Pamięci powstańców

150 lat temu na stokach warszawskiej cytadeli stracono Romualda Traugutta, ostatniego dyktatora powstania styczniowego. W Kazimierzu pod tablicą upamiętniającą kazimierskich powstańców styczniowych złożono wiązanki kwiatów.

 

5 sierpnia mija 150 rocznica stracenia na stokach warszawskiej cytadeli ostatniego dyktatora powstania styczniowego Romualda Traugutta wraz z towarzyszami. Mimo, że powstanie trwało jeszcze kilka miesięcy, tę datę uznaje się symbolicznie za kres powstania 1863 – 64.

W Kazimierzu z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego uczczono to wydarzenie w niedzielę 3 sierpnia. W Farze o godzinie 10.30 odprawiona została msza święta w intencji powstańców, pod płytą upamiętniającą kazimierskich uczestników powstania złożono wiązanki kwiatów. Tadeusz Parfianowicz w Starej Wozowni wygłosił odczyt poświęcony postaci Romualda Traugutta.

Wydarzenie to kończy w Kazimierzu obchody 150 rocznicy powstania styczniowego.

 

Fot. Marcin Pisula

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę