Znów zagrają orkiestry dęte

W najbliższy weekend do Kazimierza zawitają orkiestry dęte. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2017 zaczyna się już w piątek 1 września.

W Kazimierzu orkiestry dęte w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Puławy 2017 organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Promyk" wystąpią w sobotę i niedzielę 2 – 3 września. Koncerty zaplanowano na Rynku i na statkach wycieczkowych. Usłyszymy wielkie przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowych, ciekawych aranżacjach.

Wystąpią zespoły z pobliskiej Końskowoli, a także z Chełmiec, Chodzieży, Dzierzgowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Grodziska Wielkopolskiego, Kramska, Rajska, Żuromina i Żytna. Jak co roku nie zabraknie gości z zagranicy. Tym razem na festiwalu pojawią się muzycy z Ukrainy – z Kałusza i ze Lwowa. W sumie 600 osób w 12 zespołach.

Program koncertów w Kazimierzu Dolnym:

2 września sobota

10:30 – 12:00 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle
14:30 – 16:00 koncerty na Rynku

3 września niedziela

10:00 – 11:30 koncerty podczas rejsów statkiem po Wiśle
11:00 – 12:35 koncerty na Rynku

Festiwal honorowym patronatem objęli: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę