Czy powstanie pierwsza klasa w szkole podstawowej?

Skomentuj (23)

Nowy rok szkolny rozpoczyna się już jutro i pojawia się w związku z tym pytanie – czy w Kazimierzu zostanie utworzona pierwsza klasa szkoły podstawowej? Rodzice sześciolatków muszą zdecydować, czy wysłać swoje dzieci do szkoły teraz, czy dopiero w przyszłym roku. 

Czasu na podjęcie decyzji było dużo. Jednak temat ten w ostatnich dniach został ponownie poruszony, także w komentarzach na naszym portalu.

 

- Szanowni rodzice, pierwsza klasa w Kazimierzu Dolnym ma szansę powstać. Brakuje dwoje uczniów, aby rozpocząć naukę. Proszę, zastanówcie się, czy lepiej, aby wasze dziecko chodziło do klasy siedmioosobowej, czy w przyszłym roku do 30 osobowej - pisze osoba o nicku Rodzic. 

 

W odpowiedzi na ten komentarz pojawiły się jednak słowa krytyki.

 

- Rodzicu dla Twojego dobra mamy skracać dzieciństwo swoim dzieciom...? Podjęliśmy decyzję, że sześć lat to za wcześnie – uszanuj to – odpowiedziała Ania.

 

Kwestia powstania pierwszej klasy szkoły podstawowej jest wciąż otwarta. Decyzja zależy od ilości zgłoszonych dzieci. 

 

- By mogła powstać pierwsza klasa powinno być zgłoszonych przynajmniej osiem dzieci. Na chwilę obecną jest ich szóstka, ale wciąż można dokonać zapisu – mówi dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym Jerzy Arbuz. – Rodzice zgłoszonych dzieci chcą się jutro spotkać z burmistrzem w tej sprawie i przedyskutować możliwość utworzenia klasy, nawet pomimo braku wymaganej liczby uczniów. Możliwe jest, że inni rodzice będą chętniej decydować się na zapisanie swoich dzieci, gdy dowiedzą się, że klasa na pewno powstanie.   

 

Spotkanie rodziców z burmistrzem ma się odbyć jutro rano, jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 

 

Aktualizacja 31 sierpnia:

Od naszej rozmowy z dyrektorem nie minęło wiele czasu a sytuacja zdążyła się zmienić. Z licznych komentarzy, jakie zostały zamieszczone dziś na portalu, okazuje się, że brakuje już tylko jednego dziecka by osiągnąć wymaganą liczbę uczniów. 

 

Aktualizacja 1 września godz. 18.00:

 

W Gminnym Zespole Szkół zostanie jednak utworzona klasa pierwsza szkoły podstawowej. Radni podjęli stosowną decyzję jednogłośnie. Rozpoczęcie roku szkolnego 2 września o godzinie 9.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (18)

 • Krzysztof
  Ciekawski ACO proboszcz tobie przeszkadz? Ty nie masz chrztu? nie byłeś u komunii ? nie miałeś bierzmowania? masz ślub kościelny ? a więc jesteś chrześcijaninem! to czego Rujnujesz wspólnotę kościoła?
 • ciekawski
  A co na to ksiądz proboszcz jakby nie było komunii?
  • No wiesz :)
   Jemu nie zależy na pieniądzach i prezentach dla parafii :).
 • NAUCZYCIEL Kazimierz
  Bogata Gmina!! Pogratulować!! Zresztą gdzie nie spojrzeć to widać ład, porządek , wszystko dopieszczone...doświetlone.
  Kilka szkół podstawowych, liczba uczniów w oddziałach po parę osób w każdej. Szkoły prywatne i społeczne powinny brać przykład....
  Gdzie są władze i ich zdrowy rozsądek? Ekonomia?! Jakoś szkoła w Kazimierzu nie dorównuje innym okolicznym- te zebrały klasy :) choć nie mają churów... a może i dlatego.
  • PKP
   Co to są "chury " ? ;)
   Jak dla mnie to lepiej że dzieciaki idą do szkoły niż miałyby przez rok powtarzać materiał w ostatniej grupie przedszkola. Co jak co ale kształcenie dzieci to ostatnie miejsce w którym należy szukać oszczędności.
   Brak jednego rocznika to byłby duży problem w przyszłości, co z dziećmi które musiałyby powtarzać klasę? Taka sytuacja stwarza sporo problemów zwłaszcza w perspektywie oddania do użytku szkoły molocha.
  • ciekawski
   chórów ..nauczycielu
  • boża kröwka
   Nauczyciel a pisze "churöw" . Pogratulować.
 • Z miasta
  Bardzo dobra nowina. I tak oto rząd rządem sąd sądem a sprawiedliwość jest po naszej stronie. Za szybko wszystko odkręcali z tymi szkołami.
 • mieszkaniec
  Klasa I powstanie, odbyły się konsultacje i głosowanie Rady Miasta, gdzie przez aklamację (jednogłośnie) zaopiniowano taką decyzję Burmistrza miasta.
 • Rodzic
  jutro rozpoczecie roku szkolego dla 1 klasy o godz 9
 • Monika
  Właśnie w tv widziałam, że w jakimś mieście powstała 4 osobowa klasa. Można? Można!
 • Monika
  Jeśli klasa I nie powstanie, co będzie z dziećmi, które mogą nie zdać (obecnych klas drugich) i co z dziećmi, które przeprowadzą się do Kazimierza lub wrócą zza granicy - powinny uczęszczać do klasy, której nie będzie. Teraz nie można otworzyć klasy dla 6 dzieci, a potem dla dwójki czy jednej osoby?
 • Miron
  Wiadomo już coś co z tą pierwszą klasą? Będzie czy nie?
 • Też rodzic
  Nikt nie tworzy klasy sztucznie. Wszyscy sa zdecydowani i pełni nadzieji ze klasa będzie. Rozmowa z burmistrzem jeszcze się nie odbyła. Poniewaz burmistrz jest nieobecny jednak rodzuce ktorym zależy oczekuja na Pana burmistrza przed urzedem
  • Echh
   Ciekawe jak burmistrz zadziała - niestety to są efekty że ci tam w Warszawie wymyślą zmianę i dają rok rodzicom nauczycielom i samorządom bo musi już wejść w życie. Polska się zawali jak spokojniej to nastąpi. Sześciolatki w szkołach to samorządy 3 lata przygotowały i o rok wydłużonu. A tu rok dają bo sobie jakiś buc tak umyślał.
 • Ruda
  Jak dzieci pojda do pierwszej kl to moze zwolnią się miejsca w przedszkolu dla maluchów na rękę byłoby to dla niektórych rodziców
 • Ania
  Sztuczna tworzenie klas, dzieci się znajdą tylko ciekawe czy po założeniu klasy te ściągane na przymus nie zostaną przepisane do innej szkoły pierwotnie wybranej przez rodziców
 • Anka
  Może jakieś ukraińskie dziecko się znajdzie. Na Ukrainie też dzieci idą w wieku sześciu lat do szkoły to może jakiś człowiek od zrywania wiśni dzieciaka u nas pośle. Powodzenia życzę rodzicom.
 • polpismienny
  dla dobra dziatwy jestem gotow sie zapisc - przyjmiecie 40-latka?
 • nauczyciel
  Na pewno nie może być 30 uczniów w 1 kl. Będą dwie po 15 np
 • mama
  W przyszłym roku będą dwie pierwsze klasy. Nie może być w klasie 30 uczniów...
 • Drugi Rodzic
  To trzeba było w tamtym roku jednego oblac, żeby nie zdał do drugiej i wtedy byłoby o jednego więcej- akurat do kompletu :)
 • klient506391
  Kiedy w ubiegłym roku moja wnuczka szła jako 6-latka do1klasy też byłem pełen obaw czy sobie poradzi.Nie .potrzebnie.Zapewniam,że ten rok nie był zmarnowany.Warto było!

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę