Masz propozycję projeku? Zgłoś go.

Skomentuj (1)

Masz pomysł na przedsięwzięcie rewitalizacyjne na terenach objętych obszarem rewitalizacji? Zgłoś swój projekt. Umieszczenie przedsięwzięcia w Gminnym Programie Rewitalizacji umożliwi ubieganie się o dofinansowanie jego realizacji ze środków Unii Europejskiej.

Za nami kolejne spotkanie dotyczące procesu rewitalizacji. Tym razem spotkanie zorganizowane zostało z myślą o osobach zainteresowanych realizacją przedsięwzięć rewitalizacyjnych na terenach objętych obszarem rewitalizacji. W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki warsztaty poprowadził dr Mirosław Warowicki. Niestety zainteresowanych było niewielu, zaledwie dziesięć osób.


Czego te projekty mogą dotyczyć? Naprawdę wielu przedsięwzięć. Przebudowy, rozbudowy, modernizacji i adaptacji obiektów infrastrukturalnych z przeznaczeniem na cele społeczne czy kulturalne, zagospodarowania przestrzeni publicznej na cele społeczne, działań prowadzących do ożywienia gospodarczego rewitalizowanych obszarów, modernizacji lub renowacji budynków użyteczności publicznej poprawiające ich estetykę zewnętrzną, działań mających na celu zmniejszenie bezrobocia, działań dotyczących podniesienia bezpieczeństwa, rozwoju, zasobów ludzkich i innych służących poprawie jakości życia mieszkańców.

Co ważne w umieszczenie przedsięwzięcia w Gminnym Programie Rewitalizacji umożliwi ubieganie się o dofinansowanie jego realizacji ze środków Unii Europejskiej.

- Jesteśmy do Państwa dyspozycji na spotkaniach, ale także można kontaktować się z nami drogą mailową czy telefoniczną – mówi dr Mirosław Warowicki. - Zamierzamy 27 marca opublikować na stronie Urzędu Miasta wstępny projekt Gminnego Programu Rewitalizacji. Ale nie oznacza to, że się kończy okres uzupełniania czy zgłaszania projektów. Od tego momentu mamy prawie miesiąc czasu na konsultacje. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że nie da się takiego projektu przygotować w dwie godziny, szczególnie jeśli jest to nasz pierwszy projekt.

Jak mówi Mirosław Warowicki, decydując się na złożenie projektu musimy sobie odpowiedzieć na jedno podstawowe pytanie: co z tego będą mieli mieszkańcy? I od tego należy zacząć. W projekcie musimy także zawrzeć informacje o tym, kto jest realizatorem zadania, jaki jest jego cel oraz jakie są koszty szacunkowe.

Dobrą wiadomością jest bez wątpienia to, że nie ma żadnego limitu składanych projektów. Im więcej, tym lepiej. Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje? W zakładce „rewitalizacja” na stronie internetowej Urzędu Miasta bądź też w samym magistracie.

Projekty składać można do 23 marca, jednak im szybciej dokumenty zostaną złożone, tym lepiej.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • ciekaw
    Czy to prawda, że na terenie objętym rewitalizacją nie będzie można sprzedać swojej działki komu się chce, bo gmina będzie miała prawo pierwokupu ? Oczywiście za śmieszną cenę .

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę