Klezmerska Majówka

Skomentuj (4)

Klezmerzy znowu w Kazimierzu! Zajazd Piastowski kontynuuje tradycje klezmerskiego grania w Kazimierzu Dolnym. 2 i 3 maja czeka nas piknik i klezmerskie granie w specjalnej hali koło Zajazdu Piastowskiego.

- Cieszę się, że znowu wracamy do Kazimierza – mówi frontman zespołu NeoKlez, Stanisław Leszczyński. – Graliśmy tu wielokrotnie i po tym, kiedy Knajpa U Fryzjera przestała istnieć, mieliśmy wiele obaw, czy jeszcze będziemy mieli okazję tu zagościć. W zeszłym roku to właśnie NeoKlez zapoczątkował klezmerskie koncerty w Zajeździe Piastowskim i jak widać mamy ciąg dalszy. W imieniu organizatorów i wszystkich muzyków serdecznie zapraszam, bo będzie się działo! NeoKlez zagra dwukrotnie: pierwszego dnia, kiedy wystąpi również znakomita lubelska kapela Berberys, a także drugiego wieczoru przed występem Pushkin Kiev Klezmer Band. I tutaj mam nadzieję na różne muzyczne niespodzianki, gdyż z muzykami z Ukrainy znamy się od 2 lat i jesienią spotkaliśmy się znowu w Polsce. Być może uda się ich namówić na klezmerski jam?

Tyle charyzmatyczny lider kapeli NeoKlez. Stali bywalcy klezmerskich koncertów znają obydwa lubelskie zespoły. Poniżej parę słów o ukraińskiej kapeli.
 
Pushkin Kiev Klezmer Band to żydowsko-cygańska grupa z Kijowa, złożona z najlepszego sortu muzyków weselnych z Ukrainy i Mołdawii. Przez wieki te krainy zasilały bogate tradycje klezmerskiej i romskiej muzyki, a obecnie to jedyne miejsca w Europie, gdzie kultura klezmerska pozostaje nadal żywa. Pushkin nie próbuje wskrzeszać klezmerów; jego muzycy po prostu kontynuują stare tradycje, grając na weselach, zabawach i koncertach, w synagogach i na ulicach. Ich repertuar zawiera zarówno współczesne jak i tradycyjne aranże żydowskiego, romskiego oraz mołdawskiego folkloru, jak również uliczne piosenki z Odessy czy z Kaukazu, podawane w oryginalnym i autentycznym stylu, mieszającym jakość hucznej zabawy i koncertowych wykonań, w zależności od potrzeby chwili. Ten zjawiskowy zespół sprawia, że można się poczuć jak na weselu w starej Odessie, kiedy szkło już zostało potłuczone!

Grupa Pushkin Kiev Klezmer Band prezentuje dziś niezależny klezmerski styl. Charakterystyczny matowy głos Dmitra Gerasimova, tętniący klezmerski rytm oraz wpadające w ucho słowa to genialne połączenie. Szczera, żywa i prawdziwa - taka jest muzyka Pushkin Kijow Klezmer Band.

 • 2 maja, piątek, godzina 18.30 występują Berberys i NeoKlez, wstęp wolny;
 • 3 maja, sobota, godzina 18,30 występują NeoKlez i Pushkin Kiev Klezmer Band,  bilety w cenie 40 PLN do kupienia na www.zajazdpiastowski.pl i w recepcji Hotelu.


Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ala i Marek
  Nareszcie! Na pewno będziemy! :)
 • jaka
  W rzeczy samej panie radco! Bylismy ostatnio U Fryzjera - tragedia!!!!
 • Aron
  Fajnie że Zajazd Piastowski kultywuje Klezmer-muzykę.Stare miejsce nie pochwyciło tego klimatu,właściciel restauracji Fryzjer nie ma zupełnie pojęcia o prowadzeniu restauracji,Morze lepiej że nie powstała tam żydowska restauracja.
 • Shalom
  No i coś się dzieję! Brawo Zajazd! Na klezmerów przyjeżdżałam zawsze i jeśli tylko będą się pojawiać w Kazimierzu to będę przyjeżdżać zawsze!

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę