązać kilka instytutów
   Cytat ze strony Polskiej Akademii Nauk "Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk - jednostka naukowa Polskiej Akademii Nauk Uprawiana dyscyplina naukowa: informatyka "
  • Ateista
   Religia do kościoła!
 • Jacek
  Czy radny powiatowy przymierza się do likwidacji szkoły ? tak jak przyczynił się do zamknięcia Szkoły Rolniczej w Żyrzynie.
 • pijany znad Grodarza
  "A już od 2 września - normalna nauka. W Gminnym Zespole Szkół także w klasie pierwszej szkoły podstawowej, która - jako mało liczna - została utworzona decyzją Rady Miejskiej podczas sesji 1 września."
  Bardzo rozsadna decyzja. Tak byłoby w całym kraju, gdyby nie................... .
  • Botys
   Gdyby nie decyzje rodziców żeby 6 latki chodziły do przedszkola

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę