Na 15-lecie działalności

zobacz więcej (16)

Już od 15 lat Małgorzata i Adam Duniowie prowadzą gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Wylągi”. Z tej okazji zorganizowana została otwarta impreza rocznicowa, podczas której można było odbyć konną przejażdżkę czy też zobaczyć, jak wygląda podkuwanie koni.

Stajnia w Wylągach położona jest na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w odległości ok. 4 km od Kazimierza. Choć ma charakter rekreacyjno-turystyczny, działa tu także sekcja sportowa Wylągi, reprezentująca Wojewódzki Klub Jeździecki Lublin.

Zakres prowadzonej działalności jest dość szeroki: można tu zorganizować imprezę okolicznościową, obóz czy kolonię jeździecką, ale także skorzystać z oferty noclegowej. I co najważniejsze – w Wylągach prowadzone są zajęcia z jazdy konnej dla dzieci i dorosłych.

W tym roku mija 15 lat, od kiedy gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Wylągi” rozpoczęło swoją działalność turystyczną. Jego właściciele, Małgorzata i Adam Duniowie, z tej okazji zorganizowali otwartą imprezę rocznicową skierowaną do wszystkich miłośników koni i turystyki konnej.

W programie były pokazy rzemiosła, czyli podkuwanie koni, wystawa produktów regionalnych połączona z degustacją, oprowadzanki dla dzieci oraz pokazy skoków przez przeszkody. Oprócz tego dla wszystkich przybyłych gości przygotowano bufet: potrawy z grilla, ciasta, kawę i herbatę. Dodatkową atrakcją była bez wątpienia muzyka na żywo w wykonaniu Kazimierskiej Kapeli "Zgoda".

Na przestrzeni tych 15 lat wiele się w tym gospodarstwie zmieniło. Jak mówią właściciele, na początku działalności w stadninie było mniej zarówno koni, jak i j ludzi tu pracujących. Mniejsze było też zainteresowanie jazdą konną w ogóle. Z czasem wszystko zaczęło się jednak rozwijać i iść w dobrym kierunku.

- W tym momencie stadnina cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Adam Dunia, właściciel „Stajni Wylągi”. - Może dlatego, że jest to dość specyficzny rodzaj działalności, przez co mało osób ma ochotę i możliwości czymś takim się zajmować. My się na to zdecydowaliśmy jakiś czas temu. Obecnie sporo zarówno osób dorosłych, jak i dzieciaków interesuje się jeździectwem. Jednak to się cały czas zmienia. Jedni mają słomiany zapał i dość szybko rezygnują z zajęć, inni są prawdziwymi miłośnikami jazdy konno i przyjeżdżają do nas latami. Chcielibyśmy kontynuować to, co teraz robimy, jeśli tylko okoliczności nie będą bardziej niesprzyjające, niż są – mówi Adam Dunia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę