Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym

Skomentuj (14)

Rozbrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający koniec wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/17. O godzinie 9.00 W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza uczniów powitali dyrektor Teodor Józefacki oraz radny Rady Powiatu Marcin Pisula, a dwie godziny później w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu - dyrektor szkoły Jerzy Arbuz oraz burmistrz Andrzej Pisula.

W Gminnym Zespole Szkół burmistrz w swoim przemówieniu przedstawił, jak wygląda sytuacja przygotowań do planowanej reformy szkolnictwa, która jest wciąż w fazie planowania i jej szczegóły nie są jeszcze znane. 

 

- To, co można powiedzieć w tej chwili, to tyle, że tak na dobrą sprawę nie wiemy, na czym stoimy - mówił burmistrz Andrzej Pisula. - Jak będzie wyglądała zmiana, jak będzie wyglądało finansowanie oświaty, tego na razie nie wiemy. Musimy trzymać rękę na pulsie, spotykać się ze sobą i rozmawiać. Ja obiecuję, że jak będą posiedzenia rad pedagogicznych, to będę w tych posiedzeniach chciał aktywnie uczestniczyć. Jak dotrą do nas jakieś nowe informacje, to będziemy na bieżąco o tym rozmawiali, żeby wypracować scenariusz działania i żeby decyzja, jaką się na końcu podejmie, była dobrą decyzją na miarę możliwości naszej gminy.

 

Rozpoczynający się nowy rok będzie ostatnim spędzonym przez dzieci GZS w szkole kontenerowej. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dzieci będą mogły przenieść się do nowego budynku. 

 

– Mam nadzieję, że nie będziemy czekali cały rok aż do września, tylko przeniesiemy się tam już wcześniej – powiedział dyrektor Jerzy Arbuz.

 

Byćmoże więcej będzie wiadomo w najbliższy wtorek - wtedy na terenie budowy nowej szkoły odbędzie się narada z projektantem oraz kierownikiem budowy. Do udziału w tym spotkaniu zaproszeni zostaną także: przewodniczący Rady Miejskiej, przewodnicząca Komisji Edukacji oraz przewodniczący Komisji Budżetu.

 

Nowy rok szkolny rozpoczęto także w murach Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, gdzie pobierają naukę uczniowie szkół zawodowych. Życzenia pomyślności w nowym roku szkolnym młodzież odebrała nie tylko od dyrekcji szkoły, ale również radnego Rady Powiatu Marcina Pisuli.

 

A już od 2 września - normalna nauka. W Gminnym Zespole Szkół także w klasie pierwszej szkoły podstawowej, która - jako mało liczna - została utworzona decyzją Rady Miejskiej podczas sesji 1 września.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Jeden puzzel kosciola
  Ateista a czym jest Kościół? Kościół tworzą wszyscy wierni, wszyscy ochrzczeni. Miales chrzest?
 • pijany znad Grodarza
  I nastał rok / 2016 + 21 / = 2037 A więc pytanie do Rodzica PRZEDSIEBIORCY. Kogo bys zatrudnił?
  " Niezdolnego" 7 latka urodzonego w 2009 roku, czy też " zdolnego" 6 latka urodzonego w 2010 roku ?
  ps. tych " niezdolnych" - " zdolnych" zrobiła i omamiła Was PiS.
  • Eeee...
   Nic z tego nie zrozumiałem...
  • pijany znad Grodarza
   idzie o to, że dzisiejsi 6 letni uczn iowie w roku np. 2037 zdominują rynek zatrudnienia. Ci dzisiejsi 7 letni siedmioklasiści co najwyżej " beda zamiatać". Jednym slowem. Ci dziejsi 6 letni pierwszoklaści INTELEKTUALNIE pprzerosną 7 letnich pierwszoklasistow przec co PIERWSI znajda pracę czy też osiagną sukcesy w innej działalności.
   ps. dlaczego poszukiwani sa pracownicy ze stażem?. Czym jest staż?>
  • jeszcze trzeźwy
   Czy będzie wisiało ogłoszenie " przyjmę do pracy osobę do 21 lat z 5-letnim stażem uczącego się od 6-go roku życia, ciągle goniącego starszych, zmęczonego życiem, wypalonego początkowo intelektualnie przerastającego swoich rówieśników którzy bawiąc się rok dłużej mieli o wiele większe możliwości rozwoju?
   ps. czemu ciągle trzeba naprawiać wpadki platformersów?
  • pijany znad Grodarza
   haha. Dobre to ;"... którzy bawiąc się rok dłużej mieli o wiele większe możliwości rozwoju?"
   Napisz CZYM sie bawili przez ten rok. Czytali ksiażki ?
 • Smutna
  Niestety Polaków chcą ogłupić byśmy byli taką ciemnotą bezmyślną i sterowalną na pasku rządzących braci zza wschodu. Dlatego mniej informatyki czy matematyki a więcej religii i historii!
  • kazimierzanin
   Żal czytać że religia i historia jest mniej warta od innych dziedzin. Jak do tej pory Polska istnieje tylko dlatego że ludzie przekazywali sobie dziedzictwo kulturowe. Sterowalna jest na razie najmłodsza z nauk czyli informatyka.
  • na marginesie
   Informatyka nie jest nauka religia tym bardziej
  • na marginesie marginesu
   Czyli trzeba rozwiązać kilka instytutów
   Cytat ze strony Polskiej Akademii Nauk "Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk - jednostka naukowa Polskiej Akademii Nauk Uprawiana dyscyplina naukowa: informatyka "
  • Ateista
   Religia do kościoła!
 • Jacek
  Czy radny powiatowy przymierza się do likwidacji szkoły ? tak jak przyczynił się do zamknięcia Szkoły Rolniczej w Żyrzynie.
 • pijany znad Grodarza
  "A już od 2 września - normalna nauka. W Gminnym Zespole Szkół także w klasie pierwszej szkoły podstawowej, która - jako mało liczna - została utworzona decyzją Rady Miejskiej podczas sesji 1 września."
  Bardzo rozsadna decyzja. Tak byłoby w całym kraju, gdyby nie................... .
  • Botys
   Gdyby nie decyzje rodziców żeby 6 latki chodziły do przedszkola

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę