Młodzi artyści w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

zobacz więcej (8)

W ramach Tygodnia Papieskiego w minioną niedzielę w kazimierskiej farze odbył się koncert papieski – „Młodzi artyści – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Wystąpili: Piotr Arseniuk – organy i Szymon Gajewski – baryton.
Kazimierski kościół farny słynie z koncertów organowych. Pięknych brzmień zabytkowych organów możemy słuchać przez cały rok. Koncerty odbywają się w ramach różnorodnych festiwali, wydarzeń cyklicznych czy też jednorazowych. W miniony weekend w ramach Tygodnia Papieskiego w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym odbył się koncert papieski „Młodzi artyści – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

Na kazimierskich 400 - letnich organach zagrał Piotr Arseniuk, muzykowi towarzyszył Szymon Gajewski – baryton.

Podczas koncertu publiczność, choć nieliczna, była obecna. Słuchacze musieli jednak zastosować się do wszystkich zasad bezpieczeństwa – przy wejściu do kościoła zdezynfekować ręce oraz mieć zasłonięte usta i nos.

Fragment koncertu obejrzeć można na naszym profilu na Facebooku, całość zaś na profilu parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę