Podziel się swoją sztuką w Kazimierzu

Artyści związani z Kazimierzem wychodzą ze swoich pracowni i galerii w przestrzeń wirtualną, prezentując w ten sposób swoją sztukę w czasie, który wyklucza jej prezentację w przestrzeni sal wystawowych, koncertowych, teatralnych.
Profil facebookowy Podziel się swoją sztuką w Kazimierzu gromadzi artystów, którzy w związku z zamrożeniem życia kulturalnego w przestrzeni publicznej stają się aktywni w Internecie. To nowy sposób na promocję sztuki i samego Kazimierza jako miasteczka artystów.
- Witam Państwa serdecznie w moim domu. To jest mój fortepian, na którym chciałem podjąć pomysł pani Agnieszki Mitury prezentacji naszych artystycznych aktywności. - Tak zaczyna się pierwsza prezentacja artystyczna na profilu Podziel się swoją sztuką w Kazimierzu.
Swoją sztuką jako pierwszy dzieli się pianista profesor Jerzy Maciejewski, członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W jego wykonaniu możemy posłuchać preludium  George’a Gershwina.
Najwięcej jest jednak malarzy, bo to oni przede wszystkim tworzą klimat artystyczny Kazimierza. Prezentują się tu osoby znane z kazimierskich galerii: Krzysztof Krzyr Raczyński, Małgorzata Karp-Soja, Marek Andała, Marta Andała, Monika Krzakiewicz, Sylwia Łyczko-Zielony i założycielka profilu Agnieszka Mitura.
- Galerie i muzea pozamykane. W pracowniach praca wre. Obrazy czekają w kwarantannie na wystawy – mówi Agnieszka Mitura. – Proponuję więc wirtualne spotkania ze sztuką, jednocześnie zapraszając po wszystkim do Kazimierza.
W ten sposób artyści nie pozwalają zapomnieć o sobie, o swoich obrazach, o kazimierskich galeriach, które w Miasteczku wypełniają główne ulice. Nie pozwalają zapomnieć i o Kazimierzu.
- W tym czasie, kiedy w związku z epidemią promuje się hasło pozostań w domu, my artyści związani z Kazimierzem, chcemy o sobie przypomnieć, chcemy przypomnieć o kazimierskiej kolonii artystycznej. Liczymy, że kiedy już będzie można podróżować, miłośnicy sztuki pojawią się znów w Miasteczku, odwiedzą nasze galerie i podzielą się wrażeniami z oglądania naszych obrazów w Internecie. Może uda nam się dotrzeć w ten sposób do nowych koneserów sztuki, których to zachęci do odwiedzenia Kazimierza po raz pierwszy?
Na profilu Podziel się swoją sztuką w Kazimierzu prac regularnie przybywa. Podziel się swoją sztuką i Ty. Kluczem jest oczywiście Kazimierz.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę