Pamięci powstańców

150 lat temu na stokach warszawskiej cytadeli stracono Romualda Traugutta, ostatniego dyktatora powstania styczniowego. W Kazimierzu pod tablicą upamiętniającą kazimierskich powstańców styczniowych złożono wiązanki kwiatów.

 

5 sierpnia mija 150 rocznica stracenia na stokach warszawskiej cytadeli ostatniego dyktatora powstania styczniowego Romualda Traugutta wraz z towarzyszami. Mimo, że powstanie trwało jeszcze kilka miesięcy, tę datę uznaje się symbolicznie za kres powstania 1863 – 64.

W Kazimierzu z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego uczczono to wydarzenie w niedzielę 3 sierpnia. W Farze o godzinie 10.30 odprawiona została msza święta w intencji powstańców, pod płytą upamiętniającą kazimierskich uczestników powstania złożono wiązanki kwiatów. Tadeusz Parfianowicz w Starej Wozowni wygłosił odczyt poświęcony postaci Romualda Traugutta.

Wydarzenie to kończy w Kazimierzu obchody 150 rocznicy powstania styczniowego.

 

Fot. Marcin Pisula

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę