Wyniki sondy przedwyborczej

Skomentuj (88)

Dziękujemy za udział w przedwyborczej sondzie. Prezentujemy wyniki bez uwzględnienia głosów z kont rosyjskojęzycznych. Tym samym głosowanie kończymy wcześnie niż pierwotnie planowaliśmy.

Oto wyniki:

 

 • Andrzej Pisula: 35%
 • Artur Pomianowski 65%
Dziękujemy wszystkich za zainteresowanie i oddane głosy. Jednocześnie przypominamy, że udział w sondzie mógł wziąć każdy użytkownik Facebooka i nie koniecznie jej wynik musi odzwierciedlać głosy mieszkańców miasta.
Zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów i oddanie ważnego głosu zgodnie z własnymi przekonaniami.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (52)

 • Gosia
  Wydaje mi się że Pan Artur jest lepszym kandydatem, jest konkretny i nie leje wody przez dwie godziny bez potrzeby... stara się znaleźć rozwiązanie. Tak go pamiętam z wizyty w urzędzie. Myślę że będzie to bezpieczny wybór na kolejne 5 lat.
 • Nie no
  Panie Andrzeju jak na nauczyciela zero inwestycji twórczej, widziałam właśnie plakaty. Żywcem zerżnięte od Pomianowskiego!
 • Redakcja
  Szanowni Państwo, przypominamy, że cisza wyborcza rozpocznie się na 24 godziny przed dniem ponownego głosowania (tzw. II tury), a więc już dzisiaj w piątek 2 listopada o północy i potrwa do jego zakończenia, a więc do niedzieli 4 listopada do godziny 21. Obowiązywać na terenie całej Polski niezależnie od tego, czy w danej gminie odbędzie się ponowne głosowanie czy nie.
 • Wieści gminne
  Właśnie odsłuchałem debatę kandydatów na burmistrza Kazimierza :)) polecam :)) po pierwszych kilku minutach nie bardzo wiedziałem obco chodzi bo urzędujący burmistrz skupił się na opowiedaniu o swojej rodzinie i tym jakim jest zatroskanym ojcem i synem. Niestety zabrakło mu czasu żeby w tej części debaty powodziec cokolwiek związanego z jego dzialnoscią dla naszego miasta :)) miałem wrażenie była to gra mająca na celu wywołanie naszego współczucia. Niestety znając relacje ludzi pracujących w urzędzie i mających z nim kontakt mam dziwne wrażenie, ze mamy odczynienia z dwoma twarzami tego człowieka. Pogodny spokojny a jednoczenie aragoncki, himeryczny i butny :)) jaki jest Pan naprawdę Panie burmistrzu ??
 • Kameralnie
  @Jula a co jest niby pomówieniem ? Jestem ciągle na rynku więc widzę co się dzieje.
 • Kameralnie
  Panu Andrzejowi juz podziękujemy.. Ten człowiek przez swoje stanowisko bardzo sie zmienił , wydawał sie spoko gościem, ale okazał sie butny i arogancki w swoim zachowaniu,jest to człowiek kompletnie ignorujący potrzeby mieszkańców naszej gminy. Jego pierwszym i priorytetowym celem stało sie zabicie największej przyrodniczej atrakcji turystycznej ,czyli wybrukowanie wąwozu „Korzeniowy Dół”, który odwiedza masa turystkow. Przez 4 lata nie potrafił zrobic porządku z parkowaniem motocykli na rynku, nie wspominając juz o cygankach z którymi Pan burmistrz ma bardzo dobry kontakt i jemu nie przeszkadza to że wyciągają turystom pieniądze. Na rynku wiecznie jest syf, a kosze są przepełnione,turyści jeżdżą przez środek rynku, wieczny brak ładu, warto również wspomnieć o meleksie Pana Sosika stojącym obok taksówek który blokuje wjazd z rynku na ulice zamkową. Nie potrafił uporządkować handlu,nie przeszkadzają mu stragany wątpliwej urody zajmujące ponad polowe chodnika. Kolejny minus to chęć zamknięcia szkół w okolicznych wioskach, do czego na szczęście nie doszło. Uważam że te 4 lata dogłębnie pokazały że Pan Andrzej Pisula nie nadaje sie do rządzenia naszym miasteczkiem. Mam wielką nadzieje ze ludzie przejrzeli na oczy i nie dadzą się przekonać na te puste hasła i obietnice bez pokrycia. Nie dawajmy drugiej szansy, nie liczmy na to że burmistrz nagle przejdzie magiczna metamorfozę i zacznie rządzić tak jak należy...
  Pan Andrzej Pisula miał swoją szanse przez 4 lata rządów i nie potrafił jej wykorzystać i póki on tu bedzie rządził nic się tu na dobre nie zmieni !!
 • Agnieszka Śmich
  Głosuję na Artura Pomianowskiego. Marek Podskórnej.
 • Marek Piskorek
  Głosuję na Artura Marek Piskorek
 • Matka (celowo anonimowa)
  moje dziecko przyniosło do domu ze szkoły ulotkę wyborczą burmistrza :# jestem kompletnie zniesmaczona. jak można wykorzystywać Bogu ducha winne dzieci do robienia kampanii politycznej?!!!
  • Rycho
   Wczoraj dziecko było w szkole ??
  • wnuczka
   moja babcia przyniosła z Kościoła gazetkę "Gość Niedzielny" i zgadnijcie co było w środku.
  • wyborca
   No dzieci się angażuje w kampanię wyborczą, dzisiaj córki Pani MC ( dawnej w-ce burmistrz) i Pana GD ( burmistrza) roznosiły ulotki jakie to "zasługi" zrobił przez 4 lata obecny burmistrz. A podobno p. Dunia nie chce mieć nic wspólnego z Kazimierzem?czy na pewno?
 • grafik
  Akcja z karykaturami.. Skąd ja to znam. Janusz Kowalski się w tym specjalizował swego czasu. Widzę, że niezłe szaleństwo na pomoc Andrzejowi!
  • Były mieszkaniec :))
   Szaleństwo ??? Zwykle kołtuństwo i nazywajmy rzeczy po imieniu. Panie burmistrzu może jakiś komentarz odcinający się od tych podłych działań ?? Jak Pan będzie mógł spojrzeć ludziom w oczy ??? Co jeszcze jest Pan w stanie zrobić do czego się posunąć. Wstyd mi za Pana
  • karl
   Bez żartów!! To juz naprawdę przesada! Kościół nie powinien sie mieszać w kampanie!!!! Ale czy kogoś to dziwi??
 • W Młodych nadzieja dla Kazimierza
  Pan Adam Gębal " O moim wyborze zdecydował tak naprawdę jeden obiektywny fakt - charakterystyki przyszłych radnych , którzy weszli w skład Rady z rekomendacji Komitetów wyborczych kontrkandydatów. Oddam swój głos na Pana Artura Pomianowskiego dlatego, że radnymi z tego komitetu są w większości młodzi ludzie, którzy zdecydowali się pozostać i związać swoją przyszłość z naszą Gminą. Zamierzam dać szansę i zaufać młodości wierząc , że nowe spojrzenie na sprawy naszej Gminy nie obarczone pobocznymi szumami zapewni rozwój naszej Gminie zgodny z interesem i potrzebami nas , wszystkich jej mieszkańców. Mimo wszystko wierzę również w zbiorową mądrość nas, wszystkich mieszkańców Gminy.”
  • elo elo
   Jak taka ważna jest młodość i nadzieja z niej płynąca to poco ten Pan Gębal kandydował?
  • BRAWO dla Pana Gębala!
   jestem pod wrażeniem. brakuje u nas starszych ludzi którzy mają poglądy adekwatne do obecnych czasów. gminę trzeba zasilić młodymi radnymi, którzy sami wiedzą najlepiej jakiej przyszłości chcą.
  • Marta
   Podoba mi się uczciwość w podejściu tego pana od dawna. Zawsze odważny na sesji, zawsze dążył do prawdy. Bardzo go cenię!
 • barpiwny
  Nie zagłosuję na nikogo. Jeden się nie sprawdził (Pisula) jako burmistrz, drugi jako urzędnik ....... . DNO
 • Stanisław
  Wielokrotnie mialem przyjemnosc zalatwiac rozne sprawy w urzędzie i z Panem Pomianowskim nie było żadnych problemów, konkretnie i na temat. Natomiast jak raz poszedłem do burmistrza, odnioslem wrazenie jakby mial pretensje ze w ogole smialem mu zawracać głowę :(
  • zapytajnik
   Stachu załatwiałeś u pana Pomianowskiego drogę, którą trzeba było zrywać czy wycinkę drzewa?
 • Myślący
  A ja tak sobie myślę, że ludzie mają swój rozum i zagłosują w II turze tak jak uważają. I wygra zdecydowanie Pomianowski. I nic tu nie pomogą różnego rodzaju manipulacje czy agitacje na rzecz Pisuli jego wcześniejszych krytyków, którzy oddali wcześniej glos na innych kandydatow. W I turze urzędujacy burmistrz dostał tylko 27 procent głosów, co jak na urzędującego włodarza jest bardzo kiepskim wynikiem. Ludzie w Kazimierzu chcą zmiany i dlatego aż 73 proc ludzi w I turze oddało głos na innych kandydatow niż Pisula.
  • myślący
   O jakiej zmianie mówisz. O Pomianowskim? Najpierw startował z komitetu pana Duni, potem przez Dunię został zatrudniony w UM, następnie dzięki Duni awansował. I Ty to nazywasz zmianą? Powrót GD to nie żadna zmiana!
  • Honorata
   No myślący toś wymyślił obecny wódz pokazał przez ostatnie 4 lata jak wygląda arogancja władzy każdy lepszy od niego i nie zapominaj że to ludzie głosują rozumiem że argumentów brak chwalebnych dla Twojego kandydata co? No i trzeba, wprowadzać opinię publiczną w błąd. Ot poziom jaki widzieliśmy przez ostatnie 4 lata
  • Ideolog
   Tak chcieli zmian niestety w drugiej turze nie ma na to szans nie ma pana Wawra więc i o zmianach zapomnijcie...
  • Rysiek
   Rozumiem, ale nie przesadzaj. Pisula sam chce się zmienić skoro popełnia tyle błędów. Jak przez cztery lata tak przez cztery tygodnie. Gafy, kredyty, nerwy, i obietnice, że coś, że kiedyś :) Cały on!
  • Były mieszkaniec :))
   Widzę, że straszenie Panem Dunią trwa w najlepsze :)) Panie Burmistrzu czy nie lepszym rozwiązaniem było w związku halloween wyprodukować maski z twarzą Pana Duni, dać dzieciom, żeby biegały po domach i straszyły :)))
 • Prawy
  Tylko Pomianowski. To szansa na normalność. Ma kompetencje i wie, że zaświadczenie burmistrza to dokument urzędowy a nie zwykły świstek papieru.
 • Piarowiec
  Patrzę na obydwa zdjęcia i który to mądry robił zdjęcie panu Arturowi? Skrzyżowane ręce są oznaką postawy zamkniętej, oznaką wewnętrznych oporow, próby opanowania wewnetrznych przeżyć.
  • pijany znad Grodarza
   Pamietaj, że Tymochowicz już " siedzi". Czy ma skrzyżowane ręcę tego nie wiem.
  • ?????
   To jak skomentujesz podniesioną wysoką głowę Pisuli w spocie. Błąd wynikający z tego, że czytał z karki, a trzymajacy ją zbyt wysoko nad kamerą trzyma?
  • pijany znad Grodarza
   Wysoki TRZYMAJĄCY był. Geny.
 • Nikoś
  A czy ktoś czytał książkę kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi - Mostowicza?
 • jewgienij
  A byłoby tak pięknie gdyby mądrzy koledzy z Ukrainy zorientowali się, ze widać głosujących. Niestety nie wpadli na to i stąd wpadka.
 • z dystansem
  Jeszcze w kwestii aparycji - zaciśnięte, wąskie usta wiele mówią o charakterze. Głosuję na obu.
 • wacek
  No i intryga z manipulacją sondą się nie udała. Starożytna zasada mówi - ten winien kto odniósł korzyść. A kto odniósł korzyść - na pewno nie pan Pisula. Mam dość intryg komitetu pana Pomianowskiego, widać tam ewidentne metody pana Duni

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę