Pierwsze rondo w gminie

Skomentuj (22)

W Bochotnicy 5 km przed wjazdem do Kazimierza Dolnego powstanie nowe rondo. Prace rozpoczną się z wiosną i potrwają do końca sierpnia.

Skrzyżowanie w Bochotnicy rozdzielające ruch z Kazimierza w kierunku Lublina i Warszawy w czasie letnich weekendów nierzadko okazywało się zmorą kierowców wracających do domu przez Puławy. Tworzyły się tu niemałe korki i czasami lepiej było pojechać z Kazimierza przez Skowieszynek, żeby na tym skrzyżowaniu włączyć się do ruchu z kierunku lubelskiego, który ma pierwszeństwo przejazdu. Teraz ma się to zmienić. Problem ma rozwiązać zaplanowane w tym miejscu rondo.

Prace przygotowawcze do tej inwestycji rozpoczęły sie już jesienią ubiegłego roku. Zakupiono przylegającą do skrzyżowania parcelę, wyburzono stojący na niej dom. Roboty drogowe ruszą, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Budowa ronda jest częścią większej inwestycji, która obejmie również przebudowę ulicy Nałęczowskiej od skrzyżowania do wyjazdu na obwodnicę (droga wojewódzka nr 824). Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki. Inwestycja finansowana przez Zarząd Województwa Lubelskiego doszła do skutku staraniami gminy.

- Objazdy? Nie są wykluczone – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Grzegorz Dunia – ale raczej tylko od strony Lublina. Ruch może być skierowany przez Skowieszynek i Jeziorszczyznę, Wylągi, natomiast w kierunku Puław myślę, że aż takich utrudnień nie będzie.

Droga w kierunku Lublina będzie w tym roku w związku z przygotowaniami do EURO 2012 remontowana na terenie gminy Kazimierz także na odcinku od końca wsi Bochotnica do końca wsi Wierzchoniów (droga wojewódzka nr 830). Tu także zmieniona zostanie nawierzchnia, a w Wierzchoniowie powstanie chodnik.

- Prowadzimy także rozmowy z marszałkiem województwa, żeby poprawić stan dróg między Bochotnicą a Parchatką – mówi Grzegorz Dunia. – Bardzo bym, chciał, żeby ta inwestycja weszła do planu łącznie z chodnikami przez miejscowość Parchatka, by przy okazji ponieść też bezpieczeństwo pieszych w związku z dużym natężeniem ruchu w czasie sezonu turystycznego.

W planach jest także budowa ronda na skrzyżowaniu obwodnicy przy zjeździe ze Skowieszynka z drogą prowadzącą od Kazimierza przez Jeziorszczyznę w kierunku kolonii Rzeczyca. Dochodzi tam do wielu wypadków, także śmiertelnych. Jak podaje burmistrz Kazimierza, jest już opracowana dokumentacja techniczna tej inwestycji i trwa regulacja stanu prawnego. Prowadzone są prace geodezyjne związane z wykupem gruntów.
- Budowa tego ronda nie nastąpi jednak w tym roku – zastrzega Grzegorz Dunia.

Gmina Kazimierz czyni też starania, by kontynuować prace drogowe na odcinku od Bochotnicy do Kazimierza, które dwa lata temu na odcinku 700 m na ulicy Kazimierskiej prowadziła wspólnie z powiatem puławskim.

Skomentuj


Dodane komentarze (22)

 • nika
  No i dobrze że zaczynają te prace w sezonie może chodż jeden sezon będzie spokojniejszy niż zazwyczaj , bo jak zaczną jechać to nawet przez ulice nieda się przejść a tak to jak raz czy dwa postoją sobie w korkach podejrzewam że gigantycznych , to może ten sezon będzie spokojniejszy.
 • Jan
  Ciekawe jaki będzie koszt tej inwestycji,bo bufetowa za 10 km obwodnicy Warszawy zapłaciła 2 miliardy 200 milionów zł.To światowy rekord nie do pobicia.
 • Jerzy
  Pamiętacie ile miesięcy budowali wysepkę Włostowice -Parchatka dwa miesiące. Ta robota powinna być zrobiona najwyżej w ciągu tygodnia.
 • kicek
  rondo powstaje zgodnie z rozpoczęciem sie sezonu turystycznego żeby utrudnic turystom dojazd do Kazimierza wyjątkowe świństwo znając młodego wykonawce budowa będzie trwała rok ktoś zato powinien odpowiedziec łbem..........
 • Beksa
  Kazimierzak:) jedynym Twoim światkiem, to jest chyba Kazimierz:)Czemu tak nie lubisz tych z rejestracjami na W? Chlebka nie przywożą? W pas kłaniać się nie musisz, pierwszeństwa ustępuj zgodnie z przepisami, ale niekoniecznie wypowiadaj się z taką ignorancją!
 • Miejscowy
  Na Puławskiej w Bochotnicy była remontowana droga nr824, jakość i trwałość poniżej krytyki. Jak tak mają zrobić na Nałęczowskiej to szkoda pieniędzy. To wszystko za nasze pieniądze, żal tego uciemiężonego narodu.
 • kazimierzak
  to że rondo jest potrzebne nie ulega wątpliwości ale proszę nie piszcie że niewiadomo kto ma pierszeństwo żeby niewiedzieć kto ma pierszeństwo to trzeba prawojazdy kupić albo być warszawiakiem bo jak świateł brak to skąd wiadomo kiedy jechać a kiedy nie a swoją drogą to samochody z rej zaczynającą się na W zawsze mają pierszeństwo i znaki tu niemają najmniejszego znaczenia piszę o tym bo wiele razy byłem światkiem takiego zdarzenia...
 • lon
  a w rzeczywistosci budowa bedzie trwac 8 m cy ...kto rzadzi w tym grajdole?
 • al1814
  Powoli, ale się zmienia. Wystarczy popatrzeć jak dzielnie spisuje się ekipa budująca Muzeum Złotnictwa.
 • REA
  Ślimacze tempo budowy dróg to w Polsce rekord świata,nigdzie na świecie tak długo to nie trwa.Widać jak nasi drogowcy pracują,jeden ,czy dwóch coś tam grzebie w ziemi ,reszta się przygląda oparta o łopaty.Myślę że to skutek małych zarobków i brak dyscypliny,jak to mówią z niewolnika nie ma robotnika. Niewiele się zmieniło od czasów komuny w tym temacie.
 • koles
  korki murowane
 • budowlaniec
  W polskich warunkach min.3 m-ce robót. Oprócz prac drogowych dochodzą przekładki sieciowe/kanalizacja,woda,elektryka i cała reszta / , a wtedy zaczynają się "schody", ponieważ właściciele tych sieci załatwiają te tematy trybem urzędniczym -tu tydzień,tam 2 tygodnie. Chyba ,że ktoś wcześniej nad tym pomyślał, jak w zachodnich państwach.
  Pozostaje nam obserwować postępy i pokazywać na YouTube.
 • Józef
  komucholandia jak zwykle , nie moga uwierzyc że gdzie indziej jest szybko i sprawnie , u nas wszyscy przyzwyczajeni do babraniny ciągnącej się latami .
 • bystra
  Ty wisła to się nadajesz do księgi rekordów!
  Dwa dni stałeś i patrzyłeś jak żabojady budują rondo!?
  Szacun!
 • łysy
  To nie sztuka wiedzieć, że sie ma pierwszeństwo. Sztuką jest przewidzieć, że ten podporządkowany tego nie wie i chce Cię rozjechać.I to jest ta trudność tego skrzyżowania, drogi "Ten obok".
 • Ten obok
  Widzę,że co nie którzy zdali prawko z świnię jak im sprawia wiele trudności takie skrzyżowanie jak w Bochotnicy!!Gratuluje!!!!
 • Kazimierz
  Tam powinno od dawna być rondo!!!
 • odra
  To francuskie rondo w kilka dni pewnie wybudowali w piaskownicy a nie na skrzyżowaniu ulic. ale opowiadasz dyrdymały mógłbyś się załapać do czytania bajek.
 • bóbr
  jak można jedno rondo w pół roku robić ?!?! znowu w weekendy będą kilometrowe korki. niech przynajmniej będzie porządnie zrobione, żeby później poprawek nie było, jak to często bywa...
 • Akla
  No i dobrze, bo tam rzeczywiście nieczytelne pierwszeństwo było, trzeba bylo pokombinować, a nie plynnie jechać:)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę