Malarstwo Barbary Gruszki

Kazimierski Ośrodek Kultury promocji i Turystyki zaprasza na wystawę prac Barbary Gruszki. Wernisaż 3 października godzina 16.00.

Z wykształcenia jest grafikiem, ale zajmuje się malarstwem tworząc głownie w technice akrylu. Barbara Gruszka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu od lat związana jest z Wybrzeżem, gdzie mieszka i tworzy.

- Tematem moich obrazów jest najczęściej pejzaż, który jest moją główną inspiracją, ale także martwa natura – pisze o sobie Barbara Gruszka. –  Nie staram się odtworzyć otaczającej mnie rzeczywistości, ale raczej interpretować ją w sposób nadający kształt moim nastrojom z tą rzeczywistością związanym. Malarstwo daje mi więcej swobody niż jakakolwiek inna technika sztuk wizualnych. Kiedy maluję, wchodzę w tworzony przeze mnie obraz, jak wchodzi się do nowego domu i proces ten pochłania mnie całkowicie.

Inspiracje do swoich prac artystka znajduje najczęściej podczas plenerów, w których od lat bierze udział. Wystawa w Kazimierzu obejmuje prace z ostatnich dwóch lat.

 

Wystawę można będzie ogladać do 4 listopada.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę