Mecz dla szkoły

Skomentuj (17)

zobacz więcej (10)

Ostatni weekend w Kazimierzu Dolnym minął pod hasłem sportowo - politycznych przedwyborczych atrakcji: na boisku w Kazimierzu rywalizowali politycy i Orły Kazimierz.

Pomysłodawcą imprezy był Cezary Kucharski, były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie kandydat Platformy Obywatelskiej do Sejmu.

Początkowo planowano rozegranie meczu na kazimierskim Rynku, ale ostatecznie impreza odbyła się na boisku nad Wisłą.

W meczu w sobotę 24 września udział wzięli politycy PO, PSL i kazimierscy oldboye Orłów. Spodziewano się również wizyty premiera Donalda Tuska. Ostatecznie rząd w Kazimierzu reprezentowała minister zdrowia Ewa Kopacz, która wraz z marszałkiem Województwa Lubelskiego Krzysztofem Hetmanem, wicewojewodą Henryką Strojnowską, burmistrzem Grzegorzem Dunią oraz organizatorem przedsięwzięcia, kandydatem na posła Cezarym Kucharskim w samo południe otworzyła mecz charytatywny na rzecz odbudowy Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym.


Najpierw rozegrano turniej rzutów karnych – kto nie strzelił gola, musiał kupić cegiełkę na rzecz szkoły. Minister Kopacz wykupiła cegiełki dziesięciu nastolatkom, którzy w rywalizacji  wystąpili w koszulkach z jej nazwiskiem.


Na nadwiślańskim boisku rozegrano trzy mecze. Pierwszy, z udziałem polityków PSL i oldboyów Orły Kazimierz zakończył się remisem. Drugi z wynikiem 4:0 wygrała drużyna z Kazimierza, pokonując drużynę polityków PO. Trzeci mecz pozostał nierozstrzygnięty, gdyż jeden z członków drużyny kazimierskiej doznał ataku serca i został przewieziony do szpitala. Jego stan powoli się poprawia.

W czasie imprezy sprzedawane były cegiełki na rzecz budowy nowej szkoły. Zebrano kwotę ponad tysiąca złotych.

- Dzięki temu spotkaniu nadarzyła się okazja, by porozmawiać o budowie szkoły – mówi Grzegorz Dunia. - Minister Ewa Kopacz publicznie obiecała, że nie zostaniemy z problemem tym sami. Zapewniała, że pomoc gwarantowana ze strony państwa będzie wynosiła 80% potrzebnych środków.

Fot. AS, Ines

 

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • krzysztof
  ktoś usunął mój komentarz, mówiący o chęci Stasia do ataku. wyjaśniam, że miałem na myśli sposób udziału w grze na piłkarskim boisku. Dodam, że teraz Stasiowi potrzebna dobra taktyka obronna przed żoną, po powrocie do domu.
  I wcale nie robię sobie tego, co przypomina piłka do rugby. Pozdrawiam Stasia i również zdrowia życzę.
 • kazimierzanin
  Czy może ktoś to przetłumaczyć na polski?
 • tlik
  a czym był ktoś z PIS-u? czy jak zawsze Kazimierz zbojkotowali? Nie wiecie. Gdyby oni wszyscy te plakaty nie drukowali to może być chociaż na kontenery było, no przesada może na kanalizację do nich
 • ul;
  co ma znaczyć dostał ataku serca?
 • czarnulka z Puław
  Panie Stasiu, zdrówka, zdrówka, zdrówka
 • eskulap
  A nikogo nie obchodzi stan zdrowia naszego reprezentanta?
  Szybkiego powrotu do zdrowia, Stachu.
  Trzymamy kciuki!(dwóch takich znajomych, jeszcze z czasów AR)
 • burak pastewny
  Na obradach bedzie całe ,byłe "obiektywne CBA", jakoś dziwnie usadowione w ławach PISu :)))
 • Solidaruch
  Czy Tuskowi brakuje do pełnego składu drużyny i wystawił do sejmu następnego kopacza Kucharskiego ? Kto będzie na obradach sejmu jak Tusk z kolesiami będzie charatał w gałę?
 • JP69
  Pracuję i płacę podatki . Dlaczego mam kupować jakieś cegiełki ???
 • pijany znad Grodarza
  Nie byłem na meczu. Myślę, że wysupłałbym 10 tysięcy.
 • rodzic
  +a czy wy wszyscy myślicie ze wybudują ta nową szkołe , moim zdaniem coraz bardziej utwierdzam się w tym przekonani ze nie..............Po pierwsze kontenery z miesiaca na miesiac przesuwaja sie w czasie, idzie zima, dojazdy bedą uciązliwe, rodzice coraz szybciej zaczynaja zabierac stad swoje dzieci.Po drugie jak sie beda powtarzały takie styuacje z dowozem tak jak to miało miejsce wczoraj na drodze z parchatki do bochotnicy to marnie widze ta nasza szkołe . nawet jak ja zdudują to nie bedzie miał kto do niej chodzic wiec po co zbierac pieniadze na cos co i tak nie wypali jak zwylke w kazimierzu
 • Jerry
  Co oni zrobią za 1000zl ? skoro wychodek wyceniono na milion trzysta tysięcy .
 • realista
  Pijany znad... - a o Tobie nie? Ja akurat wykupiłem kilka cegiełek po 10zł - na tyle mnie stać z nędznej emerytury, ale politycy z województwa i stolicy (ci co robili sobie kampanię wyborczą )mogli zasponsorować? Dla nich 1000zł to "pryszcz". A paliwo, ochrona, organizacja wszystkiego, zabezpieczenia policji zwłaszcza, że w sobotę miał być Premier (odwołał wizytę w związku samopodpaleniem się mężczyzny przed Jego kancelarią) to za nasze pieniądze i moje też.
 • pijany znad Grodarza
  To, że 1000 zł to chyba o Nas świadczy./ do " Nas" zaliczam rownież "realiste" i "JP69"/ .
 • JP69
  Zgadzam się z realistą . Robia sobie reklamę za nasze pieniadze . 1000 zł to nawet na paliwo do samochodów brakło .
 • realista
  Zebrano 1000zł! Śmiechu warte! Toż to organizacja imprezy i przyjazd polityków oraz "obstawa policyjna" więcej kosztowała...Ale rozgłos i kampania wyborcza - to się liczy. Zobaczymy ilu polityków zjawi się w Kazimierzu po wyborach. Szkoła to temat drugorzędny
 • ten
  Niech się burmistrz bierze do roboty i radne też, przygotuje wszystko, by oni tą kasę dali. Zmieni się rząd i powiedzą że to poprzedników decyzja nie ich, a kase przeznaczą nie na szkołę a na niewiadomo co. I tyle z tego będzie.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę