Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Skomentuj (8)

Kazimierska Fundacja „Miasto Przyjazne Wszystkim” 1 listopada br. inauguruje w Miasteczku III Ogólnopolską Kampanię Parkingową pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?". Tegoroczna akcja skierowana jest przede wszystkim do młodzieży.

Fundacja „Miasto Przyjazne Wszystkim” już po raz drugi angażuje się w ogólnopolską Kampanię Parkingową: "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?". Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania przez pełnosprawnych kierowców "kopert", czyli miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.

 

Od 1 listopada w miejscach przeznaczonych do parkowania dla niepełnosprawnych będzie można spotkać członków fundacji w towarzystwie policjanta, którzy poprzez rozdawanie ulotek i pouczenia będą uświadamiać kierowców o skutkach zajmowania tzw. kopert. To nieprawda, że zajęcie takiego miejsca "na chwilę" nikomu nie zaszkodzi. Osoba niepełnosprawna musi wtedy szukać innego, często oddalonego od punktu, do którego chciała się dostać, miejsca parkingowego. Zwykłe miejsca parkingowe są zbyt wąskie, aby niepełnosprawny kierowca mógł swobodnie, nie wysiadając zza kierownicy, wyjąć wózek inwalidzki i rozłożyć go obok samochodu. Trzeba sobie uświadomić, że osoby niepełnosprawne wobec takiej beztroski są pozbawione możliwości normalnego i swobodnego funkcjonowania.

 

Równolegle z inicjatywy fundacji w kazimierskich szkołach ponadgimnazjalnych prowadzone będą lekcje wychowawcze, skierowane do młodych kierowców, którzy dopiero otrzymali upragnione prawo jazdy lub otrzymają je w niedalekiej przyszłości. Policjanci z sekcji ruchu drogowego Powiatowej komendy Policji w Puławach przeprowadzą prelekcje na temat parkowania w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, a członkowie fundacji podczas prezentacji praktycznej pokażą, jak wygląda parkowanie samochodu osoby niepełnosprawnej na tzw. kopercie.

Akcja potrwa do końca listopada.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Renia (gość)
  Zibi trzymam kciuki...może coś zmienisz
  Pozdrawiam gorąco
 • arek..Rynkowa (gość)
  Zibi u nas nawet do rynkowej mozesz wjechac pozdrawiam i rob swoje nadal !!!!!
 • Veron (gość)
  Kiedyś jedna z Monopolanek rozmawiała z burmistrzem na temat niepełnosprawnych. Było "wiecie, rozumiecie, staramy się"... i żadnego efektu.
  Kazimierz, niestety, jest miastem wybitnie niedostosowanym do niepełnosprawnych. Raczej nie będzie lepiej, bo ukształtowanie terenu i zabudowa znacznie utrudnia budowę podjazdów.
  Ale takie sprawy jak zjazdy z wysokich krawężników przy remoncie nawierzchni każdej ulicy dałoby się załatwić. Tylko, że w całej Polsce przygotowuje się niskie zjazdy z krawężników, a w Kazimierzu niezbyt.
 • Anonim (gość)
  zabrałeś moje miejsce zabierz moje kalectwo to hasło jest bardzo trafne
 • ZIBI (gość)
  NIE PARKUJ NA MIEJSCU DLA OSOB NIEPELNOSPRAWNYCH DAJ IM SZANSE ZAPARKOWAC !!!
 • ZIBI (gość)
  PLAKATY JUZ SA ROZWIESZONE DOTYCZACE KAMPANII PARKINGOWEJ -PROSZE ICH NIE ZRYWAC :) POZDRAWIAM!!!
 • Serge (gość)
  dobra akcja
  działaj Zbyszek!!!

  pozdro Serge
 • suł (gość)
  Zbyszek, jak zwykle kibicuję! Odezwij się, proszę.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę