Penderecki Piano Trio w Kazimierzu

Skomentuj (5)

zobacz więcej (20)

Gośćmi pierwszego koncertu, który odbył się w Kazimierzu Dolnym w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena była grupa Penderecki Piano Trio oraz Sławomir Holland.

W tym roku po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbył się koncert w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W miniony weekend przed kazimierską publicznością wystąpili trzej muzycy tworzący Penderecki Piano Trio a towarzyszył im Sławomir Holland.

- Jest to dla nas debiut w Kazimierzu Dolnym – mówi Elżbieta Chojnowska, kierownik impresariatu Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. - Kazimierz Dolny to miejsce, o którym festiwal marzył od dawna. Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, kojarzące się z takimi hasłami, jak kultura i sztuka. Dziękujemy, że zechcieliście nas tutaj przyjąć.


W sali Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zabrzmiały takie utwory jak, m.in.: Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll, op. 1 nr 3; Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe g-moll, nr 1 „Elegijne”; Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur

W skład Penderecki Piano Trio wchodzą: Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce oraz Karol Marianowski – wiolonczela. Wybrane bajki Ignacego Krasickiego z „Setnika bajek” czytał Sławomir Holland.


- Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu jak jeden z koncertów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski. - Kazimierz to miasto kultury i sztuki, ale także miasto z tradycjami muzycznymi. Jak wiemy organizowane są u nas różne koncerty i wydarzenia muzyczne, które przyciągają znaczną rzesze mieszkańców i turystów. Tym bardziej cieszymy się, że jako miasto Kazimierz Dolny mogliśmy dołączyć do grona miast współorganizatorów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i będzie się dobrze rozwijać.


Warto dodać, że Dyrektorem Generalnym i Artystycznym wydarzenia jest Elżbieta Penderecka. Kazimierski koncert odbył się pod honorowym patronatem Księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, która osobiście wzięła w nim udział.


Fragment koncertu można obejrzeć na Facebooku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę