Kogut z Kazimierza wśród najlepszych

zobacz więcej (9)

Desery z Kazimierza, w tym słynny kogut kazimierski, trafiły do luksusowego wydawnictwa kulinarnego „Wykwintne desery polskie” przygotowanego pod patronatem Anny Komorowskiej. Ich autorką jest Iga Sarzyńska, która znalazła się wśród 23 najlepszych się cukierników polskich.

„Wykwintne desery polskie” przygotowane przez Wydawnictwo BOSZ to efekt pracy 23 najlepszych polskich cukierników, wśród których znalazła się także kazimierzanka – Iga Sarzyńska z Pracowni Artystycznej Sarzyński. Dlatego też kilka kart z tej 300 – stronicowej ekskluzywnej publikacji poświęcone zostało deserom przygotowanym w Kazimierzu.

- Komponując desery, korzystałam z dobrodziejstw naszego regionu m.in. malin, śliwek, miodu malinowego – mówi Iga Sarzyńska. – Czuję się wyróżniona faktem, iż poproszono mnie o zaprezentowanie również koguta z ciasta drożdżowego, który od 4 pokoleń jest ściśle związany z piekarską historią mojej rodziny.

„Wykwintne desery polskie” prezentują przepisy Igi Sarzyńskiej na miniserniczek dyniowy z korzenną nutą i sosem z solonego karmelu, deser orzechowy z kruszonką, sosem śliwkowym i kwiatami wiśni, deser czekoladowy z miodem malinowym oraz oczywiście na słynnego kazimierskiego koguta.

Desery z Kazimierza – jak i wszystkie pozostałe – nawiązując do najlepszych polskich tradycji cukierniczych, przedstawione zostały w sposób nowoczesny, zaskakując nowatorstwem zestawienia smaków oraz form. Przepisom towarzyszą piękne fotografie.

Promocja albumu „Wykwintne desery polskie” – nawiązującego do albumu „Wykwintna kuchnia polska”, nagrodzonego w prestiżowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards 2013 – miała miejsce pod koniec listopada podczas kolacji z Parą Prezydencką w Restauracji Belvedere w Warszawie. Publikacja bowiem objęta została patronatem przez małżonkę byłego prezydenta Annę Komorowską, której przepisy na desery również trafiły na karty tego albumu.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę