Burmistrz z koronawirusem

Niestety potwierdziły się przypuszczenia: u burmistrza Kazimierza Dolnego zdiagnozowano covid-19. Urząd pozostaje zamknięty do odwołania.
Od poniedziałku w związku z wykryciem covid-19 u jednego z pracowników Urząd Miasta w Kazimierzu jest zamknięty dla interesantów. Urzędnicy pracują zdalnie w domu. W budynku magistratu pełnione są tylko dyżury podtrzymujące ciągłość pracy urzędu.
- Wynik wczorajszych testów burmistrza Pomianowskiego okazał się być wynikiem pozytywnym – informuje Mateusz Stachyra podinspektor ds. promocji i kontaktów z mediami w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Na pracę urzędu nie wpływa to w żaden nowy sposób, bo burmistrz i tak był chwilowo nieobecny w związku z badaniami. Są osoby, które mają upoważnienie od burmistrza do podpisywania dokumentów, więc nie paraliżuje to w żaden sposób pracy urzędu. Z tego, co wiem, Sanepid jest w posiadaniu – poza listą, którą wskazał zastępca burmistrza, którą wskazał burmistrz – pełnej listy pracowników urzędu i ze wszystkimi będzie się kontaktować, przeprowadzać wywiady i podejmować odpowiednie w swojej ocenie dalsze kroki.
Burmistrz - ze względu na nasilone objawy m.in. wysoką gorączkę – od wczoraj pozostaje w szpitalu.
- Wczoraj miałem kumulację objawów, temperaturę, bóle mięśni i czułem się osłabiony. Pierwsze oznaki pojawiły się z soboty na niedzielę. Wyglądało niegroźnie i gdyby nie fakt, że mój zastępca poinformował mnie o swoim kontakcie z osobą z ryzykiem zakażenia, pewnie uznałbym, że to efekt przewiania. Po kolejnych informacjach od zastępcy, profilaktycznie zdecydowaliśmy się zamknąć urząd dla klientów i czekaliśmy na wyniki. Najpierw kolegi Darka, niestety pozytywne. W następstwie, tak jak wczoraj pisałem, wykonano mi test i już wiecie, jak sytuacja wygląda. Wczorajszy wieczór był wyjątkowo ciężki, ale dziś na szczęście czuję się już lepiej. Na ile to możliwe, zdalnie i telefonicznie kontaktuję się w bieżących sprawach ze współpracownikami – napisał wieczorem burmistrz na swoim profilu na Facebooku. – Moja sytuacja niech będzie dla wszystkich z Was, Drodzy Państwo, ostrzeżeniem, bo nigdy nie wiadomo, czy ten przeklęty wirus nie da się we znaki.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę