Korzeniowy Dół własnością gminy

Jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Kazimierzu, Korzeniowy Dół jest już formalnie własnością gminy. Co to oznacza dla zwiedzających?

- Nasza gmina stała się właścicielem Wąwozu Korzeniowego – pisze na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Formalnie rzecz ujmując uprawomocniła się decyzja wojewody lubelskiego o komunalizacji tego miejsca. Mniej formalnie: wąwóz stał się wreszcie nasz, bo do tej pory był własnością skarbu państwa.

Jak dodaje burmistrz Artur Pomianowski, dzięki temu gmina może rozpocząć przygotowania do przyszłego sezonu turystycznego z myślą o nieco innej organizacji ruchu turystycznego w tym miejscu. Czy to oznacza, że za wejście do Korzeniowego Dołu trzeba będzie zapłacić? Być może. Takie propozycje padały wielokrotnie, zarówno ze strony radnych, jak i mieszkańców.

- Jesienią powrócimy do sprawy w dyskusjach m.in. z radnymi – podsumowuje burmistrz Artur Pomianowski. - Na ten moment możemy skreślić z długiej listy zadań do wykonania jedno z nich. Wąwóz „Korzeniowy Dół” jest naszą własnością.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę