O awanturze wyborczej w Dzienniku Wschodnim

Skomentuj (62)

W Kazimierzu walczą jak koguty - tak o kampanii w drugiej turze wyborów samorządowych 2018 pisze Dziennik Wschodni. W tle atak na naszą redakcję.

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/wybory-2018-burmistrz-kontra-zastepca-w-kazimierzu-dolnym-walcza-jak-koguty,n,1000230161.html

Skomentuj


Dodane komentarze (32)

 • wyborca
  Suweren wybrał. Zwyciężyła demokracja ! Trzeba to uszanować. To chyba ostateczny wynik wyborów.
 • wyborca
  Gratulacje dla walecznego Kogucika!
 • Yes
  Pomianowsi!!!!
  • zobaczymy, ocenimy
   a niech będzie ...wsi i miasta... :) powodzenia
 • wyborca
  Cisza wyborcza się skończyła, przecież to czas na "gorące" komentarze, dlaczego nie można ich dodać?
 • wyborca
  Który z Kogutów wygrał walkę?
  Czy są jakieś sondaże? Czy rozlew koguciej krwi uspokoi złe duchy? Szczerze wątpię.
 • Fan zastępców ;)
  @elo elo ... jeżeli przyjąć Twój tok rozumowania wszyscy byli zastępcy burmistrza Pisuli są z w opozycji wobec niego. To może odpowiemy sobie na pytanie dlaczego tak jest. Czy nie lepiej było by jednemu z nich stać przy boku burmistrza celem kontynuowania pracy, która rozpoczęli razem ?? Żaden jednak nie jest zainteresowany bo dobrze go poznali i uznali ze jest to człowiek nie zdolny do współpracy ... arogancja, wulgarność itd. Nie zapomnijmy, ze w między czasie był jeszcze jeden zastępca. Czy to złe świadczy o zastapcach czy o burmistrzu ??? Pytanie retoryczne :))
  • elo elo
   Czy ja bronię Pisuli?
   Jego najgorsza cecha to właśnie arogancja i nieumiejętność współpracy. To że tak myślę nie znaczy że popieram słupa Duni i jego poddanych prowadzących tę obrzydliwą politykę która zapewne będzie kontynuowana...
 • klik
  Tonący brzydko się chwyta więc się chwycił Kowalskiego, karykatur itp. Tak swoja drogą gdzie jakiś honor elementarny?? JK opluwał go a ten po łaskę idzie. Żenadaaaaa...
 • wyborca
  Największym dla mnie rozczarowaniem tych wyborów jest Krzysiek i Romana. Ich walka z obecnym burmistrzem a potem zmiana frontu... Wygląda to na kalkulację polityczną bo skoro Krzysiek chce startować za 5 lat to z A. Pisulą będzie łatwiej wygrać. Smutne to, ale dobrze wiedzieć na przyszłość...
  • Jula
   Tak właśnie jest,i dlatego głosujęmy na Pomianowskiego.
  • elo elo
   To co piszesz jest podłą manipulacją
   Gdzie oni zmienili front. RR wielokrotnie pisała że jeden i drugi AP są nie spełniają oczekiwań i nikogo nie popiera. KW pisał o tym na "z rynku" w swym oświadczeniu.
   JK ma inne zdanie które wyraził i ma do tego prawo.
   Krzysiek będzie miał porównywalnie trudnego przeciwnika w przypadku każdego z panów AP. A myślę, że teraz Artur w drugiej turze był by nawet nawet łatwiejszy do pokonania da Krzysztofa niż Pisula. Ale teraz to niestety gdybanie.
   Z resztą taka druga tura Artur kontra Krzysztof była by bardzo ciekawa.
   Kto wie zresztą co wydarzy się za pięć lat kto będzie kandydował i jakie wpadki i sukcesy zaliczy urzędujący burmistrz.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo, przypominamy, że cisza wyborcza rozpocznie się na 24 godziny przed dniem ponownego głosowania (tzw. II tury), a więc już dzisiaj w piątek 2 listopada o północy i potrwa do jego zakończenia, a więc do niedzieli 4 listopada do godziny 21. Obowiązywać na terenie całej Polski niezależnie od tego, czy w danej gminie odbędzie się ponowne głosowanie czy nie.
  • fbb
   Bidulka pomyliła sie lajkując w sondzie Pisulę... Pewnie chciała Pomianowskiego i niechcący wyszło :D
 • obcy
  Urząd to nie przedszkole, a burmistrz nie niania
  • : ))))
   Ostatn8e godziny jego na szczescie!
 • gnom
  Chamskie odzywki do ludzi, złe traktowanie ludzi w urzędzie, o nic nie mozna zapytać bo traktuje jak atak. Czas na odpoczynek!!!
 • mieszkaniec
  Jak czytam te idiotyczne wpisy to mi cisnienie rośnie, wąwozy to zabudował poprzedni burmistrz, cyganki też z poprzedniej kadencji, stragany to nie nowość, motocykle były kilka razy ustawiane i co z tego wynika to wszyscy widzą, koszy na śmiecie burmistrz nie napełnia, jak pamiętam za poprzedniego było jeszcze gorzej, i tak dalej. Jeżeli wybierzecie na burmistrza człowieka z sąsiedniej miejscowości to możecie być pewni, że na zastępcę powróci wasz ukochany poprzedni burmistrz i będzie prywatny Kazimierz, to co jesszcze nie zdążył sprzedać to nastąpi to teraz po wyborach. A to o czym wypisujecie to najwyżej się pogłębi a na pewno nic nie będzie robione dla Kazimierza. Obecny burmistrz może i jest nieco jak piszecie agresywny, ale nie jest przeciwko miastu, po zakończonej budowie zobaczcie ile zostało zrobione, połączenie Kazimierza z Bochotnicą, nowa droga na Słonecznej do Mięćmierza, nowa nawierzchnia do Helenówki, schody i oświetlenie na GOrę Trzech Krzyży, nowa piękna ulica od runku do Wisły, chodniki na małym rynku, a proszę wymieńcie co zrobił poprzedni burmistrz dla Kazimierza - długo się zastanawiałem, a posprzedawał co mógł sprzedać. Ludzie nie dajcie się oszukać, zagłosujcie na człowieka, który jest uczciwy
  • Głos rozsądku
   @mieszkaniec
   To teraz powiedz ile pieniędzy pozyskał i ile zmarnotrawił na niepotrzebne projekty. Jeżeli jest taki wspaniały to dlaczego wywiesza jakieś żałosne karykatury i zrywa plakaty?
  • Ulotny
   @Głos rozsądku
   To teraz powiedz ile Dunia sprzedał i ile zmarnował robiąc te wszystkie swoje projekty? Ile pieniędzy napożyczał i ile utopił np. w remoncie zamku.
  • Były mieszkaniec :)
   Mieszkaniec tak się nazwałeś, a mam dziwne wrażenie że tylko zameldowany ale chcący ciagle wpływać na wybory innych. Raz tak innym razie inaczej, raz z prądem raz pod prąd i ciagle bez sukcesu. Może polityka nie jest dla Ciebie, może czas zając się czymś pożytecznym a nie psuć krwi innym tak dla zasady ale górnolotnymi hasłami na ustach ??
 • Bombardinoo
  @Kameralnie dodałbym jeszcze różne imprezy na rynku które nie wpisują się w artystyczny charakter naszego miasteczka.
  • ulotny
   Pomianowski będzie się napewno znał jako burmistrz na "artystyczności" miasta i sztuce... mięsa.
 • bolek
  Słyszałem o "zaoraniu" Rzeczycy :)
  • ciekawski
   Będzie posiana pszenica ozima.Jest ciepło.
 • Dociekający
  Czy ktoś obecny na spotkaniu burmistrza w Dąbrówce może potwierdzić lub zaprzeczyć plotce krążącej po mieście, że za przegraną w Rzeczycy i Dąbrówce obie wsie poniosą przykre konsekwencje?
 • Kameralnie
  Panu Andrzejowi juz podziękujemy.. Ten człowiek przez swoje stanowisko bardzo sie zmienił , wydawał sie spoko gościem, ale okazał sie butny i arogancki w swoim zachowaniu,jest to człowiek kompletnie ignorujący potrzeby mieszkańców naszej gminy. Jego pierwszym i priorytetowym celem stało sie zabicie największej przyrodniczej atrakcji turystycznej ,czyli wybrukowanie wąwozu „Korzeniowy Dół”, który odwiedza masa turystkow. Przez 4 lata nie potrafił zrobic porządku z parkowaniem motocykli na rynku, nie wspominając juz o cygankach z którymi Pan burmistrz ma bardzo dobry kontakt i jemu nie przeszkadza to że wyciągają turystom pieniądze. Na rynku wiecznie jest syf, a kosze są przepełnione,turyści jeżdżą przez środek rynku, wieczny brak ładu, warto również wspomnieć o meleksie Pana Sosika stojącym obok taksówek który blokuje wjazd z rynku na ulice zamkową. Nie potrafił uporządkować handlu,nie przeszkadzają mu stragany wątpliwej urody zajmujące ponad polowe chodnika. Kolejny minus to chęć zamknięcia szkół w okolicznych wioskach, do czego na szczęście nie doszło. Uważam że te 4 lata dogłębnie pokazały że Pan Andrzej Pisula nie nadaje sie do rządzenia naszym miasteczkiem. Mam wielką nadzieje ze ludzie przejrzeli na oczy i nie dadzą się przekonać na te puste hasła i obietnice bez pokrycia. Nie dawajmy drugiej szansy, nie liczmy na to że burmistrz nagle przejdzie magiczna metamorfozę i zacznie rządzić tak jak należy...
  Pan Andrzej Pisula miał swoją szanse przez 4 lata rządów i nie potrafił jej wykorzystać i póki on tu bedzie rządził nic się tu na dobre nie zmieni !!
  • księgowy
   Należy do tego dodać kolosalne zadłużenie obligacjami miasta, które będą spłacać nasze dzieci, wnuki i prawnuki.
 • Racja
  Dużo rozsądku jest w wypowiedzi Pana Gębala i trudno się z nią nie zgodzić. Fakt jest bezapelacyjny. Radni startujący z Komitetu Pana Pomianowskiego nie tylko są młodzi ale dostali też największe poparcie od mieszkańców gminy. Cieszą się dużym zaufaniem. O czymś to świadczy. Skoro Pan Pomianowski zaprosił do współpracy osoby, które odniosły taki sukces to znaczy, że mówiąc kolokwialnie ma nosa do tego co dobre. Burmistrz bez rady nie wiele może. A dobra współpraca między tymi dwoma organami jest bardzo ważna. Czy Pan Pisula będzie potrafił współdziałać z radnymi uosabiającymi jego porażkę? Wielce wątpliwe patrząc na jego "umiejętność" niedogadania się z wiceburmistrzami i no p. Romaną,- matka jego wyborczego sukcesu sprzed 4 lat. Więcej osiąga się spokojem niż konfliktami.
 • z Kazimierza
  Pani Marzanno,pisze Pani prawde,na pewno pan Andrzej zrobil duzo dobrego.Popieram.
  • Mariola
   Dla kogo?chyba dla siebie.
 • Marzanna
  Ring przedwyborczy to jedno, ale pamiętajmy wszyscy że nie ma na świecie człowieka, który by wszystkich zadowolił swoja pracą i postępowaniem. Na pewno Pan Andrzej Pisula zrobił coś dobrego dla naszego Kazimierza. Nie traktujmy 4 lat pracy naszego burmistrza jako samo zło, bo sami będziemy tak przez ludzi traktowani.
  • Mila Pani
   Ocena jest pochodną tego jak właśnie ludzie byli traktowani przez pana Andrzeja. Proszę uwierzyć, że nie za dobrze. Niestety naturę trudno zmienić. Z wilka stać się owieczką można co najwyżej na chwilę.
  • mieszkaniec
   DlA KAZIMIERZA ????? No oświeć mnie
 • kacperek
  Pan Adam Gębal napisał na swoim profilu na fejsbuku:
  "O moim wyborze zdecydował tak naprawdę jeden obiektywny fakt - charakterystyki przyszłych radnych , którzy weszli w skład Rady z rekomendacji Komitetów wyborczych kontrkandydatów. Oddam swój głos na Pana Artura Pomianowskiego dlatego, że radnymi z tego komitetu są w większości młodzi ludzie, którzy zdecydowali się pozostać i związać swoją przyszłość z naszą Gminą. Zamierzam dać szansę i zaufać młodości wierząc , że nowe spojrzenie na sprawy naszej Gminy nie obarczone pobocznymi szumami zapewni rozwój naszej Gminie zgodny z interesem i potrzebami nas , wszystkich jej mieszkańców. Mimo wszystko wierzę również w zbiorową mądrość nas, wszystkich mieszkańców Gminy.”
  Jako niezależny radny przez cztery lata poznał burmistrza Pisulę na tyle dobrze, żeby bez ogródek dać mu czerwoną kartkę w tych wyborach.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę