Na zakończenie wakacji: Meksyk

Skomentuj (2)

Festyn na zakończenie lata stał się już tradycją w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym. W tym roku impreza jest organizowana po raz piąty i przebiegać będzie pod hasłem: „Dotknięcie Meksyku”.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym już od pięciu lat organizuje festyny na zakończenie wakacji. Na imprezę zapraszane są dzieci, ale i również dorośli. W poprzednich latach przybyli goście mieli możliwość zapoznania się z kulturą Indii, Japonii, Australii oraz Egiptu. W tym roku festyn przebiegać będzie pod hasłem „Dotknięcie Meksyku”.

 

W egzotykę tego niezwykłego kraju wprowadzą nas Krystyna Szymańska oraz stały „współpracownik” biblioteki - Maks Skrzeczkowski. W ramach festynu odbędzie się pokaz fotografii Krystyny Szymańskiej, których wystawę obecnie można oglądać w Bibliotece Miejskiej oraz pogadanka o kulturze, przyrodzie i ciekawostkach związanych z Meksykiem.

 

Dzieci będą mogły obejrzeć książki, posłuchać muzyki, no i oczywiście wziąć udział w zabawach plastycznych i ruchowych oraz grach związanych z Meksykiem. Do największych atrakcji festynu można zaliczyć m.in. rozbijanie piniaty, herradura (rzucanie podkowami), rysowanie kredą piramidy Majów oraz zdjęcia w meksykańskich kapeluszach.

 

Festyn odbędzie się 31 sierpnia, w godzinach od 15.00 – do 16.30 na placu przed budynkiem biblioteki, przy ul. Lubelskiej 32/34. W przypadku deszczu impreza odbędzie się w bibliotece.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę