Korzeniowy Dół własnością gminy

Jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Kazimierzu, Korzeniowy Dół jest już formalnie własnością gminy. Co to oznacza dla zwiedzających?

- Nasza gmina stała się właścicielem Wąwozu Korzeniowego – pisze na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Formalnie rzecz ujmując uprawomocniła się decyzja wojewody lubelskiego o komunalizacji tego miejsca. Mniej formalnie: wąwóz stał się wreszcie nasz, bo do tej pory był własnością skarbu państwa.

Jak dodaje burmistrz Artur Pomianowski, dzięki temu gmina może rozpocząć przygotowania do przyszłego sezonu turystycznego z myślą o nieco innej organizacji ruchu turystycznego w tym miejscu. Czy to oznacza, że za wejście do Korzeniowego Dołu trzeba będzie zapłacić? Być może. Takie propozycje padały wielokrotnie, zarówno ze strony radnych, jak i mieszkańców.

- Jesienią powrócimy do sprawy w dyskusjach m.in. z radnymi – podsumowuje burmistrz Artur Pomianowski. - Na ten moment możemy skreślić z długiej listy zadań do wykonania jedno z nich. Wąwóz „Korzeniowy Dół” jest naszą własnością.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę