Koperty tylko dla niepełnosprawnych!

Skomentuj (2)

zobacz więcej (13)

Już po raz trzeci kazimierska Fundacja „Miasto przyjazne wszystkim” zorganizowała serię spotkań z młodzieżą na temat niezajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych. W Polsce Kampania Parkingowa została zorganizowana po raz czwarty.

Tradycyjnie już pod koniec roku Fundacja „Miasto przyjazne wszystkim” zorganizowała spotkania z młodzieżą ostatnich klas Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza na temat miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Wprawdzie w Kazimierzu tzw. kopert ani samych niepełnosprawnych nie widać, ale tym bardziej warto zwracać uwagę na ten problem, bo przecież nie znaczy to, że niepełnosprawnych w Miasteczku nie ma. Są. Najczęściej zdani na pomoc osób najbliższych, bo im samym trudno się poruszać po mieście, gdzie jest tyle barier architektonicznych.

Prezes Fundacji „Miasto przyjazne wszystkim” Zbigniew Samcik mieszka w Kazimierzu. Porusza się na wózku. Prowadzi samochód, który jest dla niego tak dużym ułatwieniem, że nazywa go swoim drugim domem. Podczas spotkania z młodzieżą Zbigniew Samcik demonstrował sposób korzystania z koperty dla niepełnosprawnych. Podjazd wózkiem do samochodu, demontaż wózka zajmują właśnie tyle miejsca, ile przewiduje koperta. Nie mniej, jak by się mogło wydawać tym, którzy dziwią się, że koperta zajmuje dużo więcej miejsca niż zwykłe miejsce parkingowe. Uczniowie – młodzi kierowcy – uczestniczyli w pokazie nie tylko w roli widzów. Niektórzy mieli okazję sprawdzić, jak od środka wygląda samochód przystosowany na potrzeby niepełnosprawnych.

Młodzież miała także okazję obejrzeć pokaz multimedialny na temat niezajmowania miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych oraz posłuchać prelekcji przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji z Puław, który przedstawiał ten problem z punktu widzenia prawa.

Tegoroczna Kampania Parkingowa jest adresowana nie tylko do kierujących samochodami, ale do wszystkich użytkowników dróg, także pieszych. Tylko wspólne działanie wszystkich przyniesie zmianę w użytkowaniu miejsc parkingowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych.

Wydaje Ci się, że to takie szczęście korzystać ze specjalnego miejsca parkingowego tuż przy wejściu. Mogę Cię zapewnić, że nie chciałbyś być na moim miejscu. Gdybym mógł, wolałbym zaparkować dalej i przejść się kilka kroków. - To hasło Kampanii Parkingowej 2007 - Jesteś świadkiem bezprawnego parkowania samochodu - zgłoś to! Dzwoń pod numer 997 lub do lokalnej straży miejskiej.

Fot. Mateusz Stachyra
Katarzyna Ponikowska

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę