Wstęp do Korzeniowego będzie płatny

zobacz więcej (10)

Rada Miejska w Kazimierzu w poniedziałek podejmie kolejną uchwałę w sprawie Korzeniowego Dołu. Miejsce to uznane za pomnik przyrody zostanie formalnie wyłączone ze spisu gminnych dróg publicznych. Pozwoli to gminie na uporządkowanie ruchu turystycznego i pobieranie opłat za wstęp.
Po otrzymaniu pozytywnej opinii Rady Powiatu Puławskiego, gmina w Kazimierzu otrzymała zielone światło do wyłączenia Korzeniowego Dołu ze spisu dróg gminnych, gdzie dotychczas figurował jako droga publiczna nr 112827.
- Zarządzanie tym wąwozem, który jest lubianym miejscem przez turystów, ogranicza nam ustawa o drogach publicznych – mówił Marcin Markowski Kierownik Referatu Nieruchomości, Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa Urzędu Miasta. – Jeżeli wyłączymy ją z kategorii dróg publicznych, pozwoli nam to stosować przepisy o gospodarce nieruchomościami i dysponować tą działką burmistrzowi jako organowi wykonawczemu gminy.
Wąwóz od września ubiegłego roku jest własnością gminy, która kontynuuje starania, by uregulować ruch turystyczny w tym miejscu  i mieć jawny wpływ na pozyskiwanie dochodów z tej działki.
- Ta uchwała nie generuje dla gminy kosztów, a być może przyniesie zyski – przekonywał  Marcin Markowski. – Można to porównać z Górą Trzech Krzyży – to też jest miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów generujące doskonałe dochody dla gminy, może uda się to z wąwozem Korzeniowym?
Wąwóz Korzeniowy zostałby wyłączony z użytkowania dla pojazdów tylko w części zadrzewionej. Dojazd do pól byłby możliwy od strony Gór.
Radni podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w czwartek 13 lutego pozytywnie jednogłośnie zaopiniowali projekt uchwały.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę