Pieniądze dla szkoły

Skomentuj (13)

Są pieniądze na uporządkowanie terenu Gminnego Zespołu Szkół zniszczonego podczas wybuchu gazu wiosną tego roku. Kazimierz otrzymał pomoc od rządu z tzw. rezerwy celowej.

W minionym tygodniu sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Włodzimierz Karpiński uruchomił dla kazimierskiej szkoły pieniądze z tzw. rezerwy celowej.

- Po przeanalizowaniu gruntownie wszelkich możliwości prawnych, także po dyskretnym dwukrotnym wizytowaniu tego miejsca i skonsultowaniu się ze specjalistami podjąłem decyzję, aby uruchomić rezerwę budżetową na ten cel w wysokości 300 tys. zł, o które wnosiło społeczeństwo Kazimierza poprzez swoje władze – mówi Włodzimierz Karpiński.

Pieniądze będą do dyspozycji władz Kazimierza z zachowaniem odpowiednich procedur, ale bez zwłoki, jak zapewnia minister Karpiński.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • smutna
  Dzieciaki odchodzą - zginął w Bochotnicy 17- latek z Okala:(
 • filtr
  Wiecie co, to w sumie pierwsza namacalna pomoc dla Kazimierza. Przyda to się i dobrze że dają co nie zmienia faktu, że niebywałe jest takie zwlekanie z kontenerami czy prostymi informacjami na temat szkoły. No coś z tym trzeba zrobić, bo dzieci szkoda i tak jak ktoś napisał Puławy skorzystają, a nie kazimierz
 • mieszkaniec
  CYRK i tyle.
 • john
  no coz mamy takiego burmistrza co nic nie potrafi wiec szkoly nie bedzie
 • mamuśka
  Moje dziecko też dojeżdza i jakos nie ma z tym zadnych problemów. A dzieci bardziej spóznialy się do szkoły, gdy nie było dowozów. Rodzicowi proponuję wziąć sprawy w swoje ręce i dowozić dziecko do Puław. Nie będzie wtedy spóżnien,marznięcia na przystankach, nauczyciele lepsi, a i prezydent Grobel na pewno chetniej wysłucha, gdy bedą jakies problemy.
 • rodzic
  jestem tylko ciekawa jak długo nasze dzieci beda narażone na niebezpieczeństwa, albo pijany kierowca autobusu, albo rano po dzieci autobusy dojezdzaja jak chca i kiedy chca i w konsekwencji dzieci sie spozniaja, i idzei zimno ja nie wiem jak długo pan burmistrz bedzie odwlekał sprawy kontenerów miały byc do istopada, potem po I semestrze a teraz podejrzewam ze nigdy, jak zaczna budowac szjkole to obawaim ze ze nie bedzie chętnych zeby do niej uczeszczac ..................
 • przasny
  No trzeba przecież i to gruzowisko a nie szkołę jak dzisiaj przy ogrodniku mówili oczyścić wcześniej czy później. Tak widzę, że można jednak liczyć na wsparcie dla Kazimierza w Warszawie. Dobrze, że ten Karpiński kasę przyznał bo przecież trzeba byłoby wydać ją z naszych lokalnych kazmierskich podatków.
 • xxx
  Dociekliwy, zubr. dochodzenie trwa jezcze nie zostały postawione zarzuty. Winni na pewno zostana ukarani. A może Wy juz coś wiecie bo juz wskazujecie winnych?
 • zubr
  Dociekliwy, czy ty nie wiesz, że w Kazimierzu nie ponosi się odpowiedzialności za niedopatrzenia, a kierownik zapewne pracuje dalej i nikt nic sobie z tego nie robi. Myślę, że wszystko rozejdzie się po "kościach". Takie mały grajdołek.
 • DOCIEKLIWY
  ciekawe czy już ktoś odpowiedzialny za niedopatrzenie(ulatniający się gaz) poniósł konsekwencje-karę? czy jeszcze pracuje dyrektor?, czy pracuje kierownik administracyjny to oni przecież zlekceważyli zaistniałą sytuację!
 • Glejt
  Nie odbudowę :( Ciągle tylko zbiera się pieniądze na odbudowę a decyzja zapadła o budowie nowej. Ciekawe jak bardzo nowy "inwestor" cieszy się już z pięknej działki przy Szkolnej 1, nowego boiska itp które niedługo obejmie w posiadanie za śmieszne pieniądze.
 • ig.
  No to dobrze. Zawsze coś dla Kazimierza.
 • kon.
  No i niech się wreszcie wezmą za uporządkowanie szkoły i realna odbudowę, bo dzieci szkoda. Tylko by się kłócili kto co, kiedy, na co a tu trzeba dzialać.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę