Nadwiślańska majówka z archeologią

Skomentuj (2)

Przed nami kolejna edycja „Spotkań z Archeologią”, które tradycyjnie odbędą się na Grodzisku Żmijowiska. Inauguracja  tegorocznego sezonu turystycznego rozpocznie się już 1 maja.

W dniach 1 – 3 maja na terenie Grodziska Żmijowiska, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się kolejna edycja "Spotkań z Archeologią". Przez trzy dni, w godzinach od 10.00 do 16.00 będziemy mogli spotkać się z archeologami oraz podpatrzeć, jak wyglądało codzienne życie Słowian. Na tym jednak nie koniec. Ostatniego dnia warsztatów,  w samo południe, będzie można tam spotkać zwyciężczynie tegorocznej edycji programu TVN „Ugotowani”. Marika Grzelak i Anna Przykaza w towarzystwie Hanny Lis – autorki książki „Kuchnia Słowian, czyli w poszukiwaniu dawnych smaków” – będą przygotowywały typowe dla wczesnej wiosny słowiańskie potrawy.

- Jak się okazało, program TVN "Ugotowani", nagrywany między innymi w Grodzisku Żmijowiska, cieszył się dużą popularnością – mówi Paweł Lis, kierownik Grodziska Żmijowiska. – Nam tym bardziej miło, że jedną z dwóch zwyciężczyń tego programu była reprezentująca nas Marika Grzelak, a słowiańskie potrawy naprawdę smakowały jego uczestnikom. Dlatego postanowiliśmy zorganizować ponowne spotkanie uczestników programu, właśnie w Żmijowiskach. Wszystkich, którzy chcieliby w takim towarzystwie pogotować w glinianych garnkach na ognisku serdecznie zapraszamy!

Warto dodać, że wstęp na teren grodziska jest wolny, w trakcie wydarzeń również.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę