Koncert w Farze (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Nowy Rok witać można na różne sposoby. Niekoniecznie też trzeba to robić o północy. W kazimierskiej Farze miłośnicy organowych brzmień spotkali się, by posłuchać dr Jadwigi Kowalskiej, która zaprezentowała wybitny repertuar.

W kazimierskiej Farze w noworoczne popołudnie odbył się doroczny Koncert Noworoczny organizowany przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem Św. Anny. Tym razem gościem specjalnym była dr Jadwiga Kowalska z Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

- Dzisiaj zaproszenie nasze przyjęła wybitna absolutnie artystka światowej sławy, dr Jadwiga Kowalska, która jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – mówi dr Romana Rupiewicz  - Swoją działalność koncertową prowadzi w kraju i zagranicą otrzymując liczne i prestiżowe nagrody, światowe, których nie sposób tu wymienić. Dodam jeszcze, że repertuar został tak dobrany, żeby wydobyć najgłębsze dźwięki tego wspaniałego instrumentu.

Kościół Farny wypełniony był miłośnikami muzyki organowej, którzy Nowy Rok postanowili przywitać relaksując się przy wspaniałych dźwiękach dobiegających z pięknego kazimierskiego instrumentu dzieła Liliusza i spod jakże utalentowanych dłoni.

Fragment koncertu usłyszeć Państwo możecie w materiale video.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę