Kradli beczki. Zostali zapuszkowani

Skomentuj (2)

Policja zatrzymała sprawców nietypowych kradzieży na terenie gminy Kazimierz Dolny. Dwóch mężczyzn w biały dzień regularnie od października kradło beczki po piwie z kazimierskich i podkazimierskich restauracji. Straty wyniosły blisko 20 tys. zł.

Pod koniec października kazimierscy policjanci otrzymali z jednej z kazimierskich restauracji zgłoszenie o kradzieży beczek po piwie.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy podjechali pod restaurację samochodem osobowym o nieustalonych numerach rejestracyjnych, załadowali na przyczepkę beczki, po czym odjechali – czytamy na stronie Policji Lubelskiej. – Zachowywali się przy tym tak swobodnie, że nie wzbudzili niczyjej uwagi.

Wkrótce do podobnych kradzieży doszło w innych restauracjach, tym razem pod Kazimierzem. Sprawców w końcu zatrzymała ochrona jednego z lokali i powiadomiła policję.

Okazało się, że złodzieje to dwaj bracia z powiatu piaseczyńskiego, którzy pracując jako pomocnicy kierowcy w jednej z firm piwowarskich wpadli na pomysł, by do pensji dorobić sprzedając beczki po piwie. Kradli je z zapleczy restauracji, a następnie sprzedawali przez Internet. W sumie straty wyniosły prawie 20 tys. zł.

Dwudziestolatek i trzydziestopięciolatek usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2018. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2018 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę