Nową ulicą do Korzeniowego Dołu

Skomentuj (59)

Jesień to czas, kiedy remontujemy najwięcej dróg. Tak jest również w Kazimierzu Dolnym. Obecnie prace trwają nie tylko na ulicy Nadwiślańskiej, ale także na Kwaskowej Górze.

Choć pogoda nie zawsze sprzyja pracom remontowo – budowlanym, jesień to czas, kiedy realizowanych jest najwięcej inwestycji drogowych. Tak jest również w Kazimierzu, gdzie oprócz przebudowy jednej z głównych ulic – Nadwiślańskiej, prace są prowadzone także przy wyjeździe z miasta w kierunku Skowieszynka, czyli na ulicy Kwaskowa Góra.

- Wąwóz Korzeniowy to ważne miejsce na mapie Kazimierza Dolnego – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – To jedna z najciekawszych i najbardziej uczęszczanych atrakcji turystycznych. Dlatego w czasie tej kadencji przykładałem do tego miejsca dużo uwagi. W tej chwili trwa modernizacja drogi powiatowej w tej okolicy wraz z budową chodnika, co poprawi jakość ruchu pieszych i pojazdów mechanicznych. Dodatkowo z mojej inicjatywy powstał na terenach prywatnych parking, który obsługuje turystów. Właściciele myślą od nowego sezonu uruchomić toaletę. Obecnie – tak sądzę – może go odwiedzać nawet ok. 200 000 turystów rocznie.

Ulica Kwaskowa Góra to droga powiatowa, tak więc nad całą inwestycją czuwa Powiatowy Zarząd Dróg w Puławach. Jednak zadanie w 50% jest finansowane z budżetu gminy Kazimierz Dolny.

- Ze względów finansowych droga jest przebudowywana na pewnym odcinku, nie w całości – mówi mgr inż. Maciej Żurawiecki, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. - Remont rozpoczyna się 400 m od skrzyżowania ul. Kwaskowa Góra, ul. Lubelska i ul. Czerniawy aż za Korzeniowy Dół, do parkingów.

Będzie nowa nawierzchnia i chodnik, co zdaniem włodarzy miasta znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort osób przemieszczających się na tym odcinku drogi. Cała inwestycja to koszt 1 627 938,79 zł. Roboty już są prowadzone, a wykonawca ma czas do 30 listopada.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (59)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę