Długo oczekiwane miejsca

Skomentuj (9)

W Kazimierzu Dolnym osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie napotykają na wiele trudności. Jedną z nich są regularnie zastawiane miejsca parkingowe przeznaczone właśnie dla osób niepełnosprawnych. Powoli jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Miasto Przyjazne Wszystkim” od wielu lat stara się, by Kazimierz Dolny stał się miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. I choć nie zawsze wszystko się idealnie układa, teraz wydawać by się mogło, że miasto idzie w dobrym kierunku. Wszelkie remontowane obecnie obiekty w Miasteczku mają być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. Wzgórze Zamkowe, Kazimierski Ośrodek Kultury.

Zbigniew Samcik, prezes fundacji od dawna walczy również o to, by wyznaczono w Kazimierzu „koperty” – miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Jednak przez długi czas była to walka z wiatrakami. Dziś władze miasta zmieniły zdanie. „Koperty” pojawiły się na Rynku, naprzeciwko Galerii Letniej oraz na ul. Lubelskiej, przy Ośrodku Zdrowia. Skąd ta nagła zmiana decyzji?

- Po przeanalizowaniu tego problemu doszliśmy do wniosku, że takie oznaczenia będą bardziej respektowane przez innych kierowców – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jak wiadomo, w Kazimierzu jest duży problem z parkowaniem i ludzie zostawiają auta we wszystkich możliwych miejscach. Miejmy nadzieję, że to oznakowanie pozwoli osobom niepełnosprawnym parkować w dogodnych dla nich miejscach.

- Jestem bardzo mile zaskoczony zmianą decyzji Urzędu Miasta – mówi Zbigniew Samcik. – Od wielu lat kierowaliśmy prośby i interweniowaliśmy w tej sprawie u władz miasta, jednak ciężko było cokolwiek wyegzekwować. A dla niektórych ludzi te miejsca parkingowe naprawdę wiele znaczą. 

Miejmy nadzieję, że tego typu oznakowanie wystarczy i kierowcy na „kopertach” parkować nie będą.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • pijany znad Grodarza
  Kiedy odbeda się obrady naszych Rajców na temat dokonań i problemow naszych stróżow prawa./ dla NIEKUMATYCH. Chodzi o miejscową policję/
 • klient204355
  Chciałbym sie wybrać do Kazimierza Dolnego ale mnie przeraża uporzywa myśl o kłopotach z parkowaniem dla ON. Dowiedziałem sie że skasowane zostały miejsca dla ON.
 • xxx
  To taka kazimierzaczkowa metoda,staje tam bo to jego miejsce ! tak samo na Krzywym kole,gość sobie obstawił pół ulicy drogowymi pachołkami.Bo to jego ulica ! Podskoczy mu ktoś ?
 • REA
  Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych obok kościoła farnego jest ciągle zajęte przez pana który ma parking przy dzwonnicy i prowadzi handel na miejscu dawnej Esterki.
 • asia
  Jak już się maluje to co z pasami dla pieszych koło poczty piesi chodzą jak chcą.
 • Ulka
  To "mazanie" po jezdni jest - niestety - potrzebne. Kierowcy nie zdają sobie sprawy, ile miejsca potrzeba niepełnosprawnemu kierowcy na wyjęcie i rozłożenie wózka inwalidzkiego. Taka koperta zabezpiecza takie miejsce konieczne.
 • My My
  No tak, znaki nie wystarczą trzeba mazać na bruku? Na Puławskiej przy Królu też jest znak zakaz postoju, a nawet w środku tygodnia cała droga zastawiona i trudno przejechać. To jest taka pozorna walka z analfabetami drogowymi, urząd umywa ręce bo zrobił swoje. Może niech szepnie policjantom żeby chociaż raz w tygodniu pokazali się na rynku, bo z tego co wiem, mają zakaz od burmistrza, żeby interweniować na zatłoszonej Puławskiej w okolicach króla ...I proszę nie komentować tej wypowiedzi w stylu "Jeszcze się taki nie narodził...". Po prostu pozoranctwu za nasze pieniądze dziękujemy.
 • Z Dąbrówki
  A co z meleksami? tak się rozrosły jak grzyby po deszczu na Lubelskiej meleksy i na Rynku przy gdańskiej meleksy czy to aby nie przesada?, a gdzie mają zaparkować mieszkańcy gminy którzy przyjada po chleb lub coś załatwić w gminie? czy oni już zupełnie się nie liczą panie burmistrzu?
 • Glejt
  "Dziś władze miasta zmieniły zdanie. „Koperty” pojawiły się na Rynku, naprzeciwko Galerii Letniej...."
  Dziwny artykuł, przecież te koperty są namalowane ponad dwa tygodnie temu a nie dzisiaj.

  "Miejmy nadzieję, że to oznakowanie pozwoli osobom niepełnosprawnym parkować w dogodnych dla nich miejscach."
  Bzdura. Koperty są notorycznie pozastawiane. Nie tylko zresztą koperty, cały ten pas. Najczęściej są to pojazdy z rejestracjami na W. Raz tylko widziałem tam postawione auto z niebieskim znaczkiem. Nikt nie respektuje tych oznaczeń (wystarczy od czasu do czasu rzucić okiem na kamerkę).
  Samo panie Burmistrzu się nie zrobi, niestety trzeba czasem pogonić łamiących przepisy w sposób bardziej dla nich bolesny to może się następnym razem zastanowią.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę