Pieniądze dla szkoły

Skomentuj (13)

Są pieniądze na uporządkowanie terenu Gminnego Zespołu Szkół zniszczonego podczas wybuchu gazu wiosną tego roku. Kazimierz otrzymał pomoc od rządu z tzw. rezerwy celowej.

W minionym tygodniu sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Włodzimierz Karpiński uruchomił dla kazimierskiej szkoły pieniądze z tzw. rezerwy celowej.

- Po przeanalizowaniu gruntownie wszelkich możliwości prawnych, także po dyskretnym dwukrotnym wizytowaniu tego miejsca i skonsultowaniu się ze specjalistami podjąłem decyzję, aby uruchomić rezerwę budżetową na ten cel w wysokości 300 tys. zł, o które wnosiło społeczeństwo Kazimierza poprzez swoje władze – mówi Włodzimierz Karpiński.

Pieniądze będą do dyspozycji władz Kazimierza z zachowaniem odpowiednich procedur, ale bez zwłoki, jak zapewnia minister Karpiński.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • smutna
  Dzieciaki odchodzą - zginął w Bochotnicy 17- latek z Okala:(
 • filtr
  Wiecie co, to w sumie pierwsza namacalna pomoc dla Kazimierza. Przyda to się i dobrze że dają co nie zmienia faktu, że niebywałe jest takie zwlekanie z kontenerami czy prostymi informacjami na temat szkoły. No coś z tym trzeba zrobić, bo dzieci szkoda i tak jak ktoś napisał Puławy skorzystają, a nie kazimierz
 • mieszkaniec
  CYRK i tyle.
 • john
  no coz mamy takiego burmistrza co nic nie potrafi wiec szkoly nie bedzie
 • mamuśka
  Moje dziecko też dojeżdza i jakos nie ma z tym zadnych problemów. A dzieci bardziej spóznialy się do szkoły, gdy nie było dowozów. Rodzicowi proponuję wziąć sprawy w swoje ręce i dowozić dziecko do Puław. Nie będzie wtedy spóżnien,marznięcia na przystankach, nauczyciele lepsi, a i prezydent Grobel na pewno chetniej wysłucha, gdy bedą jakies problemy.
 • rodzic
  jestem tylko ciekawa jak długo nasze dzieci beda narażone na niebezpieczeństwa, albo pijany kierowca autobusu, albo rano po dzieci autobusy dojezdzaja jak chca i kiedy chca i w konsekwencji dzieci sie spozniaja, i idzei zimno ja nie wiem jak długo pan burmistrz bedzie odwlekał sprawy kontenerów miały byc do istopada, potem po I semestrze a teraz podejrzewam ze nigdy, jak zaczna budowac szjkole to obawaim ze ze nie bedzie chętnych zeby do niej uczeszczac ..................
 • przasny
  No trzeba przecież i to gruzowisko a nie szkołę jak dzisiaj przy ogrodniku mówili oczyścić wcześniej czy później. Tak widzę, że można jednak liczyć na wsparcie dla Kazimierza w Warszawie. Dobrze, że ten Karpiński kasę przyznał bo przecież trzeba byłoby wydać ją z naszych lokalnych kazmierskich podatków.
 • xxx
  Dociekliwy, zubr. dochodzenie trwa jezcze nie zostały postawione zarzuty. Winni na pewno zostana ukarani. A może Wy juz coś wiecie bo juz wskazujecie winnych?
 • zubr
  Dociekliwy, czy ty nie wiesz, że w Kazimierzu nie ponosi się odpowiedzialności za niedopatrzenia, a kierownik zapewne pracuje dalej i nikt nic sobie z tego nie robi. Myślę, że wszystko rozejdzie się po "kościach". Takie mały grajdołek.
 • DOCIEKLIWY
  ciekawe czy już ktoś odpowiedzialny za niedopatrzenie(ulatniający się gaz) poniósł konsekwencje-karę? czy jeszcze pracuje dyrektor?, czy pracuje kierownik administracyjny to oni przecież zlekceważyli zaistniałą sytuację!
 • Glejt
  Nie odbudowę :( Ciągle tylko zbiera się pieniądze na odbudowę a decyzja zapadła o budowie nowej. Ciekawe jak bardzo nowy "inwestor" cieszy się już z pięknej działki przy Szkolnej 1, nowego boiska itp które niedługo obejmie w posiadanie za śmieszne pieniądze.
 • ig.
  No to dobrze. Zawsze coś dla Kazimierza.
 • kon.
  No i niech się wreszcie wezmą za uporządkowanie szkoły i realna odbudowę, bo dzieci szkoda. Tylko by się kłócili kto co, kiedy, na co a tu trzeba dzialać.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę