Petardy tylko w Sylwestra

Skomentuj (1)

Święta już za progiem. Jeżeli jednak ktoś marzył, by uświetnić je za pomocą sztucznych ogni, musi ten pomysł odłożyć do… sylwestra. W wigilię wchodzi w życie rozporządzenie wojewody lubelskiego w tej sprawie.

24 grudnia na terenie Lubelszczyzny wchodzi w życie rozporządzenie wojewody lubelskiego w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych. Obowiązywać ono będzie do końca stycznia 2011 r. z wyjątkiem przełomu starego i nowego roku, czyli 31 grudnia 2010 i 1 stycznia 2011 r., kiedy to będzie można używać tych wyrobów, ale z zachowaniem szczególnej ostrożności, a w przypadku osób niepełnoletnich – jedynie pod opieką osób dorosłych. Nieprzestrzeganie zakazu podlega karze grzywny.

Przepisy te nie dotyczą pokazów pirotechnicznych organizowanych przez wyspecjalizowane firmy.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Alek
    Należy wprowadzić zakaz używania wyrobów pirotechnicznych przez wszystkie dni w roku.Kto jest za proszę o wpisy.Nie chcę uzasadniać zakazu,dla ludzi myślących jest oczywisty.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę