Pamięci powstańców

150 lat temu na stokach warszawskiej cytadeli stracono Romualda Traugutta, ostatniego dyktatora powstania styczniowego. W Kazimierzu pod tablicą upamiętniającą kazimierskich powstańców styczniowych złożono wiązanki kwiatów.

 

5 sierpnia mija 150 rocznica stracenia na stokach warszawskiej cytadeli ostatniego dyktatora powstania styczniowego Romualda Traugutta wraz z towarzyszami. Mimo, że powstanie trwało jeszcze kilka miesięcy, tę datę uznaje się symbolicznie za kres powstania 1863 – 64.

W Kazimierzu z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego uczczono to wydarzenie w niedzielę 3 sierpnia. W Farze o godzinie 10.30 odprawiona została msza święta w intencji powstańców, pod płytą upamiętniającą kazimierskich uczestników powstania złożono wiązanki kwiatów. Tadeusz Parfianowicz w Starej Wozowni wygłosił odczyt poświęcony postaci Romualda Traugutta.

Wydarzenie to kończy w Kazimierzu obchody 150 rocznicy powstania styczniowego.

 

Fot. Marcin Pisula

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę