Piernikowy weekend

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Koniec tygodnia w Kazimierzu zapachnie piernikami. Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński to propozycja dla miłośników świat, pierników i Kazimierza.

Pierniczki ze względu na specyfikę ciasta przygotowuje się zwykle dużo wcześniej, coraz modniejsza staje się ich precyzyjna dekoracja. W Miasteczku nowe trendy w tej dziedzinie ustanawia Pracownia Artystyczna Sarzyński. Gwiazdki, reniferki, aniołki czy może domki z piernika, także takie w wersji mini – do nałożenia na kubek? Jak je przygotować w domowym zaciszu, podpowie Iga Sarzyńska.

W czasie piernikowego weekendu zaplanowano trzy tury piernikowych warsztatów. W sobotę 9 grudnia w godzinach 12:00 - 16:00 odbędą się pokazy dekorowania pierniczków, połączone z promocją książki Igi Sarzyńskiej „Moje cztery pory roku”, w której można też znaleźć porady w kwestii przygotowania piernikowego ciasta i jego dekoracji. Będzie też szansa zakupu książki w świątecznym opakowaniu z 20 % rabatem.

W niedzielę 10 grudnia o 11:00 i o 13:00 piernikowe warsztaty dla dzieci. Każde dziecko będzie miało okazję udekorować pierniczki i minidomek na kubek. Warsztaty będą prowadzone przez Igę i Anny Sarzyńskie w ramach nowego projektu Pracowni Artystycznej Sarzyński „Pierniki Dzieciom”, z którym siostry Sarzyńskie podróżują po Polsce.

- Przez cały weekend będzie można spróbować naszych pysznych, zimowych wypieków i trunków – mówi Iga Sarzyńska. – Piernikowy weekend to również idealna okazja, żeby zaopatrzyć się w nasze pierniki, czekolady z piernikami i piernikowe domki, których u nas pod dostatkiem.

Muzycznym zwieńczeniem Piernikowego weekendu będzie sobotni koncert świąteczny Wojtka Bochry – kazimierskiego finalisty Must Be The Music w zabytkowych piwnicach Piekarni Sarzyński. Bilety 20 zł do nabycia w Piekarni przy Nadrzecznej.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • fanka pijanego znad Grodarza
  Dajcie już spokój i chwalcie lepiej pierniczki jakie słodkie,lukrowane ,piękne . Pamietajcie żeby tekst sprawdzić zanim WYŚLECIE i ani jednego złego słowa,na burmistrza można nawet z błędami ortograficznymi ale na pierniczki NIE.
 • zapłakana maruda
  Pani od polskiego życzę udanego weekendu
 • maruda
  Z ortografii zawsze miałam piątkę tak jakoś wyszło z tym rz jak się zaufa urządzeniu ,że mi teraz wstyd. Z drugiej strony dziwnie szybka reakcja,wyjaśniam: mój komentarz nie był uszczypliwy żeby reagować złośliwie uwagami. Tak zapamiętałam wcześniejsze wyroby z tej piekarni i wyrazilam swoją opinię a że z błędem nie ja pierwsza i nie ostatnia .
  • pani od polskiego
   Drogie Dziecko !
   _ " dziwnie szybka reakcja > nie dziwna a normalna.
   - " mój komentarz nie był uszczypliwy" >" co poeta miał na myśli", przypomnij sobie analizy utworów.
   - " reagować złośliwie uwagami" > była jedna uwaga a nie kilka i nie złośliwa
   - " Jakoś wyszło z tym rz" > winna jesteś TY a nie komputer
   - " z błędem nie ja pierwsza i nie ostatnia" > jak zrobisz błąd np. u notariusza to później możesz tylko płakać.
   Więcej pokory a miej rutyniarstwa.
  • pijany znad Grodarza
   Kochana @ maruda.
   Oszukujesz , bo zwalasz to " rz" na komputer. Wiedz, że Tenże / piszę z dużej litery bo w tym momencie jest obrażany/ na KAŻDY błąd CZERWIENIEJE. Czy ze wstydu ?. Prawdopodobnie.
 • maruda
  Tak dekorowanych pierniczków na wzór Peggi Porschen jest juz na pęczki wszędzie, a panie mają nawet podobne logo. Wszystko śliczne,kolorowe ale dlaczego zaporzyczone a nie własne.Pierwsze Panstwa pierniczki byly takie bardzo kazimierskie a teraz takie z importu.
  • druga maruda
   zapożyczone, a nie zaporzyczone
  • pan Marudziński
   Chińskie ciupagi Górale przy Morskim Oku sprzedają. Można tak ? Można!
 • ^^^^
  Redakcja "Pierniczkami" i innymi zaczyna PRZYSŁANIAĆ bardzo ciekawą i rozwojową stronę o "ROTACYJNYM". Były pewnie telefony z Ratusza - nieprawdaż ?

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę