Piernikowy weekend

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Koniec tygodnia w Kazimierzu zapachnie piernikami. Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński to propozycja dla miłośników świat, pierników i Kazimierza.

Pierniczki ze względu na specyfikę ciasta przygotowuje się zwykle dużo wcześniej, coraz modniejsza staje się ich precyzyjna dekoracja. W Miasteczku nowe trendy w tej dziedzinie ustanawia Pracownia Artystyczna Sarzyński. Gwiazdki, reniferki, aniołki czy może domki z piernika, także takie w wersji mini – do nałożenia na kubek? Jak je przygotować w domowym zaciszu, podpowie Iga Sarzyńska.

W czasie piernikowego weekendu zaplanowano trzy tury piernikowych warsztatów. W sobotę 9 grudnia w godzinach 12:00 - 16:00 odbędą się pokazy dekorowania pierniczków, połączone z promocją książki Igi Sarzyńskiej „Moje cztery pory roku”, w której można też znaleźć porady w kwestii przygotowania piernikowego ciasta i jego dekoracji. Będzie też szansa zakupu książki w świątecznym opakowaniu z 20 % rabatem.

W niedzielę 10 grudnia o 11:00 i o 13:00 piernikowe warsztaty dla dzieci. Każde dziecko będzie miało okazję udekorować pierniczki i minidomek na kubek. Warsztaty będą prowadzone przez Igę i Anny Sarzyńskie w ramach nowego projektu Pracowni Artystycznej Sarzyński „Pierniki Dzieciom”, z którym siostry Sarzyńskie podróżują po Polsce.

- Przez cały weekend będzie można spróbować naszych pysznych, zimowych wypieków i trunków – mówi Iga Sarzyńska. – Piernikowy weekend to również idealna okazja, żeby zaopatrzyć się w nasze pierniki, czekolady z piernikami i piernikowe domki, których u nas pod dostatkiem.

Muzycznym zwieńczeniem Piernikowego weekendu będzie sobotni koncert świąteczny Wojtka Bochry – kazimierskiego finalisty Must Be The Music w zabytkowych piwnicach Piekarni Sarzyński. Bilety 20 zł do nabycia w Piekarni przy Nadrzecznej.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (9)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę