Aktualności dla "jesień w Kazimierzu"

Korzeniowy Dół jest jedną z wizytówek Kazimierza Dolnego. Spacerujących tam turystów możemy spotkać tak naprawdę zawsze, o każdej porze roku. Jesienią wąwóz mieni się tysiącem barw, szczególnie w słonecznie dni i wygląda niezwykle malowniczo. Zobaczcie sami, choćby oglądając nasz fotoreportaż.
Kazimierz Dolny zachwyca o każdej porze roku. Jesienią także. Malownicze wzgórza, wąskie uliczki i zabytkowe obiekty otoczone jesiennymi barwami – takie widoki są niezwykle urokliwe. Dlatego też wiele osób odwiedza Kazimierz właśnie jesienią. Mimo czerwonej strefy, maseczek i licznych ograniczeń. Mimo wszystko.

Jesień z lotu ptaka

Listopad przyzwyczaił nas do tego, że ma być zimno i deszczowo. Plucha i słota sprawia, że nawet pierwszolistopadowe wyjście na cmentarz staje się smutną koniecznością. A tymczasem tegoroczny listopad zaczyna się niemalże… babim latem. Zobaczmy zdjęcia z drona.

Późną jesienią Kazimierz Dolny nieco pustoszeje, jednak nie staje się przez to mniej atrakcyjny! Ciche uliczki zachęcają do spacerów, a klimatyczne knajpki do wejścia i spędzenia w nich wieczoru. Przyjedźcie i przekonajcie się jak wspaniale można wypocząć w Kazimierzu podczas długiego weekendu w listopadzie.

W całej Polsce trwa właśnie Tydzień Zakazanych Książek. Do akcji włączyła się także kazimierska biblioteka, oferując swym czytelnikom szereg ciekawych tytułów.

Jesień już...

Tradycyjnie już jesień w Kazimierzu powitaliśmy „Świętem Jesieni” i piękną słoneczną pogodą. Czy nam więc szkoda lata, skoro w kolejną porę roku wchodzimy tak słonecznie?

Jesień. – Prawdziwi koneserzy i smakosze Kazimierza przyjeżdżają tu na wiosnę i na jesieni – tłumaczy Konrad Bielski w „Spotkaniach z Kazimierzem”. Jaka jest ta jesień kazimierska, że trzeba tu przyjechać koniecznie?  Zapraszamy na fotoreportaż Mateusza Stachyry.

Pokaż stopkę