Kazimierskie wtajemniczenie

Skomentuj (8)

Kazimierz Dolny ma swoje logo oraz nową stronę internetową. Stworzony został specjalny spot reklamowy, prezentacja multimedialna i reklamy wizerunkowe miasta. A wszystko to realizowane jest w ramach projektu promocyjnego współfinansowanego z RPO Województwa Lubelskiego.

Jak już pisaliśmy, trwa realizacja projektu „Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocji gospodarczej gminy i regionu”. W ramach tego projektu promowane jest zarówno miasto, jak i gmina Kazimierz Dolny. Większość prac już została wykonana. Miasto ma nową stronę internetową, a w Radio ZET od listopada 2010 słuchać możemy audycji o Kazimierzu Dolnym. Na tym jednak nie konie

 

W czerwcu na dziesięciu stacjach warszawskiego metra miała miejsce emisja spotu reklamowego Kazimierza Dolnego przygotowanego przez znanego artystę fotografa Tomka Sikorę. Tło muzyczne stanowi tu fragment utworu „Margeritkelekh” w wykonaniu kapeli Freilach, pochodzący z płyty „U Fryzjera”.

 

- Zależało nam na tym, by była to muzyka właśnie stąd, z Kazimierza, a nie jakakolwiek – mówi Dorota Szczuka z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

 

Wykonana została również prezentacja multimedialna o nadwiślańskim Miasteczku i okolicy, w której poznajemy nowo opracowane logo Kazimierza Dolnego. Twórcą prezentacji jest Agencja Vena Art.

 

- Podkreślamy tu, że Kazimierz to nie jest tylko centrum miasta, ale przede wszystkim są to przepiękne okolice – mówi Dorota Szczuka. - Jeśli ktoś nie pozna tych okolic, a skupi się jedynie na Rynku, nigdy nie będzie wiedział, w czym tkwi piękno i różnorodność Kazimierza Dolnego i nie pozna, czym to miasto jest, jakie kryje tajemnice, historie, opowieści.

 

Jak zaznacza Dorota Szczuka, chodzi tu o to, by przywiązywać ludzi do pewnych miejsc i ludzi z nimi związanych. Pokazać piękno przyrody, różnorodność kultur i bogactwo architektoniczne – takimi środkami "operuje" ten projekt. Dodatkowo ma zachęcać młodych duchem i twórczych Polaków do tego, by inwestowali właśnie tu, w Kazimierzu.

 

- To nie jest projekt promujący turystykę – mówi Dorota Szczuka. – Chodzi tu o promocję gospodarczą, zwiększenie perspektyw rozwoju okolicy i mówienie o pewnym stylu życia.

 

Bo przecież Kazimierz może być atrakcyjny zawsze, o każdej porze roku. Latem, możemy chodzić na spacery, jeździć rowerem czy pływać łódką. Zimą – skorzystać z pobliskich stoków narciarskich, nart biegówek i gorącej czekolady serwowanej w kazimierskich kawiarenkach. Każdy przecież znajdzie w Miasteczku coś dla siebie.

 

W ramach realizowanego projektu przygotowana została też emisja reklam wizerunkowych Kazimierza Dolnego w prasie polonijnej w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Wielkiej Brytanii wybranym tytułem jest „Polish Express” – bezpłatny wysokonakładowy tytuł, w Irlandii – „Polska Gazeta”. Potrwa to do końca sierpnia br.

 

- Reklamy te nie są kierowane do obcokrajowców – mówi Dorota Szczuka. – Odbiorcami mają być Polacy mieszkający w Anglii i Irlandii.

 

Kazimierz Dolny nie gości jednak tylko w prasie zagranicznej. Artykuł o nadwiślańskim Miasteczku ukazał się również w majowym wydaniu „Newsweeka” oraz bieżącym (sierpniowym) „Zwierciadle”. Po prasie – czas na Internet. Tu kampania potrwa ponad miesiąc.

 

- Obecnie przygotowujemy się do kampanii internetowej Kazimierza Dolnego – tłumaczy Dorota Szczuka. - Emisja materiałów reklamowych czy multimedialnych będzie miała miejsce na wielu serwisach, m.in. Wirtualna Polska, Onet.eu czy Interia, a równolegle z nią zadbamy o aktywność w kilku portalach społecznościowych, m.in. na facebooku, twitterze, naszej klasie.

 

Realizacja działań promocyjnych jest przewidziana do końca października 2011r.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • ANKA
  Pan Dunia tak się wtajemniczył,że usunął z funcji po 5 latach swojego zastępcę. Ciekawe kto nim teraz zostanie? Może pani Dorota od "wtajemniczenia"?
 • Pio
  Mozna by zrobic najpierw b&w a potem color (poczotek od 0:08 jest lepszy (tylko moja opinia) :) pozdro (chodzi o drugi filmik)
  1 oczywiscie profesjonalnie :)
 • kapitan Żbik
  W 1:03 słychać strzały!
 • pijany nad Grodarza
  I, jak tu żyć z: wybitnymi reżyserami, ekspertami. Pozostaje - " upić się warto" / to zapożyczone z kwartetu/
 • Expert
  Zgadzam sie ze to jest film a nie spot reklamowy, spot reklmowy powinien nawiazywac takze do terazniejszosci i co Kazimierz oferuje dzisiaj i jak spelnia oczekiwania roznych grup turystow.
 • wybitny reżyser
  Bardzo fajny jako film, o wiele za długi jako spot reklamowy.
 • taka jedna
  Kazimierz nieustannie odkrywany...
  Śliczny film, bardzo poetycki i malowniczy...
  Słowa uznania za pomysł i wykonanie.
 • pijany znad Grodarza
  Pogratulować. Piękne to. / nawet LOGO pasuje/

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę