Piernikowy weekend

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Koniec tygodnia w Kazimierzu zapachnie piernikami. Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński to propozycja dla miłośników świat, pierników i Kazimierza.

Pierniczki ze względu na specyfikę ciasta przygotowuje się zwykle dużo wcześniej, coraz modniejsza staje się ich precyzyjna dekoracja. W Miasteczku nowe trendy w tej dziedzinie ustanawia Pracownia Artystyczna Sarzyński. Gwiazdki, reniferki, aniołki czy może domki z piernika, także takie w wersji mini – do nałożenia na kubek? Jak je przygotować w domowym zaciszu, podpowie Iga Sarzyńska.

W czasie piernikowego weekendu zaplanowano trzy tury piernikowych warsztatów. W sobotę 9 grudnia w godzinach 12:00 - 16:00 odbędą się pokazy dekorowania pierniczków, połączone z promocją książki Igi Sarzyńskiej „Moje cztery pory roku”, w której można też znaleźć porady w kwestii przygotowania piernikowego ciasta i jego dekoracji. Będzie też szansa zakupu książki w świątecznym opakowaniu z 20 % rabatem.

W niedzielę 10 grudnia o 11:00 i o 13:00 piernikowe warsztaty dla dzieci. Każde dziecko będzie miało okazję udekorować pierniczki i minidomek na kubek. Warsztaty będą prowadzone przez Igę i Anny Sarzyńskie w ramach nowego projektu Pracowni Artystycznej Sarzyński „Pierniki Dzieciom”, z którym siostry Sarzyńskie podróżują po Polsce.

- Przez cały weekend będzie można spróbować naszych pysznych, zimowych wypieków i trunków – mówi Iga Sarzyńska. – Piernikowy weekend to również idealna okazja, żeby zaopatrzyć się w nasze pierniki, czekolady z piernikami i piernikowe domki, których u nas pod dostatkiem.

Muzycznym zwieńczeniem Piernikowego weekendu będzie sobotni koncert świąteczny Wojtka Bochry – kazimierskiego finalisty Must Be The Music w zabytkowych piwnicach Piekarni Sarzyński. Bilety 20 zł do nabycia w Piekarni przy Nadrzecznej.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (9)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2018! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2018. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę