Mecz dla szkoły

Skomentuj (17)

zobacz więcej (10)

Ostatni weekend w Kazimierzu Dolnym minął pod hasłem sportowo - politycznych przedwyborczych atrakcji: na boisku w Kazimierzu rywalizowali politycy i Orły Kazimierz.

Pomysłodawcą imprezy był Cezary Kucharski, były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie kandydat Platformy Obywatelskiej do Sejmu.

Początkowo planowano rozegranie meczu na kazimierskim Rynku, ale ostatecznie impreza odbyła się na boisku nad Wisłą.

W meczu w sobotę 24 września udział wzięli politycy PO, PSL i kazimierscy oldboye Orłów. Spodziewano się również wizyty premiera Donalda Tuska. Ostatecznie rząd w Kazimierzu reprezentowała minister zdrowia Ewa Kopacz, która wraz z marszałkiem Województwa Lubelskiego Krzysztofem Hetmanem, wicewojewodą Henryką Strojnowską, burmistrzem Grzegorzem Dunią oraz organizatorem przedsięwzięcia, kandydatem na posła Cezarym Kucharskim w samo południe otworzyła mecz charytatywny na rzecz odbudowy Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym.


Najpierw rozegrano turniej rzutów karnych – kto nie strzelił gola, musiał kupić cegiełkę na rzecz szkoły. Minister Kopacz wykupiła cegiełki dziesięciu nastolatkom, którzy w rywalizacji  wystąpili w koszulkach z jej nazwiskiem.


Na nadwiślańskim boisku rozegrano trzy mecze. Pierwszy, z udziałem polityków PSL i oldboyów Orły Kazimierz zakończył się remisem. Drugi z wynikiem 4:0 wygrała drużyna z Kazimierza, pokonując drużynę polityków PO. Trzeci mecz pozostał nierozstrzygnięty, gdyż jeden z członków drużyny kazimierskiej doznał ataku serca i został przewieziony do szpitala. Jego stan powoli się poprawia.

W czasie imprezy sprzedawane były cegiełki na rzecz budowy nowej szkoły. Zebrano kwotę ponad tysiąca złotych.

- Dzięki temu spotkaniu nadarzyła się okazja, by porozmawiać o budowie szkoły – mówi Grzegorz Dunia. - Minister Ewa Kopacz publicznie obiecała, że nie zostaniemy z problemem tym sami. Zapewniała, że pomoc gwarantowana ze strony państwa będzie wynosiła 80% potrzebnych środków.

Fot. AS, Ines

 

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • krzysztof
  ktoś usunął mój komentarz, mówiący o chęci Stasia do ataku. wyjaśniam, że miałem na myśli sposób udziału w grze na piłkarskim boisku. Dodam, że teraz Stasiowi potrzebna dobra taktyka obronna przed żoną, po powrocie do domu.
  I wcale nie robię sobie tego, co przypomina piłka do rugby. Pozdrawiam Stasia i również zdrowia życzę.
 • kazimierzanin
  Czy może ktoś to przetłumaczyć na polski?
 • tlik
  a czym był ktoś z PIS-u? czy jak zawsze Kazimierz zbojkotowali? Nie wiecie. Gdyby oni wszyscy te plakaty nie drukowali to może być chociaż na kontenery było, no przesada może na kanalizację do nich
 • ul;
  co ma znaczyć dostał ataku serca?
 • czarnulka z Puław
  Panie Stasiu, zdrówka, zdrówka, zdrówka
 • eskulap
  A nikogo nie obchodzi stan zdrowia naszego reprezentanta?
  Szybkiego powrotu do zdrowia, Stachu.
  Trzymamy kciuki!(dwóch takich znajomych, jeszcze z czasów AR)
 • burak pastewny
  Na obradach bedzie całe ,byłe "obiektywne CBA", jakoś dziwnie usadowione w ławach PISu :)))
 • Solidaruch
  Czy Tuskowi brakuje do pełnego składu drużyny i wystawił do sejmu następnego kopacza Kucharskiego ? Kto będzie na obradach sejmu jak Tusk z kolesiami będzie charatał w gałę?
 • JP69
  Pracuję i płacę podatki . Dlaczego mam kupować jakieś cegiełki ???
 • pijany znad Grodarza
  Nie byłem na meczu. Myślę, że wysupłałbym 10 tysięcy.
 • rodzic
  +a czy wy wszyscy myślicie ze wybudują ta nową szkołe , moim zdaniem coraz bardziej utwierdzam się w tym przekonani ze nie..............Po pierwsze kontenery z miesiaca na miesiac przesuwaja sie w czasie, idzie zima, dojazdy bedą uciązliwe, rodzice coraz szybciej zaczynaja zabierac stad swoje dzieci.Po drugie jak sie beda powtarzały takie styuacje z dowozem tak jak to miało miejsce wczoraj na drodze z parchatki do bochotnicy to marnie widze ta nasza szkołe . nawet jak ja zdudują to nie bedzie miał kto do niej chodzic wiec po co zbierac pieniadze na cos co i tak nie wypali jak zwylke w kazimierzu
 • Jerry
  Co oni zrobią za 1000zl ? skoro wychodek wyceniono na milion trzysta tysięcy .
 • realista
  Pijany znad... - a o Tobie nie? Ja akurat wykupiłem kilka cegiełek po 10zł - na tyle mnie stać z nędznej emerytury, ale politycy z województwa i stolicy (ci co robili sobie kampanię wyborczą )mogli zasponsorować? Dla nich 1000zł to "pryszcz". A paliwo, ochrona, organizacja wszystkiego, zabezpieczenia policji zwłaszcza, że w sobotę miał być Premier (odwołał wizytę w związku samopodpaleniem się mężczyzny przed Jego kancelarią) to za nasze pieniądze i moje też.
 • pijany znad Grodarza
  To, że 1000 zł to chyba o Nas świadczy./ do " Nas" zaliczam rownież "realiste" i "JP69"/ .
 • JP69
  Zgadzam się z realistą . Robia sobie reklamę za nasze pieniadze . 1000 zł to nawet na paliwo do samochodów brakło .
 • realista
  Zebrano 1000zł! Śmiechu warte! Toż to organizacja imprezy i przyjazd polityków oraz "obstawa policyjna" więcej kosztowała...Ale rozgłos i kampania wyborcza - to się liczy. Zobaczymy ilu polityków zjawi się w Kazimierzu po wyborach. Szkoła to temat drugorzędny
 • ten
  Niech się burmistrz bierze do roboty i radne też, przygotuje wszystko, by oni tą kasę dali. Zmieni się rząd i powiedzą że to poprzedników decyzja nie ich, a kase przeznaczą nie na szkołę a na niewiadomo co. I tyle z tego będzie.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę