Kazimierz dla szpitala w Puławach

Nie po raz pierwszy udowadniamy, że mamy serca otwarte dla innych. Szczególnie dla potrzebujących. Teraz uwaga kazimierzaków i organizacji społecznych działających w Kazimierzu skupia się na pomocy dla puławskiego szpitala jednoimiennego.
W połowie marca w związku z rozwijającą się w Polsce epidemią koronawirusa puławski szpital decyzją wojewody lubelskiego przekształcono w jednoimienny szpital zakaźny. W Polsce podobnych jednostek wydzielono w sumie 19.
Kiedy okazało się, że decyzja ta – mimo protestów mieszkańców – pozostaje w mocy, ruszyły akcje pomocy dla szpitala.
-  Boimy się, że szpital jest niewystarczająco wyposażony, przykładem są Włochy, w których służba zdrowia jest na wyższym poziomie niż w Polsce, a jednak brakuje respiratorów – napisał na portalu zrzutka.pl inicjator akcji „Respirator dla SPZOZ Puławy” Paweł Romański prezes Spółdzielni Socjalnej Inicjatywa w Puławach.
Do końca zbiórki pozostało jeszcze blisko tydzień, a na koncie z planowanych 80 tys. zł jest już ponad 140 tys. Niewiele brakuje, by za te pieniądze kupić dwa takie urządzenia.
- Trzymamy kciuki za zespół puławskiego szpitala i róbmy co w naszej mocy, żeby pomóc ludziom, którzy będą korzystali z jego usług – pisze Paweł Romański.
Niejako w odpowiedzi na ten apel pojawiają się kolejne inicjatywy, także w gminie Kazimierz Dolny.

Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy zakupiło dla szpitala 8 termometrów bezdotykowych.
- W związku z tym, ze w obecnej sytuacji wyjazdy na Ukrainę są niemożliwe, uznaliśmy, że pomożemy pacjentom i lekarzom puławskiego szpitala – mówi prezes stowarzyszenia Henryk Kozak.
Sprzęt warty 1120 zł przekazany zostanie szpitalowi w najbliższych dniach.
Zbiórkę pieniędzy w ramach jałmużny paschalnej prowadzi także parafia kazimierska i Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. Św. Anny.
- W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju zachęcamy wszystkich do złożenia szczególnej jałmużny, którą przekażemy na potrzeby szpitala w Puławach – piszą organizatorzy akcji.
Pieniądze można przelewać na specjalne subkonto stowarzyszenia 68 8731 0001 0008 5498 2000 0090 w tytule przelewu wpisując „Środki dla szpitala w Puławach” .
 - My najbardziej potrzebujemy serca, wsparcia i radości innych, abyśmy mieli siły wykonywać tę pracę – mówi Piotr Rybak dyrektor szpitala jednoimiennego  w Puławach.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę