Aktualności dla "akcje charytatywne w Kazimierzu"

Serduszko Maryni

Jeziorszczyzna zbiera pieniądze na operację dla Maryni. Dziewczynka ma rzadką wadę serca i czeka ją poważna i droga operacja zagranicą.

W jaki sposób wykonana własnoręcznie szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Wiedzą o tym ci, którzy już włączyli się do akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Pomóc – łącząc przyjemne z pożytecznym – możesz jeszcze także i Ty.

W Kazimierzu trwają zbiórki na leczenie 25 - letniego Pawła Bełcika ze Skowieszynka, którego czeka skomplikowana i kosztowna operacja szczęki.

Konserwy, słodycze, trwałe artykuły spożywcze, artykuły szkolne, zabawki, gry planszowe, polskie książki, ale także kamizelki odblaskowe, kaski rowerowe, a nawet rowery. Wszystkie te dary zebrane także w Kazimierzu przez Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy pojadą dziś na Wołyń do polskich rodzin.

Około 30 km przeszli członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Teraz”, propagując akcję „Pomóż Robertowi zrobić pierwszy krok”. Marsz zakończył się około czternastej na kazimierskim Rynku.

157 kg darów zebrali kazimierscy wolontariusze z Gminnego Zespołu Szkół w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” . Trafią one do potrzebujących rodzin z dziećmi z terenu gminy.

Już w najbliższą niedzielę 21 września w Kazimierzu odbędą się wyścigi rowerowe Merida Mazovia MTB Marathon. Swój udział w imprezie zadeklarowało już ponad 500 zawodników.

Pokaż stopkę