Nadwiślańska majówka z archeologią

Skomentuj (2)

Przed nami kolejna edycja „Spotkań z Archeologią”, które tradycyjnie odbędą się na Grodzisku Żmijowiska. Inauguracja  tegorocznego sezonu turystycznego rozpocznie się już 1 maja.

W dniach 1 – 3 maja na terenie Grodziska Żmijowiska, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się kolejna edycja "Spotkań z Archeologią". Przez trzy dni, w godzinach od 10.00 do 16.00 będziemy mogli spotkać się z archeologami oraz podpatrzeć, jak wyglądało codzienne życie Słowian. Na tym jednak nie koniec. Ostatniego dnia warsztatów,  w samo południe, będzie można tam spotkać zwyciężczynie tegorocznej edycji programu TVN „Ugotowani”. Marika Grzelak i Anna Przykaza w towarzystwie Hanny Lis – autorki książki „Kuchnia Słowian, czyli w poszukiwaniu dawnych smaków” – będą przygotowywały typowe dla wczesnej wiosny słowiańskie potrawy.

- Jak się okazało, program TVN "Ugotowani", nagrywany między innymi w Grodzisku Żmijowiska, cieszył się dużą popularnością – mówi Paweł Lis, kierownik Grodziska Żmijowiska. – Nam tym bardziej miło, że jedną z dwóch zwyciężczyń tego programu była reprezentująca nas Marika Grzelak, a słowiańskie potrawy naprawdę smakowały jego uczestnikom. Dlatego postanowiliśmy zorganizować ponowne spotkanie uczestników programu, właśnie w Żmijowiskach. Wszystkich, którzy chcieliby w takim towarzystwie pogotować w glinianych garnkach na ognisku serdecznie zapraszamy!

Warto dodać, że wstęp na teren grodziska jest wolny, w trakcie wydarzeń również.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • ciekawski
    Słowianie mieli już wodę w butelkach plastikowych?
    • Kołodziej Piast
      Mieli też koszyki chińskie.Ci zwyczajni Słowianie mają "pasemka" i rączki jak "do fortepianu".

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę