Michał Kamiński w Kazimierzu

Skomentuj (30)

zobacz więcej (6)

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej już 9 października. Kampania wyborcza nie omija także Kazimierza.

Politycy pojawiają się w Miasteczku jak i wszędzie w Polsce na plakatach oblepiających szczelnie wszelkie możliwe i niemożliwe miejsca, ale również i osobiście, angażując się w sprawy szkoły czy organizując rozgrywki sportowe. Posłanka na Sejm RP V i VI kadencji, była sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Małgorzata Sadurska, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Piotr Rzetelski, poseł na Sejm IV kadencji Zygmunt Jerzy Szymański, marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, starosta Powiatu Puławskiego Witold Popiołek, minister zdrowia Ewa Kopacz to tylko niektórzy z kandydatów na posłów, który w okresie przedwyborczym odwiedzili nasze Miasteczko. Zapowiadano także pojawienie się samego premiera Donalda Tuska, który jednak nie dojechał z powodu wypadków warszawskich. Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o kandydacie z Kazimierza – startującym z listy PiS Andrzeju Kozłowskim, który obecnie jako przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym angażuje się w pozyskiwanie środków na ten cel.


Do listy tych nazwisk ostatnia niedziela dopisała polityków z listy PJN – Zbigniewa Wojciechowskiego - byłego wiceprezydenta Lublina, posła na Sejm VI kadencji i Bożenę Zyburę, którzy w towarzystwie eurodeputowanego Michała Kamińskiego zajechali autokarem wyborczym na sam rynek, gdzie rozdawali ulotki i rozmawiali z wyborcami. Kazimierz był jednym z siedmiu przystanków na Lubelszczyźnie, oprócz m.in. Dęblina, Puław, Opola Lubelskiego czy Lublina, które politycy PJN odwiedzili 2 października.


- Kazimierz jest zupełnie wyjątkowym miejscem, bo to nie jest po prostu małe miasteczko – powiedział naszej redakcji Michał Kamiński. – Mogę zaręczyć, że w 99% takich miast w Polsce dzisiaj, tej niedzieli, nie widzimy tłumów ludzi uśmiechniętych. Myślę, że Kazimierz to jest przykład polskiej success story – sukcesu turystycznego. Zakładam, że Państwo, którzy tu mieszkacie, widzicie głównie problemy; zawsze tak jest. Dla mnie, człowieka, który patrzy na Kazimierz z perspektywy Warszawy, ale i Brukseli Kazimierz jest perłą na skalę nie tylko polską, ale i europejską. To jest tak piękne miasto, tak urokliwe, tak malowniczo położone, z taką historią, że przyciąga także zagranicznych turystów. Ja myślę, że to jest szansa Lubelszczyzny i szansa Polski: stawianie na turystykę. Polska jest krajem, który ma dużo do zaoferowania. Jako PJN chcemy promować regiony turystyczne, miasta, które przyciągają turystów i używać tych miast do promocji Polski. Moim zdaniem należy stosować ulgi dla przedsiębiorców hotelowych. Co zaproponował PiS w tej kwestii? Prezes PiS Jarosław Kaczyński postulował wprowadzenie zakazu wyjazdów integracyjnych firmom, bo na tych wyjazdach dużo się złego dzieje. Pytam: czy hotelarze w Kazimierzu, gdzie PiS ma większość, cieszą się z tej propozycji Jarosława Kaczyńskiego? Z czego wtedy będą żyli? To jest tak, że trzeba rozliczać polityków za to, co mówią. Powiem szczerze – jest to cios w polski przemysł hotelarski, w polską turystykę. My z całą pewnością takich nierozsądnych pomysłów głosić nie będziemy.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (30)

 • minio
  chyba i pijany wyjechał do stanów na glosowanie
 • Andrzej
  Oczywiście, że głosujemy!
 • emigrator
  glosujcie misie puszyste glosujcie ale i tak... "gdyby wybory mogly cos zmienic to juz dawno bylyby zakazane" :) powodzenia przy urnach!
 • fel
  To ze ktoś głosuje na pis to nawet można zrozumiec, ale na sadurska to już mniej. 6 lat w sejmie i co? No co realnego ta pani osiągnęła lub przepchnęła. Co? wystarczy zajrzeć na jej FB i paść obejrzeć spot i tam nic nie ma. I tak jest promowana.
 • kazimierzanka
  Wyrazy wspólczucia!!! Dlaczego jesteście biedni, bo głosujecie na pis, dlaczego głosujecie na pis, bo jesteście biedni!
 • patriota
  My, wszyscy kibole, z naszym wodzem (chwilowo w więzieniu) Staruchem, głosujemy na PIS!
 • xyz
  Na Platformę Obywatelska głosuje 98% więźniów Zakładów Karnych w tym największego kalibru kryminaliści,a ty na kogo zagłosujesz?
 • mlody
  Najgorszy dowcip polonii amerykańskiej, to głosować na pis i zostać w USA :(((
 • Ulka
  Popieram PO. To androny, grzech i co jeszcze?
 • Artur
  "Jaki jest dziś szczyt bezczelności? Zagłosować na PO i uciec za granicę"
  Ten mądry skądinąd dowcip zrobił furorę w sieci. Na tym portalu też jeden facet robi agitkę PO ,dobrze wiem że od kilku lat nie postawił nogi na polskiej ziemi, ale do wypisywania andronów w słowotokach żałosnej propagandy to pierwszy. Zenada.
 • Realista
  Chcecie być sługami Niemca ,lub Ruska głosujcie na tuska i wierzcie w pierdoły ,które wam obiecuje.
 • Ulka
  Agencie a może jest tak, że jacy obywatele - tacy politycy? ;-)
 • agent
  pijany to główkuj dale to możne i drogę ci w mięćmierzu poprawia za nikim nie jestem bo w tym kraju polityka zeszła na samo dno jak chcesz wiedzieć jakie mam zdanie od gmin az po sam sejm
 • pijany znad Grodarza
  agent. Jestem pełen podziwu dla Twojej przenikliwośći, a to, że przynależysz do PiS / nigdy bym sie tego nie domyślil ha ha ha ha/ to stawia Cię na równi z geniuszem Jaroslawa Kaczyńskiego.
  Jeśli nie wiesz kto zacz, to powiem, że jest on Twoim partyjnym prezesem.
  Dla znajomych - Jarek.
 • agent
  a czy ja na pisałem ze jestem z pis a co mnie tam obchodzi jakaś tam Sadurska czy Karpiński tylko stwierdzam ze żaden poseł nic nie zrobił dla tej gminy
 • luna
  Posłanka Sadurska wiele obiecywała w sprawie szkoły, zapisała się do Komitetu Odbudowy Szkoły i.... tyle ją widzieli. Chyba, że na słupach :)
 • bond
  No bez przesady,że PIS nic Kazimierzowi nie zapewnił.
  Zapewnił rolę w serialu "ABC tropi przekręty", odcinek " Agent Tomek kupił domek".
 • co zrrobił PIS dla Kazimierza
  agent czy ktokolwiek kto PIS jeszcze w Kazimierzu popiera, co musi być dziwne. Pytam prosto: Sadurska obwisiła słupy i co tylko mogła. Co kiedykoweik zrobiła dla naszej gminy???????????/ Co. Za pis mieliśmy [wymoderowano] za po przeszło wiele ważnych inwestycji. A Sadurska ma czelność liczyć na nasze głosy. Prosze raz mi wskazać kiedy nam coś pomogła??? Raz. Jeden realny przykład i przesanę tak fatalnie oceniać to panienkę z plakatów bo przecież nie reprezentantkę kazimierskich czy puławskich spraw.
 • agent
  a jak byś nie wiedział pijany to ja jestem z Pis a szkola wyleciała bo gmina słabe fundusze przeznaczała na remonty
 • bylywojewoda
  kacyk - 220 miejsc pracy? dobry dowcip. Kazimierz Dolny nie nie moze zostac przemieniony w turystyczny kombinat i konserwator ma racje wygracie w NSA to ja zloze wyzej w strukturach europejskich powolujac sie na dyrektywy chroniece zabytki i miejsca szczegolne dla tozamosci regionalnej, jakiej ci nie powiem w pozwie sie dowiecie, nigdy nie bedzie tu gigantomani, PRL nie dal rady i kapital nie da, zbudujcie sobie LAS WEGAS na pustyni bledowskiej, hehehehe

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę