Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Skomentuj (18)

Odnowiony budynek to nie jedyna zmiana, jaka czeka Kazimierski Ośrodek Kultury. Będzie też nowa nazwa, statut, struktura oraz zakres działań. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Prace nad uchwałą w sprawie zmiany nazwy i statutu Kazimierskiego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Dolnym trwają już od pewnego czasu. Bowiem pomysł na to, by rozszerzyć działalność tej instytucji nie jest nowy. A przyczyną nadchodzących zmian są rosnące potrzeby i oczekiwania.

- Pomysł zrodził się z potrzeby rozszerzenia działalności Kazimierskiego Ośrodka Kultury o nowe rzeczy – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Otwieramy Centrum Informacji Turystycznej, niebawem otwarty zostanie port jachtowy i ktoś musi się tym wszystkim zajmować.

- W dalszej perspektywie myślimy też o Wzgórzu Zamkowym, na którym jeszcze w tym roku zostaną ukończone prace, a więc oddane do użytkowania zostaną dwa obiekty – zamek i baszta – tłumaczy Grzegorz Dunia. - W związku z tym, że na renowację tych zabytków otrzymaliśmy dofinansowanie, jesteśmy zobowiązani zrealizować pewien program kulturalny i udostępniać obiekt turystom. Tak więc nimi też zarządzać musi jakaś instytucja. Chciałbym żeby w tym przypadku również zarządcą był Ośrodek Kultury. Jednak na sam początek musimy przygotować statut jednostki, w którym znaleźć muszą się odpowiednie zapisy, omówione i uchwalone przez Radę Miejską.

Radni dyskutowali nad statutem podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

- Zdecydowaliśmy, że instytucja będzie nosiła nazwę: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki – mówi Ewa Wolna, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

Nazwa ta wydaje się wręcz idealna, biorąc pod uwagę fakt, że zakres działań instytucji będzie zdecydowanie szerszy.

- Ośrodek będzie musiał zajmować się również promocją miasta – mówi Grzegorz Dunia. - Promocją poprzez kulturę i dlatego też będzie to ośrodek kultury, promocji i turystyki.

Kolejne zmiany dotyczą kadry pracowników. Radni zdecydowali, że dyrektor ośrodka wybierany będzie w drodze konkursu na okres pięciu lat. Tak jak do tej pory, bezpośrednim przełożonym dyrektora ośrodka będzie burmistrz.

- W związku z tym, że poszerzy się zakres działalności ośrodka, trzeba będzie zatrudnić dodatkowych pracowników – mówi Grzegorz Dunia.

Kiedy zmiany wejdą w życie? Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – już na przełomie sierpnia i września. Stosowna uchwała podjęta zostanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (18)

 • Miszkanka
  Aha, jedyna w Polsce profanacja ośrodka kultury, wszędzie jest ośrodek kultury, ale w kazimierzu musi być jeszcze promocja i turystyka w nazwie. Cóż, pomysły na poziomie gimnazjum (kazimierskiego).
 • kawka
  Burmistrz ma tak dużo kasy aby zmieniać Kazimierski Ośrodek Kultury i dodawać / promocji i turystyki /. A może pomyśleć i wpisać w statucie ośrodka szczegółowo zakres działalności-- nie prościej-- bez dodatkowych kosztów.
 • zdziwiony
  To w Kazimierzu jest Dom Kultury??? to nowina;-)szok...
 • tak sobie myślę
  Od razu każdy?
  Ja na pewno nie i wcale nie muszą wszędzie stać telebimy.Zwłaszcza za publiczne pieniądze.
 • dżes
  A ja mam pytanie,czemu nie zorganizowano telebimu na rynku w miejscu gdzie stoi scena na festiwalu,każdy by chetnie obejrzał mecze EURO 2012.
 • Ulka
  W mitologii - Herakles. I całe życie potem cierpiał... Jednak do tej dyskusji to nic nie wnosi. Bo przyczyny zwolnień wśród nauczycieli nie wynikają ze zmowy rządzących, jak moze niektórzy chcieliby.
 • myszowaty
  Pijany...&Emilia-kierunek dobry,wyeliminować.... nauczycieli.Któż to w historii tak uczynił?
 • Emilia
  "pijany znad Grodarza 2012-06-05 12:18
  brawo 222. To Twoje :"...a żeby przy...ć, to nawet jednym palcem po klawiaturze każdy idiota musi." jest ŚWIETNE.
  mix. Niech to będzie dla Ciebie mottem - przestrogą "

  nic dodać nic ująć pijany.
 • Pijany znag grodarza
  Drodzy nauczyciele, wszechwiedząca klaso mędrców, najwyższy czas pokazać klasę i po prostu zmienić fach.Chodzące encyklopedie, zadufane ciało pedagogiczne - znaczycie tyle ile wam ktoś jest w stanie dać.
  Czyżbym się mylił ?
 • MIla
  a kto go wybrał pytam się ??? Teraz płaczecie ? ? ? Rychło w czas !
 • MIla
  a kto go wybrał pytam się ??? Teraz płaczecie ? ? ? Rychło w czas !
 • iga
  Mało tego. Dyrektorem szkoły w Rzeczycy ma być nadal emerytka, ta która była od roku. Co wy na to w obliczu tylu zwolnień w naszym mieście?!!!
 • ???
  Tylko sprawdzeni ludzie są powołani bez konkursu.
 • !!!
  Do obserwatora niektórzy dyrektorzy w ubiegłym roku przystąpili do konkursu na 5 lat jednak PAN BURMISTRZ sam podjął decyzję i nominował ich tylko na 1 rok. Teraz muszą ponownie składać wszystkie dokumenty , natomiast PAN ARBUZ został powołany bez konkursu widać ma jakiś przywilej.NIE WIADOMO DLACZEGO jedna gmina, a różne podejście burmistrza.
 • kazimierzanka
  Taką mamy obecnie demokrację! Tak wybraliśmy, wiec cała władza w rękach władzy.
 • obserwator
  Max - nie ogłaszano również konkursów na dyrektorów szkół, wszystkim, którym skończyła się kadencja zostali nominowani na następny okres. Dyrektor ośrodka zapewne też pozostanie. Nawet "wybuch" tego nie zmieni...
 • Ulka
  Co kazimierska kultura ma wspólnego z samolotem? KOKPiT!
 • Max
  Tak ??? A gdzie i kiedy był ogłoszony konkurs na dyrektora ośrodka ??? Bo chyba zaszły jakieś zmiany:)
  A może to nie dotyczy znajomków Putina ?

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę