Piernikowy weekend

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Koniec tygodnia w Kazimierzu zapachnie piernikami. Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński to propozycja dla miłośników świat, pierników i Kazimierza.

Pierniczki ze względu na specyfikę ciasta przygotowuje się zwykle dużo wcześniej, coraz modniejsza staje się ich precyzyjna dekoracja. W Miasteczku nowe trendy w tej dziedzinie ustanawia Pracownia Artystyczna Sarzyński. Gwiazdki, reniferki, aniołki czy może domki z piernika, także takie w wersji mini – do nałożenia na kubek? Jak je przygotować w domowym zaciszu, podpowie Iga Sarzyńska.

W czasie piernikowego weekendu zaplanowano trzy tury piernikowych warsztatów. W sobotę 9 grudnia w godzinach 12:00 - 16:00 odbędą się pokazy dekorowania pierniczków, połączone z promocją książki Igi Sarzyńskiej „Moje cztery pory roku”, w której można też znaleźć porady w kwestii przygotowania piernikowego ciasta i jego dekoracji. Będzie też szansa zakupu książki w świątecznym opakowaniu z 20 % rabatem.

W niedzielę 10 grudnia o 11:00 i o 13:00 piernikowe warsztaty dla dzieci. Każde dziecko będzie miało okazję udekorować pierniczki i minidomek na kubek. Warsztaty będą prowadzone przez Igę i Anny Sarzyńskie w ramach nowego projektu Pracowni Artystycznej Sarzyński „Pierniki Dzieciom”, z którym siostry Sarzyńskie podróżują po Polsce.

- Przez cały weekend będzie można spróbować naszych pysznych, zimowych wypieków i trunków – mówi Iga Sarzyńska. – Piernikowy weekend to również idealna okazja, żeby zaopatrzyć się w nasze pierniki, czekolady z piernikami i piernikowe domki, których u nas pod dostatkiem.

Muzycznym zwieńczeniem Piernikowego weekendu będzie sobotni koncert świąteczny Wojtka Bochry – kazimierskiego finalisty Must Be The Music w zabytkowych piwnicach Piekarni Sarzyński. Bilety 20 zł do nabycia w Piekarni przy Nadrzecznej.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • fanka pijanego znad Grodarza
  Dajcie już spokój i chwalcie lepiej pierniczki jakie słodkie,lukrowane ,piękne . Pamietajcie żeby tekst sprawdzić zanim WYŚLECIE i ani jednego złego słowa,na burmistrza można nawet z błędami ortograficznymi ale na pierniczki NIE.
 • zapłakana maruda
  Pani od polskiego życzę udanego weekendu
 • maruda
  Z ortografii zawsze miałam piątkę tak jakoś wyszło z tym rz jak się zaufa urządzeniu ,że mi teraz wstyd. Z drugiej strony dziwnie szybka reakcja,wyjaśniam: mój komentarz nie był uszczypliwy żeby reagować złośliwie uwagami. Tak zapamiętałam wcześniejsze wyroby z tej piekarni i wyrazilam swoją opinię a że z błędem nie ja pierwsza i nie ostatnia .
  • pani od polskiego
   Drogie Dziecko !
   _ " dziwnie szybka reakcja > nie dziwna a normalna.
   - " mój komentarz nie był uszczypliwy" >" co poeta miał na myśli", przypomnij sobie analizy utworów.
   - " reagować złośliwie uwagami" > była jedna uwaga a nie kilka i nie złośliwa
   - " Jakoś wyszło z tym rz" > winna jesteś TY a nie komputer
   - " z błędem nie ja pierwsza i nie ostatnia" > jak zrobisz błąd np. u notariusza to później możesz tylko płakać.
   Więcej pokory a miej rutyniarstwa.
  • pijany znad Grodarza
   Kochana @ maruda.
   Oszukujesz , bo zwalasz to " rz" na komputer. Wiedz, że Tenże / piszę z dużej litery bo w tym momencie jest obrażany/ na KAŻDY błąd CZERWIENIEJE. Czy ze wstydu ?. Prawdopodobnie.
 • maruda
  Tak dekorowanych pierniczków na wzór Peggi Porschen jest juz na pęczki wszędzie, a panie mają nawet podobne logo. Wszystko śliczne,kolorowe ale dlaczego zaporzyczone a nie własne.Pierwsze Panstwa pierniczki byly takie bardzo kazimierskie a teraz takie z importu.
  • druga maruda
   zapożyczone, a nie zaporzyczone
  • pan Marudziński
   Chińskie ciupagi Górale przy Morskim Oku sprzedają. Można tak ? Można!
 • ^^^^
  Redakcja "Pierniczkami" i innymi zaczyna PRZYSŁANIAĆ bardzo ciekawą i rozwojową stronę o "ROTACYJNYM". Były pewnie telefony z Ratusza - nieprawdaż ?

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę