Nadwiślańska majówka z archeologią

Skomentuj (2)

Przed nami kolejna edycja „Spotkań z Archeologią”, które tradycyjnie odbędą się na Grodzisku Żmijowiska. Inauguracja  tegorocznego sezonu turystycznego rozpocznie się już 1 maja.

W dniach 1 – 3 maja na terenie Grodziska Żmijowiska, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się kolejna edycja "Spotkań z Archeologią". Przez trzy dni, w godzinach od 10.00 do 16.00 będziemy mogli spotkać się z archeologami oraz podpatrzeć, jak wyglądało codzienne życie Słowian. Na tym jednak nie koniec. Ostatniego dnia warsztatów,  w samo południe, będzie można tam spotkać zwyciężczynie tegorocznej edycji programu TVN „Ugotowani”. Marika Grzelak i Anna Przykaza w towarzystwie Hanny Lis – autorki książki „Kuchnia Słowian, czyli w poszukiwaniu dawnych smaków” – będą przygotowywały typowe dla wczesnej wiosny słowiańskie potrawy.

- Jak się okazało, program TVN "Ugotowani", nagrywany między innymi w Grodzisku Żmijowiska, cieszył się dużą popularnością – mówi Paweł Lis, kierownik Grodziska Żmijowiska. – Nam tym bardziej miło, że jedną z dwóch zwyciężczyń tego programu była reprezentująca nas Marika Grzelak, a słowiańskie potrawy naprawdę smakowały jego uczestnikom. Dlatego postanowiliśmy zorganizować ponowne spotkanie uczestników programu, właśnie w Żmijowiskach. Wszystkich, którzy chcieliby w takim towarzystwie pogotować w glinianych garnkach na ognisku serdecznie zapraszamy!

Warto dodać, że wstęp na teren grodziska jest wolny, w trakcie wydarzeń również.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • ciekawski
    Słowianie mieli już wodę w butelkach plastikowych?
    • Kołodziej Piast
      Mieli też koszyki chińskie.Ci zwyczajni Słowianie mają "pasemka" i rączki jak "do fortepianu".

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę