Październikowy weekend w Kazimierzu

zobacz więcej (33)

Kazimierz Dolny zachwyca o każdej porze roku. Jesienią także. Malownicze wzgórza, wąskie uliczki i zabytkowe obiekty otoczone jesiennymi barwami – takie widoki są niezwykle urokliwe. Dlatego też wiele osób odwiedza Kazimierz właśnie jesienią. Mimo czerwonej strefy, maseczek i licznych ograniczeń. Mimo wszystko.
Powiat puławski, na którego terenie leży Kazimierz Dolny, znajduje się obecnie w strefie czerwonej. A to wiąże się z licznymi obostrzeniami. Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Miasteczko. Jednak mimo wszystko mieszkańcy starają się żyć normalnie, a turyści nie rezygnują z wizyt w Kazimierzu.
Miniony weekend nie rozpieszczał nas pogodą. Jednak w Kazimierzu Dolnym turystów nie brakowało. Wspaniałe jesienne barwy kuszą miłośników spacerów i innych form aktywnego wypoczynku. Aż trudno oderwać wzrok od pięknych, kolorowych wzgórz...
Po Kazimierzu spacerują zarówno ludzie młodzi, jak i ci nieco starsi. Pary, grupy przyjaciół i rodziny z dziećmi. Zdecydowana większość w maseczkach. Nie ma tłumów, większych zgromadzeń czy długich kolejek. Jest spokojnie, miło i momentami pustawo. Lokale gastronomiczne są otwarte, możemy tam przysiąść, wypić kawę czy zjeść coś ciepłego. Wszystko funkcjonuje jednak na specjalnych zasadach, z zachowaniem bezpieczeństwa.
Zachowaj dystans. Zasłoń usta i nos. Zdezynfekuj ręce. Te komunikaty pojawiają się wszędzie. Niektórzy z nas wykonują te czynności z automatu, inni muszą się pilnować. A jeszcze innym o wprowadzonych zasadach przypominają policjanci spacerujący czy przejeżdżający co jakiś czas przez kazimierski rynek.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę