Serial z Rynkową w roli głównej

Sprawa Rynkowej ciągnąca się od jesieni 17 r. zaczyna przypominać telewizyjny serial. Co prawda nie rozgrywa się „w rytmie serca”, ale i tak emocji nie brakuje.

Rynkowa – kultowy lokal przez lata skupiający kazimierzaków i przyjezdnych – od blisko dwóch lat stoi pusty. Mimo przychylnego wyroku sądu, który uprawomocnił się jesienią ubiegłego roku, dzierżawca wciąż nie przekazał kluczy gminie. Władze Kazimierza zwróciły się o egzekucję do komornika, ale od stycznia tego roku nie zmieniało się w tej sprawie nic. Poprzedni najemca – mimo wymaganych prawem wezwań od komornika – nie odpowiadał na pisma. W końcu kwietnia magistrat postanowił przekazać sprawę innemu komornikowi, który dokumenty Rynkowej otrzymał od poprzedniego organu dopiero tydzień temu. Co to zmienia?

- Szkoda, ze przepisy są, jakie są, w tej kwestii, mam nadzieję, że zmiana komornika doprowadzi do finału tej sprawy – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Czekając na ten dzień, jesteśmy przygotowani do uruchomienia procedury przetargowej, żeby wreszcie wynająć lokal. Spośród wielu spraw, które obecnie porządkujemy, ta jest chyba najbardziej irytująca. Mimo przeszkód proceduralnych musimy sobie z nią poradzić i zacząć zarabiać na wynajmie tego miejsca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę