Maseczkowe wyzwanie artystyczne

Jesteś artystą i masz problem z dotarciem do odbiorców? Łap wyzwanie! Zrób sobie zdjęcie w maseczce i dołącz do międzynarodowej akcji „MASKS – a pan-European art project”.
„MASKS – a pan-European art project” to nowatorskie wyzwanie dla wszystkich artystów, którzy w związku z obecną sytuację mają trudność w dotarciu do odbiorców. Niemiecki malarz Gerd Lepic stworzył wyzwanie, w którym namawia twórców, by zrobili kreatywne zdjęcie - „selfie”- w maseczce.
- Zdjęcie wraz z Twoimi linkami trafi na strony Gerda Lepica i Erica Schaftleina, a Ty zyskasz w ten sposób dostęp do nowych odbiorców! W projekcie wzięli już udział artyści z Niemiec, Włoch, Francji, Szkocji i Grecji – czytamy w mediach społecznościowych.
Co na to kazimierscy artyści?
- Zachęcamy wszystkich artystów, by dołączyli do akcji. U nas ten projekt dopiero startuje, jednak na zachodzie Europy przyjął się bardzo dobrze - patronuje mu Europejska Federacja Kolonii Artystycznych euroArt – mówi Mariusz Płoszaj Mazurek, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. - Wielu kazimierskich artystów z powodu zamknięcia galerii pokazuje w obecnym czasie swoją twórczość na różne sposoby, głównie w Internecie - ten projekt jest kolejnym, bardzo ciekawym, narzędziem. Wiele jednak zależy od tego, jak długo potrwa obecna sytuacja. W tym momencie artyści nie są pewni jutra, tego, ile utrudnień przyniesie im kolejny tydzień. Nawet jeśli ten nakaz noszenia maseczek pozostanie z nami na dłużej, ale za to przyszłość zacznie się pewniej rysować, artyści będą próbowali innych, nowych sposobów, by dotrzeć do odbiorców.
By obejrzeć zdjęcia twórców, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w akcji, trzeba wejść na jedną ze stron internetowych: Gerda Lepica lub Erica Schaftleina.
Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się COVID-19 zmieniło świat. Chwilowo? Czy już na zawsze? Na te pytania trudno odpowiedzieć. Jednak mimo tego, że odnalezienie się w nowej rzeczywistości nie jest łatwe, musimy to zrobić.
- Myślę, że w czasach zarazy, gdy wokół śmierć, strach i zagrożenie, wszystko, co niesie radość, uśmiech oraz inne pozytywne emocje, jest nieocenione. Politycy i ekonomiści mają swoje kompetencje ...dzięki artystom świat jest piękniejszy, a życie znośniejsze, szczególnie w tym trudnym czasie – mówi Maks Skrzeczkowski, fotograf, podróżnik i kazimierzanin.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę