Serial z Rynkową w roli głównej

Sprawa Rynkowej ciągnąca się od jesieni 17 r. zaczyna przypominać telewizyjny serial. Co prawda nie rozgrywa się „w rytmie serca”, ale i tak emocji nie brakuje.

Rynkowa – kultowy lokal przez lata skupiający kazimierzaków i przyjezdnych – od blisko dwóch lat stoi pusty. Mimo przychylnego wyroku sądu, który uprawomocnił się jesienią ubiegłego roku, dzierżawca wciąż nie przekazał kluczy gminie. Władze Kazimierza zwróciły się o egzekucję do komornika, ale od stycznia tego roku nie zmieniało się w tej sprawie nic. Poprzedni najemca – mimo wymaganych prawem wezwań od komornika – nie odpowiadał na pisma. W końcu kwietnia magistrat postanowił przekazać sprawę innemu komornikowi, który dokumenty Rynkowej otrzymał od poprzedniego organu dopiero tydzień temu. Co to zmienia?

- Szkoda, ze przepisy są, jakie są, w tej kwestii, mam nadzieję, że zmiana komornika doprowadzi do finału tej sprawy – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Czekając na ten dzień, jesteśmy przygotowani do uruchomienia procedury przetargowej, żeby wreszcie wynająć lokal. Spośród wielu spraw, które obecnie porządkujemy, ta jest chyba najbardziej irytująca. Mimo przeszkód proceduralnych musimy sobie z nią poradzić i zacząć zarabiać na wynajmie tego miejsca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę