Znów zagrają orkiestry dęte

W najbliższy weekend do Kazimierza zawitają orkiestry dęte. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2017 zaczyna się już w piątek 1 września.

W Kazimierzu orkiestry dęte w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Puławy 2017 organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Promyk" wystąpią w sobotę i niedzielę 2 – 3 września. Koncerty zaplanowano na Rynku i na statkach wycieczkowych. Usłyszymy wielkie przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowych, ciekawych aranżacjach.

Wystąpią zespoły z pobliskiej Końskowoli, a także z Chełmiec, Chodzieży, Dzierzgowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Grodziska Wielkopolskiego, Kramska, Rajska, Żuromina i Żytna. Jak co roku nie zabraknie gości z zagranicy. Tym razem na festiwalu pojawią się muzycy z Ukrainy – z Kałusza i ze Lwowa. W sumie 600 osób w 12 zespołach.

Program koncertów w Kazimierzu Dolnym:

2 września sobota

10:30 – 12:00 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle
14:30 – 16:00 koncerty na Rynku

3 września niedziela

10:00 – 11:30 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle
11:00 – 12:35 koncerty na Rynku

Festiwal honorowym patronatem objęli: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę