Logo Kazimierza Dolnego

Skomentuj (155)

zobacz więcej (17)

Na początku tygodnia po raz pierwszy zaprezentowane zostało publicznie logo miasta Kazimierza Dolnego. Projektantem znaku jest lubelski grafik Jarosław Koziara.

Jak powinno wyglądać logo miasta Kazimierz Dolny? Zapewne każdy z nas ma swoją własną wizję. W środę 9 marca zaprezentowane zostało logo Miasteczka, zaprojektowane przez lubelskiego grafika - Jarosława Koziarę. Artysta jest autorem kilkuset okładek płyt, książek, plakatów i znaków graficznych, od lat współpracuje z "VooVoo". Jarosław Koziara jest również autorem innego, znanego nam już logo związanego z Kazimierzem Dolnym - Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”,

- Logo powstało przy współpracy merytorycznej z Kancelarią Doradczą Synergia, która czuwała nad spójnością symboliki znaku z założeniami strategicznymi marki miasta – mówi Dorota Szczuka z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Jak powszechnie wiadomo, oficjalnym administracyjnym znakiem każdego miasta jest jego herb. Po co więc Kazimierzowi Dolnemu logo? Logo jest wobec herbu miasta znakiem uzupełniającym. W pewnym sensie jest odzwierciedleniem marki miasta i w odróżnieniu od herbu jest wykorzystywane do celów promocyjnych, marketingowych, reklamowych i zastosowania komercyjnego.

- Głównymi  atutami logo jako znaku powinny być: prostota, łatwość w zapamiętaniu i działanie na skojarzenia – tłumaczy Dorota Szczuka. - By spełniało swoje zadania, powinno być jak najprostsze, rzucające się w oczy i wyróżniające się spośród innych. Dobrze, gdyby zawierało w sobie nośną i wyraźną metaforę, wtedy przyciąga podwójnie - budzi ciekawość i jest pretekstem do opowieści.

Jak zaznacza Dorota Szczuka, logo każdego miasta powinno być wyprowadzone z jego charakteru, oddawać klimat emocjonalny miejsca i kojarzyć się z przesłaniem, misją czy aspiracjami miasta. Każde logo powinno być zgodne z misją strategiczną - strategią marki miasta. Co jest przesłaniem strategicznym marki Kazimierz Dolny? Wtajemniczenie – a to niezwykle trudno wyrazić w grafice.

Czy kazimierskie logo spełnia te wszystkie warunki? Oczywiście zdania są podzielone. Jednych grafika wręcz urzekła – swoją oryginalnością i stylem, inni zarzucają jej brak powiązań z nadwiślańskim Miasteczkiem. Ale na sprzeciw jest już za późno. Logo Kazimierza Dolnego zostało przyjęte przez kilkuosobową komisję powołaną Zarządzeniem Burmistrza oraz zastrzeżone jako znak w Urzędzie Patentowym RP.

Księga znaku marki z logo Kazimierza Dolnego będzie kosztować 6,8 tys. zł (z czego ze środków budżetu gminy wydane zostanie 1 tyś. zł (15% kwoty), reszta jest finansowana ze środków UE).

Skomentuj


Dodane komentarze (155)

 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy przestrzegać regulaminu dyskusji.
 • Ulka
  Po całej tej dyskusji ja już się do tego logo chyba przwyczailam...W końcu i tak klamka zapadła...
 • trzeźwa
  Drogi "Pijany". To jest nudne jak flaki z olejem, bo ileż można wałkować temat. Czy logo to jest sprawa życia i śmierci? Odnoszę wrażenie, że dla niektórych to najważniejsza sprawa na świecie. A życie nie polega na wielokrotnym analizowaniu drobnego problemu.
 • pijany znad Grodarza
  A to właśnie z winy Redakcji, która za wszelką cenę chce wskazywać JEDYNE SłUSZNE WYPOWIEDZI.
 • trzeźwa znad Grodarza
  O rety, jakie to wszystko nudne.
 • pijany znad Grodarza
  Olu masz rację. To REDAKCJA łamie regulamin.
 • Ola
  Z tego co zdążyłam przeczytać wszystkie usunięte komentarze były związane z danym zagadnieniem przedstawinym przez redakcję. Wyrażały własne zdanie i opinię na dane zagadnienie. Jesli ktoś nawiązuje do blogu Pana J.K. to tylko dla tego, że tam również prowadzone są dyskusje na podobne lub takie same temety.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Przypominam p.5 Regulaminu dyskusji: Zastrzegamy sobie prawo do kasowania postów, komentarzy i opinii, które wyrażają opinie nie związane z tematem komentowanej wiadomości. Stąd kasownie postów na temat blogu Pana Kowalskiego pod tekstem na temat logo Kazimierza Dolnego.
 • xyz
  Pytanie otwarte do Kazimierskiego Portalu: CZy Portal popiera wolność słowa i wypowiedzi i tym samym jednoczy się z innym kazimierskim portalem Radnego Kowalskiego, który został brutalnie zaatakowany przez hakerów?
 • Ola
  na forum kilka razy zrobiłam wpis wyrażając własne zdanie na temat tego co dzieje sie w Kazimierzu i okolicach. I nie ma! Czyżby Pani odpowiedzialna za forum usuwała komentarze nie wygodne dla niej i ludzi z którymi współpracuje???
 • OLA
  DLA CZEGO USUWANE SĄ KOMENTARZE!
 • przewodnik
  Tak myślę i myślę i wydaje mi się, że do Zamościa bardziej pasuje niz do któregokolwiek Kazimierza. Może odsprzedać by im za pół ceny?
 • yzx
  W logo są symbole masońskie.
 • ziutek
  Ale są pewne utarte kody kulturowe, i tego nie zmienisz. Na tych kodach została zbudowana nasza cywilizacja.
 • pijany znad Grodarza
  ziutek. " Ktoś pisał, że to oko opatrzności z symboliki chrześcijańskiej. Nieprawda. Takie miałoby oko w kształcie "migdała", natomiast koło przynależy masonerii" ///// Twoim zdaniem, czy kobieta namalowana przez Picassa podobna jest do kobiety?. Obraz tworcy nie zawsze musi odpowiadać wyobrażeniom
  "ziutka"
 • Krystyna
  Dziewi mnie jeszcze jedno kto wybrał to logo, przecież ono nie kojarzy się z Kazimierzem.Chyba dlatego zostało zastrzeżone w urzędzie patentowym, bo pasuje do każdego maista w Palsce.Brawo, gratuluję pomysłu, grunt to mądrze wydać nasze pieniądze, jeszcze raz brawo
 • ziutek
  Ktoś pisał, że to oko opatrzności z symboliki chrześcijańskiej. Nieprawda. Takie miałoby oko w kształcie "migdała", natomiast koło przynależy masonerii. Do tego teoria z wtajemniczeniem... Posuje w 100% do wolnomularstwa. A my się chyba z tym nie identyfikujemy, panie Burmistrzu? Zachęcam Panią sztukę do poczytania książek na temat ikonografii masońskiej, tam jest to wyjaśnione. Dla mnie sprawa jest oczywista.
 • jst
  To że logo zastrzeżono w urzędzie patentowym (co trochę kosztuje) nie znaczy że musi być używane jako znak miasta. Znaczy tyle że jak ktoś inny chciał by je użyć to można mu zabronić albo wziąć od niego kasę za stosowanie loga.
  Rozumiem że je zastrzeżono bo konkurencja czycha...
  Nic nie jest stracone
  Nic o nas bez nas...."Wtajemniczeni"
 • Wyborca
  A może burmistrz zapłaci za to logo- nijakie z własnych środków, przecież dostał podwyżkę? chyba by było najlepsze wyjście z twarzą dla naszego włodarza....no ale....
 • Krystyna
  Nie wiem po co i na co nam potrzebne to logo? Czy herb miasta nie może pełnić funkcji logo? Czy pan burmistrz nie wie na co wydawać pieniądze? Niech się weźmie za dziurawe drogi albo chodniki pamiętające lata sześćdziesiąte XX wieku.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę