Penderecki Piano Trio w Kazimierzu

Skomentuj (5)

zobacz więcej (20)

Gośćmi pierwszego koncertu, który odbył się w Kazimierzu Dolnym w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena była grupa Penderecki Piano Trio oraz Sławomir Holland.

W tym roku po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbył się koncert w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W miniony weekend przed kazimierską publicznością wystąpili trzej muzycy tworzący Penderecki Piano Trio a towarzyszył im Sławomir Holland.

- Jest to dla nas debiut w Kazimierzu Dolnym – mówi Elżbieta Chojnowska, kierownik impresariatu Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. - Kazimierz Dolny to miejsce, o którym festiwal marzył od dawna. Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, kojarzące się z takimi hasłami, jak kultura i sztuka. Dziękujemy, że zechcieliście nas tutaj przyjąć.


W sali Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zabrzmiały takie utwory jak, m.in.: Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll, op. 1 nr 3; Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe g-moll, nr 1 „Elegijne”; Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur

W skład Penderecki Piano Trio wchodzą: Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce oraz Karol Marianowski – wiolonczela. Wybrane bajki Ignacego Krasickiego z „Setnika bajek” czytał Sławomir Holland.


- Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu jak jeden z koncertów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski. - Kazimierz to miasto kultury i sztuki, ale także miasto z tradycjami muzycznymi. Jak wiemy organizowane są u nas różne koncerty i wydarzenia muzyczne, które przyciągają znaczną rzesze mieszkańców i turystów. Tym bardziej cieszymy się, że jako miasto Kazimierz Dolny mogliśmy dołączyć do grona miast współorganizatorów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i będzie się dobrze rozwijać.


Warto dodać, że Dyrektorem Generalnym i Artystycznym wydarzenia jest Elżbieta Penderecka. Kazimierski koncert odbył się pod honorowym patronatem Księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, która osobiście wzięła w nim udział.


Fragment koncertu można obejrzeć na Facebooku.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę