Będzie podjazd dla uczniów niepełnosprawnych?

Skomentuj (2)

Podliczono pieniądze ze zbiórki na budowę podjazdu dla uczniów niepełnosprawnych przy gmachu szkolnym na ul. Szkolnej, jaką w Kazimierzu w czasie trwania Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych przeprowadziła lokalna fundacja „Miasto Przyjazne Wszystkim”.

W trakcie trwania Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych na ulicach Kazimierza czwórka młodych ludzi w żółtych koszulkach kwestowała na rzecz budowy podjazdu dla swoich niepełnosprawnych kolegów uczęszczających do szkół przy ul. Szkolnej. Dwójka studentów na wózkach i dwie uczennice Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza starali się zainteresować miejscowych i turystów ideą budowy podjazdu.

Akcję, która spotkała się ze społecznym zrozumieniem, zorganizowała Fundacja „Miasto Przyjazne Wszystkim”, której głównym celem jest doprowadzenie do likwidacji barier architektonicznych w miejscach użytku publicznego, pomoc niepełnosprawnym mieszkańcom miasta i gminy w dostosowaniu mieszkań do ich potrzeb, a także organizowanie ruchu społecznego wokół celów Fundacji.

- Pieniądze do puszek rzucali przede wszystkim kazimierzacy – mówi prezes fundacji Zbigniew Samcik, który także uczestniczył w kweście. – W czasie dwudniowej akcji zebraliśmy jednak tylko 367,69 zł.

To o wiele za mało, by zbudować podjazd. Dlatego też fundacja poszukuje sponsorów, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób wesprzeć budowę podjazdu dla niepełnosprawnych uczniów kazimierskich szkół, mieszczących się w budynku przy Szkolnej, gdzie uczą się dzieci, gimnazjaliści i licealiści. W tym uczniowie na wózkach, dla których pokonanie pięknych skądinąd schodów, prowadzących na szkolny dziedziniec, jest bez pomocy kolegów rzeczą niemożliwą. Każda pomoc - czy to finansowa, czy w naturze – w postaci materiałów budowlanych, np. kostki brukowej, lub samego wykonania projektu – będzie bardzo cenna.

Zbigniew Samcik wierzy, że podjazd dla dzieci niepełnosprawnych w końcu powstanie. Zbiórka społeczna to dopiero początek drogi. Bardzo ważny początek.

 

Fundacja „Miasto Przyjazne Wszystkim” z siedzibą w Kazimierzu Dolnym ogłasza wyniki zbiórki publicznej na rzecz budowy podjazdu dla uczniów niepełnosprawnych przy gmachu szkolnym na ul. Szkolnej.

Zbiórkę za zgodą burmistrza miasta Kazimierza Dolnego (Decyzja nr SO.5022/2/06 z dnia 30.05.2006 r.) przeprowadzono w dniach 24 – 25 czerwca 2006 r. Zebrano fundusze w kwocie 367,69 zł. – bez darów w naturze. Fundacja nie poniosła wydatków w związku z organizacją zbiórki – te koszty pokryli sponsorzy, w tym Knajpa U Fryzjera, za co fundacja składa serdeczne podziękowania.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę